Predátoři (2010)

Predátoři mohli být dobrým béčkem. Fajní herci, fajná lokalita a ... druhá půle filmu s nesmyslnými dialogy a k tomu ještě hodně hloupým závěrem. Takhle ne, soudruzi, jste sice lepší než A.vs.P., ale kam se hrabete na klasiku s Arnoldem.

Post Bellum (2009) (TV film)

Co si budeme nalhávat - zpracování stojí za prd. Braňo Holiček se do role nehodí. Připomíná puberťáka z jednadvacátého století poslaného do let 60. století 19tého. Jak zmínili jiní, příběh je körnerovský, stejně jako jeho postavy. Jenže Braňo nemá oči Petra Čepka a Btrabec není Vláčil. Jedná se o televizní adaptaci, snad bych měl být mírnější, ale nepřišel mi rozdíl mezi touto a jinými televizními adaptacemi tak zásadní. Je tam pár zajímavých momentů, ale ty zadusí silně televizní výprava a až na Lišku a Dlouhého(pár minut Maciuchová, Němec a Huba) výkony z Ordinace v růžové zahradě.

Panství (1999)

Bestiálně špatné. Dialogy na hovno, herci na hovno, děj na hovno. Z vyjmenovaných hoven je jasné, že se budete řezat smíchy (Ps. - Nevěřím, že druhá půle filmu byla míněna vážně.). // A pak je tady ještě jedna možnost: jedná se o dokonalou paradii žánru...

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Smoljak se Svěrákem byli duo géniů. Každý jinak. Svěrák humorem chytlavým a Smoljak promyšleným. V českém nebi je přeci jen lepší Smoljakovo podání, myslím tím to komornější, úsměvné, čimž tím více vážné. Uvědomuje si nejednoznačnost, relativitu události v dějinách. Svěrák dělá z hry chyrou frašku, naopak Smoljak dílo k zamyšlení.

Tichá bolest (1990)

Rudolf Hrušinský byl vínem. Kam se hrabe Kopfrkingl a ostatní role v šedesátých a sedmdesátých letech. Vidět starého, umírajícího a moudrého (ano, moudrého a ne rozumného ani chytrého, muže který předsmrtí pochopil a zesmutněl) děda bez ideálů syna, s poslední naději ve vnukovi je existenční zážitek. Bravo Mistře, snad se v českém nebi setkáme.

Vrtěti psem (1997)

Snad až kulltovní podání manipulace veřejnými prostředky.Skvěly scénář, skvělí představitelé a skvělé barety z gepardí kůže. Válka není! Je, bylo to v televizi.

Nadja (1994)

Umělecký horor? A funguje? Jak v čem a jak kdy. Dějově drkotá, dialogiky jsou místy nelogické, ale forma s vyzněním jsou skvělé.

Velká ryba (2003)

Cosi tomu chybí, jinak jen kvituji, že se jedná o krásný film.

Dokonalý trik (2006)

Začnu klady: na Nolanovic familii má film podezřele schůdný scénář s rozumnými (čti věrohodnými) dialogy.Vedle chrochtajícího Balea pána herce Hugha Jackmana, který si film svým výkonem a vývojem postavy ukradl pro sebe. Nevím, kdy jindy Nolan dokázal sesmolit věrohodnější psychologii (snad v Mementu). Ale možné mělo Roberta Angiera na starosti talentovanější a střízlivěji uvažující Nolanovo dvojče. Zápory: Chrochtal Bale i se svoji Nolanovsky typickou postavou. To znamená: čučí do blba, k logopedovi si nezajde, mele sračky a je příjemný jak pes chčijící na orchideje. O psychologii si může nechat zdát. Caine přehrává víc než v Čelistech IV. a korunu tomu nasadil závěrečný dialog. Snad si ho Christík napsal sám. Resumé: Chtěl jsem dát tři ze dvou důvodů - trik je lépe odvyprávěný než myšák v latexu i Počátek a není v něm kyblík patosu. Ale za chrochťala Balíka na truc ne a ne a ne a ...