15 minut (2001)

Ano, Roden je skvělý magor, ale ostatek na prd.

Vlčice (1982)

Krásný horor. První půle mrazivá atmosféra je nahrazena uvolněním v druhé. Tajhle má pro mne vypadat horor o "zlu" s béčkovou tematikou.

Harry Brown (2009)

Klasické schéma se zajímavými kulisami. Jinak průměr. Ani Caine to s pistolí nezachrání.

Na hraně lásky (2008)

Nevyvážené. Jiné slovo mě po projekci nenapadá. Po první půli jsem chtěl všechno vypnout. Keira a její nápodoba nesmělého úsměvu mě zvedala ze židle. Postavy nevěrohodné až na kurevníka básníka. Druhá půle se aspoň místa snaží o změnu psychologie postav a chování začíná být věrohodné(i Keira hraje). Kdyby byl narativ vyvážený, dokázal bych překousnout nevěrohodnost postav a dal 4. Ale ... Vrstvy se nepodařilo zharmonizovat. Nejsou pořádně dořešené ani rozvité; máme tam válečnou Anglii a vlastní vývoj mezilidských vztahů. Zrovna i něj je chování a vývoj postav, jejich směřování, jejich motivace zbytečně zbrklá a nevěrohodná. Jednou tak potruhé onak, kdo s kým a kde, věřím v lásku nevěřím v lásku a pod.

22 výstřelů (2010)

Ničím zásadní, ničím výjimečné, ničím urážlivé. Pěkně koukatelná gangaterka se stokrát provařeným schématem antihrdiny, likvidujícího aktem msty své nepřátele. Lepší než sobotní večer s tv Nova.

Zabiják (2003)

Cesta do hlubiny mstitelovy duše. To je drámo, ta dilemata. Bravo Stevene, jen tak dál. Ed Wood comeback.

Pokání (1984)

Totalita, ideologie, lež s atributem pravdy. Zdrcující freska o tyranovi (tyranech), zaslepenosti a okamžiku kdy svoboda a individualita je pasována do role největšího zla.

Mistr a Markétka (2005) (seriál)

Ano, je to televizní adaptace, tak co tady kurva řešíte. Takhle má vypadat věrně filmově zpracované literární dílo. Tvůrcům skládám hold mňau.

Umírající zvíře (2008)

Film, který si pro sebe ukradl Kingsley s ničím novým a ani ne tak originální. Celou dobu mi připomínal lépe zahranou verzi Podzimu v New Yorku.

Černá smrt (2010)

Zajímavé téma s mizernými (přehrávajícími) herci, které připomíná v třicetileté válce se odehrávající Poslední údolí, s rozdílem, že Údolí přesahuje k existenciálním problémům. B.D. se pokouší zaujmout vyhroceným postojem fanatismu církevního i pohanského, který nepřipouští možnost vlastní individuální volby. Problémem není oboustranost mince, ale kožené nevěrohodnost většiny hlavních aktérů. Jediný s lidským vývojem psychologie je mladý mnich.