Pozemšťan (2007)

Komorní drama které by lépe viniklo na prknech divadelního jeviště než na plátně kina. Nic jsem nečekal a dostalo se mi pěkného, dobře zpracovaného a zajímavého tématu. Není to žádná echt filozofická bomba, ale příjemné dílko ponoukající k zamyšlení (možná :)).

Barbie a Tři Mušketýři (2009)

No, škoda nevyužitého tématu. Barbie a Tři mušketýři měla potenciál stát se milníkem animovaného filmu, kdyby... není tam nic, co by nefungovalo v Labutím jezeře nebo Diamantovém zámku, ale nemohu si pomoci, mám takový pocit jak kdyby scénárista pořádně nevěděl jak s látkou naložit. Proto tak nízké hodnocení.

Sametová extáze (1998)

Vlastně je to kýč se vším všudy, povrchní, hloupé, nefunkční v rovině společenských vztahů a psychologii jedinců. Pěkné kostýmy s Ewanem a celkem povedenou stylizací moc nezachrání. Škoda.

Babička aneb Jak to bylo doopravdy (2009)

Nebýt posledních cca zbytečně rozvleklých 15ti minut, dávám jasných 5. Kurde, to je parodie, kterou český film potřebuje. Nesejdi z cesty Pjeera!!!!!!!!!

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Sázka na akci kazí zbytek celkem slibného příběhu. "Racionálnější" rovina připomíná pohodu Černé perly ustrkanou nefunkčními až strojově škrobenými dialogy. Mnoho věcí je zbytečných, několik milé překvapivých, ale vem to čert, lepčí než minulý díl.

Santiniho jazyk (2011) (TV film)

Tak to ne, .. prostě ne, ... ne, vážně ne. Zlatá Šifra.

Jdi, řekni Spartským (1978)

Válečný film v kterém se moc nebojuje ale za to dobře kecá o povinosti toho nej ami vojáka. Hm

Na křídlech slávy (1990)

Neoddiskutovatelné plné hodnocení, prostě .... krátce s stručně: existenční zážitek.

Londýnský gangster (2010)

Ne, ne a ještějednou ne. Další z filmů v kterém toho moc nefunguje a hodnocení se háží na drsnost hlavního hrdiny. Je v něm skoro vše: drsný Collin, krásná Keira, škaradí záporáci, jeblý Thewlis, nesmyslné dialogy, roztříštěnost děje a nevěrohodnost postav. A už tam hvězdy létají.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

V žádném případě bych nesrovnával Imperium s Kmotrem nebo Leoneho opusem. Ani jednomu z filmů nesahá filmařinou ani scénářem po kotníky. Mám neurčitý pocit, že v okammžiku, kdy seriál vyleze z produkce HBO, se všichni poserou. SOuhlasím se stylizací obrazu, který se hodí k době prohybice. Výprava? Ale no tak, nač chválit studiové pokoje, pláž s nákupní třídou a několik aut? Jste normální? Herecké výkony? Steve je machr a glób si zasloužil, ale co ostatní mimo Pitta? Snad každý si všml postavení postavení mužských postav na úkor ženských, aniž by se významněji vyvíjely a tvarovaly, nikam nesměřují. Žena je a bude navždy v tomto světě ta blbá , poddajná a obětuje vše, jen aby se měla dobře. Výše zmíněné jsem ještě u osmého dílu přehlížel, vyhovoval mi narativ celku kupředu uhánějící vlak bez zbytečných zastávek a odboček, váhal jsem v hodnocení mezi 4-5. Bohužel poslední tři epizody posouvají Impérium mezi americké, rádoby moraizující a psycholigické prefabrikáty. Jak se charaktery bortí a tvrdí, to bude pochutnáníčko v druhé sérii.