Posel budoucnosti (1997)

Podlouhé době se ve všem shoduji s Tomem Hardym.

Hra snů (1999)

Je tp lepší než průměr a horší než skvělé.

Zlatý kompas (2007)

Digitální kvalita, dějová invalidita

10 000 př. n. l. (2008)

Já sem chytil mamuta, jásem chytil mamuta. Hé he, hé he. Já sem chytil mamuta, ja sem chytil mamuta. Hé he, hé he.

Souboj vojevůdců (2002) (seriál)

Váhám mezi 3-4, ale to je jen mojí deformací. po technické stráce se na našich obrovkách dalšího podobně kvalitního dokumentu jen tak nedočkáme. Trochu mě mrzí učebnicové informace bez širšího rozsahu a jednostrané zaujetím výběrem bitev vítězů.

Californication (2007) (seriál)

S klidným svědomím dávám pět. Cynizmus prvních cca šesti dílů jemně přechází do svérázné "romantické" roviny jejiž vyústění mohly být jiné, ale mě nevadí. Po dlouhé době Duchovny v něčem co má hlavu s patou a hlavně hraje.

Pianista (2002)

Víc než hodně přeceňovaný film.

Vyhnání z ráje (2001)

Mnohonásobně lepší než přiblblé Dědictví.

Pokání (2007)

Nevím, možná jsem čekal druhou Pýchu a předsudek, možná něco ala Podzim v New Yorku. Dobře se na to dívá- nádherná Keira, pěkné obrázky krajiny, roztomílý šoust v knihovně, zničený vztah mrchou sestřičkou a její následná lítost a omluva všem skrz knihu. Já byl hodně zklamaný. Celý zbytečně chaoticky řešený děj, hlavně v první třetině, kdy se postupně dovídáme co je než co bylo musí dobře fungovat v knize ale při převedení na plátno mám pocit zbytečné efektivity a úmyslně stavěné komplikovanosti. Pak mám u filmů s nádechem romantického žánru potřebu vidět emoce, ne snad přehnaná jak má ve zvyku Rosamunda Pilcher. U Pokání mám pocit jekéhosi baloncování na hranách několika žánrů. Jako by se scénárista ptal co z té knihy mám udělat? Romantiku, válečný nebo drama? Zěvěrečný mix mi přijde hodně smutný a místy citově prázdný, když přihlédnu jaký potenciál knižní předloha nejspíš měla.