• Krátkometrážní

Roma (2018)

Nedokoukáno. Na můj vkus příliš poetické, zdlouhavé, bez barev...

Barva vítězství (2016)

Jesse Owens a jeho 4 zlaté medaile z OH v Berlíně 1936. Nebylo, co přeskakovat, film byl stále zajímavý na sledování.

Den 6930 (2018) (studentský film)

Počáteční záběry skvělé, prostředek slabší.

Haunted (2018) (seriál)

Rádoby autentické příběhy, strojeně vyprávěné před partou známých (kde jinde, než v USA), doplněné ilustračními záběry. V příbězích se až příliš často hovoří o stejných jevech: vrzání na schodech, samovolné otvírání a zavírání dveří... Úplně nechápu, co bylo záměrem autorů - není to ani reálné, ani mysteriózní horor... nijaké.

Mečiar (2017)

Šílené, komunista s info, jak stb a jeho lidi dodnes vládnou (Fico i současný ministr SK). A třešnička? Staří lidé ho mají opravdu rádi.

Příběh rytíře (2001)

Absolutně nehodící se moderní hudba, princezna s namalovaným obočím a výstřihem... zkombinovaný středověk s rádoby modernou.

Baletní střevíčky (2007) (TV film)

Dívky rostou a každá vyniká ve svém oboru. Vcelku milý film, což mě překvapilo, nečekala jsem toho od něj moc.

Po strništi bos (2017)

Vizuál pěkný, ale dosud jsem nepochopila hlubší význam Edova kříže na hlavě. Místy snaha o humor, který je však vzdálený vtipu. Na Svěrákův film postrádám nějaké ikonické hlášky, celý scénář je takový prázdnější. Hodně děj popisují malí kluci, ti ovšem hrají lehce strojeně a osobně mi to připadá neautentické, podobně jako scény Edových představ, které jsou techniky hodně přitažené za vlasy. Nicméně průšvihem bych to zase nenazývala, průměr.

Toman (2018)

Tento film jsme analyzovali z pohledu kamery v rámci přijímacích zkoušek na VŠ. A psát bylo o čem: využití barev, symbolika i samotná práce s kamerou. Na české poměry se také jedná o celkem náročný (výpravný) film. Postava Tomana je zajímavá už jen pro množství vlivu, který měl díky svému fikanému obchodování. Těžko říct, zda byl ve skutečnosti dobrým člověkem či za vším viděl jen peníze. Každopádně, i přes dlouhou stopáž, film ubíhá a jako bonus podrobně popisuje naši nedávnou historii, což je jen dobře, že si ji můžeme připomenout, abychom se z ní mohli poučit.

Narozena 1918 (2018) (TV film)

Dokonalý důkaz, že zdánlivě zcela obyčejná, průměrná žena se může dožít tak vysokého věku s takovým životním nadhledem, že jí to může leckdo závidět. Jednu hvězdu strhávám za dokumentární střih, konec mi přišel jakoby useklý. Film mohl být klidně o půlhodinu delší a podrobnější s nějakou shrnující tečkou / pointou. Takhle jako by byl konec uprostřed nedořečené myšlenky.