Muž na Měsíci (1999)

Po troch hodinách som sa pozrel koľko z filmu zostáva a ubehla iba hodina. Celý film som sa cítil a tváril presne tak ako diváci pri prvom Kaufmanovom vystúpení. Tri hviezdy ešte s odretými ušami, mám chuť tomu napáliť len dve.

Muž z oceli (2013)

Tento film má jeden závažný problém a to je ten, že má iba jednu akčnú scénu (okej ešte to má úvodnú 20 minutovku ale to sa neráta lebo tam nie je Superman). Tá má síce okolo trištvrte hodiny ale je v nej taký bordel, že si ju človek takmer ani nevychutná. V skratke plusy - Cavill, Costner, emócie, fungujúci origin, flashbacky, viac ako hodinové okno bez akcie vôbec nevadilo, práve naopak. Zápory - miestami digitálny blivajz a digitálne postavičky, akčný bordel, roztrasená kamera, prapodivné približovačky, nechutný filter (no proste kamera stála za prd), nevýrazná Amy Adams. MoS je film, ktorý si človek najlepšie vychutná v kine, hlavne v IMAXe. Na TV sa hlavne zo záverečnej bitky stane z efektného zážitku neprehľadný zmätok.

Nadějná mladá žena (2020)

V tomto filme nie je ani jedna jediná sympatická postava. Ale čo je najhoršie, že film na jednej strane preberá serióznu látku a tvári sa smrteľne vážne, ale tie dialógy a hlavne správanie sa postáv sú totálne neuveriteľné a nereálne. Pritom som nemal pocit, že by bol film akousi metaforou, kde by to bolo v pohode ospravedlniteľné, práve naopak, príbeh bol zasadený do relatívne uveriteľných reálií. Len to prevedenie bolo stupídne. A fakt, že toto bolo nominované na Oscara asi len dosvedčuje, že v dnešnej dobe stačí k zabodovaniu u akadémie len trafiť témy, ktoré sú akurát in (v tomto prípade #metoo). A téma je to fajn, ale nemalo by byť pri filme v prvom rade fajn hlavne prevedenie a celkový výsledok? P.S.: Čo v mojom prípade asi príliš nepomohlo je, že Carey Mulligan nemám príliš rád a do filmu sa mi moc nehodila. Že za tento obyčajný výkon ešte navyše pravdepodobne vyhrá Oscara mi príde totálne nenormálne.

Na špatné straně (2018)

S. Craig Zahler si buduje naozaj špecifický štýl pre jeho filmy. Sú pomalé, brutálne, s vyblednutým vizuálom, a na konci predvedie pôsobivú drsnú sekvenciu. Keby k svojim filmom pridal režisér ešte aj dávku humoru, máme tu podarený klon Tarantina. Treba povedať, že v klasickom filme by tento príbeh bol vybavený za pol hodinu a film sa neuveriteľne vlečie a naťahuje, ale nevadilo mi to. Mrzel ma len záver, ktorý bol síce pôsobivý ale vyšiel do prázdna a nemal nejakú zásadnú pointu.

Návrat do budoucnosti (1985)

Vynikajúce aj po rokoch. Zábavný a hravý film so sympatickým Foxom v hlavnej úlohe. Príbeh je vo svojej podstate až primitívny ale stačilo, že sa zaobalil dobrodružstvom o cestovaní v čase a z filmu sa stala klasika. Zaslúžene.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Rovnako dobré ako prvý diel. Miestami je to teda poriadna recyklácia, ale rôzne nové nápady to vyvažujú.

Nebezpečná laskavost (2018)

Bol to film dvoch (alebo troch?) tvárí. Tú prvú som si veľmi užil, tú druhú (keď sa to začalo zamotávať a Stephanie trošku šiblo) už podstatne menej. Pointou ale je, že je to výborný svieži film, ktorý bol síce veľmi klišovitý a ľahko odhadnuteľný, ale je to priam dokonalý kandidát na pohodový film k večernému nič nerobeniu. Anna je rozkošná, Blake sexy, a Aziat tiež ušiel.

Nejlepší show (2000)

Prvá polovica katastrofálna, ale akonáhle začala prehliadka psov, tak to postúpilo a niekoľko levelov vyššie. Výborný bol hlavne komentátor, to boli úžasné perly. Celkovo ťažký priemer.

Nenávist (1995)

Deň zo života agresívnych francúzskych asociálov. Nesympatických a schyzofrénnych. Slušný koniec a úžasne nápaditá kamera.

Není čas zemřít (2021)

Remeselne kvalitne natočený film. Avšak si myslím, že tvorcovia chceli v prvom rade ku koncu vyvolať emócie a vo mne bohužiaľ nevyvolali vôbec nič. Do toho tragický záporák Ramiho Maleka, ktorý mumlal absolútne nezmysly 90% času, ktoré sa fakt nedali počúvať. Ako akčná jednohubka relatívne fajn, ako uzatvorenie Craigovej misie trošku slabota.