Podivuhodný příběh Henryho Sugara (2023)

Zo začiatku skvelé, ale čím ďalej film postupoval tým viac ma tá forma štvala. Je to defakto audiokniha s videom, kde postavy absolútne nezaujato v zrýchlenom tempe čítajú scenár od slova do slova a pritom sa pozerajú do kamery. Vo filme nie je snáď ani 10 sekúnd v kuse bez toho aby niekto nekvákal, takže divák nemá žiadnu šancu si vydýchnuť. Aj keď ma film len necelých 40 minút, ku koncu už som nevládal dávať pozor, tak vysilujúce to bolo. Vizuálne nápadité a zaujímavé, ako u Andersona vždy. Btw komediálne na tom nebolo nič, ani raz som sa neusmial.

Po krk v extázi (2004)

Film, ktorý je výborne remeselne odvedený ale neponúka nič extra naviac. Kvalitná krimi gangsterka,

Poslední závod (2022)

Hodnotené ako český film: Výborný snímok, ktorý sa ku koncu zmení na survival thriller. Technická stránka bola skutočne porovnateľná so západnou produkciou a väčšinu filmu som pri vonkajších scénach otváral ústa. Dve dejové línie sa krásne a nenásilne pretínali. Film ešte aj dokázal vyvolať emócie. Naozaj skvelá práca.

Potvora - Série 1 (2016) (série)

Zmes humoru a depresie na mňa príliš nefungovala. Tak celkvo vo všeobecnosti si neužívam pohľad na postavy s mizerným životom.

Pravdivé lži (1994)

Taký ten klasický akčný film, ktorý má všetko čo treba. Akcia, humor, hlášky, Arnolda, ale aj klišé, trápne momenty a otravných hercov. Je to veľká škoda lebo pokiaľ na scénu nenastúpi manželkina "nevera", film je skutočné svižný a vtipný. Jamie Lee Curtis hrá bohužial absolútne trápnu a nezaujímavú postavu ktorej prapodivný prerod z tichej manželky až na drsnú agentku (či čo to malo znamenať na konci) je doslova neuveriteľný. Rádoby vtipné momenty skoro ako z grotesky do filmu moc nepasujú a niekedy som sa cítil pri nich trošku trápne. Ale aj napriek rôznym negatívam dávam tesné 4 hviezdičky za Arnolda a za to, že som sa počas dvoch hodín docela bavil a o to ide pri takýchto blbostičkách v prvom rade.

Prokletý ostrov (2010)

Po tom ako človek pozná pointu tento film stratí isté čaro. O tom bez debát. Ale treba povedať, že na druhé pozretie som si všímal, že film je miestami značne psychotická hovadina, ktorú 'zachraňuje' posledná tretina. Ruffalo so svojím (ne)herectvom uspáva už od pohľadu a Dicaprio hviezdi len v emocionálne silných momentoch. Strih bol miestami podivný ale verím, že to bol tvorcovský zámer. Pamätám si, že na prvé pozretie ma film taktiež nejak veľmi nerozsekal a na druhé je to ešte o trochu horšie. Tak či tak si to ale štvrtú hviezdu obháji. Tento typ filmov nevychádza každý rok.

Protivný sprostý holky (2024)

Veľmi fajn filmík, na môj vkus iba trochu dlhý a niektoré hudobné vsuvky boli divné, texty sa akoby ani nerýmovali.

Protivný sprostý holky (2004)

Úplne v pohode teen komédia. V rámci žánru špička. 60% tu na Čsfd fakt nerozumiem.