Star Trek (2009)

Ultimátny blocbuster, ktorý má úplne všetko a všetkého tak akurát. Casting, akcia, triky, príbeh, humor, to všetko je na tej najvyššej úrovni a robí to zo Star Treku prekvapivo jeden z najlepších novodobých akčných filmov. Ak nie najlepší.

Z for Zachariah (2015)

Vynikajúci minimalistický film, ktorému nie je moc čo vytknúť. Tri hlavné a jediné postavy rozohrávajú dostačujúci herecký koncert na to, aby to diváka udržalo v pozore. Bál som sa, že film podobne ako The Road skĺzne do repetetívnosti a začne nudiť. Našťastie nič také nenastane a keď už sa k tomu schyľuje príde na scénu Chris Pine, ktorý by sám so svojou charizmou bez problémov utiahol film do konca. Zamrzí jedine koniec, ktorý vyšumí do stratena, ale aj ten má svoje čaro. Musím sa priznať, že tunajšie hodnotenie je pre mňa veľká záhada.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Spolu s trojkou najlepší diel. Strašne som si užil tú odlahčenú atmosféru a po extrémne vážnej päťke to bolo presne to čo táto séria potrebovala. Časť s lektvarom na štastie je absolútne filmové zlato. K tomu ešte dostaneme výborný koniec a ja skutočne neviem čo tomuto dielu vytknúť. Možno tak jedine to, že to do HP univerza nič neprináša a trištvrte scénok nemá moc význam v rámci 8 dielneho univerza. Ale mne to nevadí.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Ako epické zakončenie desať ročnej série, to tak jedine epický fail. Ako samostatný HP film dosť fajn, hlavne v porovnaní s predchodcom. Trpí ale tým, že absolútne opúšťa zaužívanú líniu z prvých šiestich dielov. Harry nejde do školy a namiesto toho sledujeme niečo na čo nie som zvyknutý. To by ani tak nevadilo ale tá akcia je k uzúfaniu nudná a generická. Výskyt vecí pri ktorých som si ťukal na čelo už ignorujem a tipujem, že za to môže pani Rowlingová. Aby som to zhrnul, je to sklamanie ale stále sa tam niečo deje, takže nakoniec dám 4 hviezdy. Súboj Harry vs. Voldemort je vtip.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Prvá pol hodina super. Potom sa neviem prečo v podstate hodinu a pol pozerám na to ako sa Harry a Hermiona rozprávajú v lese, rozprávajú na skalách, pri jazere, tancujú v stane, idú na návštevu k starej babke a tak ďalej. Prečo, že sú v tom lese, to sa pýtam sám seba polku filmu. Nezistil som. Teleportujú sa hore dole ako by sa nechumelilo ale namiesto toho aby sa teleportovali niekam do teplých krajín a užívali slniečka trčia v lese a NIČ tam nerobia. Ani tie horcruxy nehľadajú no proste nič. Ale čo ja viem. Možno som len nevzdelaný ignorantský nečitateľ, ktorý to nie je schopný pochopiť. Že by ma to trápilo sa nedá povedať. Keď si idem pozrieť HP film čakám trochu inú úroveň zábavy. Najhorší Potter, ktorý je ale tak či tak kvalitne zrežírovaný a ako som už spomenul prvá štvrtina je super. Koniec tiež ušiel.

Straight Outta Compton (2015)

Veľmi podarená biografia, ktorá toho ponúka oveľa viac ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Herecky, réžiou a vizuálom to patrí do najvyššej ligy. Čo mi ale trochu vadilo bol miestami skratkovitý scenár, ktorý preskakoval obdobia a vynechával dosť zo životov N.W.A. protagonistov. Filmu to uberalo na celistvosti a mal som pocit, že sledujem len nejaké vypichnuté scénky, ale chápem, že biografiu je ťažko natočiť inak. Vzhľadom na to, že film už bol aj tak dosť dlhý som si po premiétaní hovoril, že by tomu viac slušala nejaká desať dielna produkcia od HBO. Tak či tak veľká kvalita a vhodné aj pre ľudí, ktorých rap nezaujíma.

Valkýra (2008)

Keďže o samotnom priebehu atentátu som nevedel žiadne podrobnosti film ma absolútne pohltil. Časť so samotným atentátom patrí do výkladnej skrine budovania filmového napätia. Mimo to mám filmový materiál opierajúci sa o nacistické Nemecko docela v obľube takže mi to proste sadlo. Film je špičkovo obsadený na čele s Cruisom ktorý je ako vždy precízny a vôbec nemal problém mi predať emócie, ktorá jeho postava prežívala.

Léto k nepřežití (2001)

Neskutočná bizarnosť. Užil som si to naplno, škoda len pár hluchých miest. Naštastie to vyrovnávajú priam geniálne pasáže, ktoré si opakujem už pár dní v kuse. Taktiež je pekné vidieť kopu známych hercov ešte v čase keď po nich ani pes neštekol.

Cop Car (2015)

Ďalší z radu filmov, ktoré sa dajú prestrihať do pol hodiny a človek absolútne o nič nepríde. Kým parádny Kevin Bacon hľadal svoje auto docela ma to bavilo. Koniec bol však slabý. Pripomenulo mi to Blue Ruin, ktorý taktiež trpel tým, že sa vliekol ako sopel aj keď mal len hoďku a pol.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Podobné ako Amazing-Spiderman 2. Po tom antihajpe (či ako to nazvať) som proste čakal tak zlý film až som bol prekvapivo spokojný. Infantílne vtípky, na nervy lezúci Tony Stark a hrubé nevyužitie niektorých postáv dosť kazí výsledný dojem. Taktiež príbeh nedával takmer žiadny zmysel miestami. Ale inak to bola príjemná popkornová oddychovka, ktorá dostane silné 3 hviezdičky.