• Romantický

Sylvie (2003)

Čo sa nenaučíme cez múdrosť, naučíme sa cez bolesť.. Práve z nej vzišla jedna z najtalentovanejších poetiek sveta, Sylvia Plath. Zbierku básní Ariel som čítala miliónkrát.. Láska nás môže prerásť, nebo nám zlomit vaz..

TY (2018) (seriál)

Oh la la! Prvá séria ma dostala! Nie ten, čo urobí pre lásku všetko, je psychopat. Podlahla som a teraz trpím príjemným stihomanom..

Dej mi své jméno (2017)

Zavriem oči a cítim pohladenie slnečných lúčov a morskú sol vo vlasoch.. Unáša ma vlna nekonečnej nehy a príbeh sa mi rozlieva v žilách a pumpuje v srdci.. Hypnotická atmosféra leta a tóny prenádhernej hudby .. Dá sa zamilovať do príbehu ? Ó ano !

Dobrodruzi (1967)

Chtela bych mít pevnost uprostred rozboureneho more a v nem atelier ke tvoreni. A to bys tam byla uplne sama? To víš, ze bych vás tam vzala sebou! Óda na priatelstvo, slobodu a časy, keď boli muži skutočnými mužmi. Ich nekonečná srdečnosť a férovosť vás dojme a ich vzájomné puto im budete úprimne závidieť. Iba tí šťastnejší z nás vedia, že tým najhodnotnejšiím pokladom je sloboda a tou najčistejšiou formou lásky priatelstvo.

Vikingové (2013) (seriál)

Když skončím v pekle, alespoň si užiju společnost svého zvrhlého vládce.. Oh, Judith, i feel you !

Lví srdce (2013)

Severania skrátka vedia. A dozvedela som sa životne dôležitú vec. Muži berú prísahu vážne vtedy, keď prisahajú na svoj pen!s. Good to know.

Společnost mrtvých básníků (1989)

,, Pak jsem zahlíd Kongo, ve tmě jeho třpyt, protínal ten černý prales jako zlatá nit." Srdcová záležitosť

Má odpoledne s Margueritte (2010)

I love to be inside you. That’s where I’m happiest. It’s soft and warm. Like being wrapped in silk. Počuli ste niekedy niečo romantickejšie? Nie? Tak k tomu ešte pridám, že tento muž pestuje zeleninu, zaujíma sa o knihy, rozpráva s mačkou a pomenováva holuby v parku. Plus, jeden z najkrajších fimových záverov, aký som kedy videla a priatelstvo, aké by som v starobe zažiť chcela.

Mořská víla (2007)

Na zelený štvrtok zelené vlasy, ryba vo vani spokojne pláva si, môžme byť smelí a prirovnať ju k Amélii. Chceš niečo velmi? Podla Alisy, stačí želať si. A ked' už sme pri tom, kde inde uvidíte pivo, ktorému je clivo, ked' je daždivo? p.s. a záver? emocionálny manéver. Sú to zrádci, už dávno viem, že prílišná dobrota se nevyplácí, alebo za dobrotu pod kapotu.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Aj keby som sa dožila 200 rokov, bola polohluchá , poloslepá a s počiatočnou demenciou, nikdy nezabudnem na tú radosť, ktorú mi tento animák doprial. Vaiana v sebe našla niečo, čo sa skrýva v duši každej ženy. Odvaha a nebojácnosť. Príbeh veselý, dojemný aj hrejivý a kohút z 'debilkova' chutne vtipný. Pesničky úžasne chytlavé, priam trasoritné, sama som sa pri všetkých vrtela a pospevovala si. Dalajlama povedal, že svet zachráni žena. Dnes už môžme doplniť, že svet zachráni žena, ktorá sa volá Vaiana :)