Rallye smrti (2008)

Nudný, předvídatelný, trapný hlášky + herci, a to mám Stathama celkem rád. Bohužel mě nenadchnul ani nápad ani zpracování.

Speed Racer (2008)

Další parádka od Wachowských. Je vidět, že režírování je jim šitý na míru. Speed racer drží celých 130 minut opravdu velmi rychlé tempo a já si užíval audiovizuální koncert.

Wanted (2008)

Nudný nápad, nudný herci. Americká slátanina s nulovým efektem. Čekal jsem víc.

Až na krev (2007)

Dlouho jsem neviděl, tak parádně natočený životní příběh. Kamera, střih, scénář, hudba (jako z Kubrickovo filmů) vše dokonalé. Oscara za herecký výkon Day-Lewise? Já bych mu dal ty oscary tři, protože takový výkon se jen tak nevidí. Je vidět, že na sto procent prodal svou roční přípravu na roli Daniela Plainviewa. Všem doporučuji. I am finished.

Ajťáci (2006) (seriál)

Další libůstka od Linehana .... na Black Books to nemá, ale je to opět vysoký standard.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Nějaké scénky hodně vtipné , nějaké méně, nějaké vůbec. Komedie ve stylu aka Leslie Nielsen s bavičem Adamem Sandlerem, kterého mám hodně rád. Myslím si, že si nepohoršil ani nepolepšil. První půlka filmu hodně vtipná, druhá zaostává proto průměrné hodnocení.

Probuzení (2007)

Pro jednu lásku ztratil srdce a láska druhá mu darovala své, aby přežil. Aneb co se vše dá stihnout při anestetickém vědomí. Dobrý scénář i herci, ale pro mě jen lehce nadpůměrné drama na jedno shlédnutí. 3,5* jsou akorát.

Soudný den (2008)

No vážně jsem se pobavil. Pandemie smrtonosa. Přeživší kanibalové. Přeživší rytíři. Trochu politiky. Trochu zombíků. Krev. Saďárny. Hromada záporáků. Komediální scény viz honička v autech a nakonec zdárná nástupkyně Milly Jovovich krásná, drsná a pro mě hodně sexy Rhona Mitra. To byla panečku míchanice a já se ani minutku nenudil :).

Stalo se (2008)

I přes slabé hodnocení filmu, po kterém jsem od něj nic nečekal, mě film hodně překvapil. Já věřím tomu, že když my 'jako lidstvo' budeme ničit zapůjčené prostředí planety Země svou čiností, že si to planeta postupem času bude od nás vybírat. Takže proč ne zrovna takto originálním způsobem? Herci nebyli špatní a Shyamalan si zůstal u svého. Nemyslím si, že tento film měl vyvolat strach nebo přivést na svět nějakou převratnou myšlenku, ale chtěl aby se lidé trochu zadumali.