Quantum of Solace (2008)

Vzhledem k předešlému výbornému Bondovi přichází ochlazení. Craig je boží, ale něco tomu chybělo. Připadalo mi to jako obyčejný akčák což se od Bonda nečeká že?

Červený pás (2008)

Celkem rychlý spád filmu, kdy se hlavnímu hrdinovi bortí jeho život a ideály jdou postupně vniveč. Svou vůlí a přesvědčením si nakonec vybude kýžený cíl i když ho to stojí hodně odříkání. Hezký i když smutný snímek s lehce nadprůměrnými hereckými výkony.

Vzpoura v Seattlu (2007)

Hezké téma i zpracování, ale co ten naivní příběh? Film sice bojuje proti mocnostím, které ovládají celosvětový trh, ale na mě z toho celou dobu dýchal americký nacionalismus a ten dojemný konec mě dostal :D.

Final Fantasy: Esence života (2001)

Esence emocí, skvělého příběhu, výborné grafiky a pěkného soundtacku. Divím se, že si v tom lidi nenašli více, když tu čtu komenty, kde většinou píšou, že tam nebyl děj a prázdné postavy atd.(asi nepochopili celkovou myšlenku). Jako vždy japončíci nadhazují hlubší myšlenkový podtext celého filmu, což se mi dost líbí, ale zase chápu, že když někdo není fanda sci-fi jako já, tak se u toho bude nudit .... jeho chyba :) .

Mrtvý vesmír (2008)

Taková malá předzvěst ke hře. Na video film to ušlo a hlavně navnadilo na hru což byl zřejmě primární cíl :)

Max Payne (2008)

Po shlédnutí mám nutkání nainstalovat si maxe paina a zahrát si ho. Nevim proč každý čeká nějaké zázraky od filmu, který si vezme za námět akční hru, kde se prakticky jen střílí. Film nemohl být o ničem jiném než byl a k tomu byla připojena výborná vizuální kulisa, která hodně připomínala hru. Mark se na Paina hodil výborně.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Ve Faunově labyrintě na mě dýchala mystičnost fantastických postav, kdežto v hellboy mi mizí na úkor příběhu a trapných scének, které by tam ani nemusely být. Je to škoda, že s takovýmto zbožím se nakládá, tak lacino.

Howlův kráčející hrad (2004)

Opět nádherný počin od mého nejoblíbenějšího anime režiséra. Nejvíc okouzlující jsou ty jeho soundtracky, vždy příjemně překvapí. Díky Miyazaki :)

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Novodobé Akta-X s příchutí Abramsovo pera. Joshua se mi do tohoto typu seriálu sice nehodí, ale myšlenka pěkná a po shlédnutí úvodních dílů jsem spokojen jak s jejich náplní tak s celkovým tajemnem obestřeným kolem celkového děje.

96 hodin (2008)

Příjemně jsem si zavzpomínal na poctivý akce se Stevenem, Arnim nebo Silvesterem, kdy hlavnímu hrdinovi unesou dceru a on potom semele všechno co mu stojí v cestě, aby jí získal zpět hlava nehlava, kulka nekulka :) . Liam Neeson se mi v roli hodného taťky alá nekompromisního zabijáka velice zamlouval.