Sirotčinec (2007)

Inteligentní horor na téma strašidelného domu a jeho odkazu na zjizvenou minulost. O matce, která zkouší všechny možné metody, aby získala zpět svého ztraceného syna. Skeptickém manželovi, který jí nepodporuje v alternativních metodách jeho hledání a tajemství bývalého internátu pro postižené děti v němž bydlí. Neustále gradující děj se zdrcujícím koncem je jasnou volbou pro hororové nadšence.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Oddechová komedie o partičce fyzikálních magorů a jejich sousedce blondýnce, která prodává tvarohové koláče v občerstvení. Nadprůměrná inteligence těchto fyziků spolu s jejich dětinským chováním a obyčejnou typickou americkou sousedkou Penny navozují výborné dialogy a směšné situace. Tento vtipný a pohodový seriál si zaslouží 85% .

Spaced (1999) (seriál)

Vynikající nápad, výborný herci, kamera, střih a hudba bez chyby. 5* jak když vyšvihne .

Mlha (2007)

Klasický katastrofický horor od výborného režiséra, který mě bohužel zklamal. Děj se odehrává v malém městečku, na které se vyvalí z hor mlha a pohltí jej. Ti co zůstali venku po nich ani zmínka a zbytek obyvatel zůstává zavřeno v malém obchodním středisku a zjišťují co se v mlze skrývá. Netradiční herecké obsazení poskytuje slabé výkony herců samotných a příšerky z jiné dimenze bych koupil dceři k pátým narozeninám. Když přibalím předvídatelný konec dá mi to béčkový horor, který je záhodno si pustit z nudy a jen jednou. Promiň Darabonte, ale vrať se k dramatům.

Václav (2007)

Opět další hodně slabý český kousek a opět od Vejdělka. Trojan je sice pan Herec, ale tadytu prostodušinu bohužel nezachránil. Celkem mě to mrzí, protože jsem se na film těšil.

To, co dýchám (2007)

Výborný spletenec Jieho Lee o čtyřech stavebních kamenech života, které se ve filmu prolínají dohromady. Čtyři různé příběhy odlišných lidí, kteří k sobě mají mnohem blíž než by někdo mohl čekat. Překvapující herecké výkony Brendana Frasera, Sarah Michelle Gellar a Andy Garcii si u mě vybojovali ve výborném emotivním filmu s dechberoucí hudbou 5 hvězdiček.

Fontána (2006)

Po druhém shlédnutí nemám slov.

Vyvolený (2000)

Už když jsem byl mladší a byl na filmu v kině, tak mě dokonale nadchnul, ale pořád mi chyběli dílky puzzle na doplnění. Proto po shlednutí v roce 2009, doplnění skládačky a opětovném unešení, měním hodnocení na 5*. Shyamalan je machr a prostě to na diváky umí.

Donnie Darko (2001)

Můj nejoblíbenější film jsem viděl už mnohokrát, ale po shlédnutí režisérské verze, která je více popisná a upřesňující bych dal nejraději hvězdiček 6.....škoda, že nejdou filmům dávat nějaké bonusy :)