Děti mrtvých (2019)

Jeden z nejoriginálnějších filmů (nejen) na KVIFF :-) doporučuji všem, kdož se nebojí experimentů.

Introduzione all'oscuro (2018)

Já jsem to asi nepochopil, ale aspoň jsem u toho neusnul. Jen za to dávám 2.*.

Profesionál 2: Samotář (1987)

Znamenitý záporák, ale málo platné, už to přestávalo být ono. 4. hvězda * z nostalgie za Bebelovo rozloučení s tvrdými chlapíky "staré školy"

Tři mušketýři: Královniny přívěsky (1961)

Bohužel postavy, resp. jejich představitelé splývají, i jejich kostýmy splývají dohromady. No a natočené je to spíš jako pohádka pro děti, velká pastelová výpravná pohádka, na Lesterovu verzi nemá ani náhodou.

Grimsby (2016)

Hlavně to chce napřed pořádnej matroš :-)

Blade Runner (1982)

Své hodnocení jsem zvýšil na plné právě až u Final Cut verze, tak snad ani na jinou nekoukejte, je to zážitek.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Je skutečně možné, že je na světě tolik brečánků? :-) Snad se dočkáme knižního zakončení na minimálně 3000 stranách ! Jasně, kvalita dialogů začala kulhat už v 6. sérii a v 7. sérii začaly skoky časoprostorem, ale přes slabší rozjezd bylo finále famózní. Prostě nás dostali a to je i v těch knížkách od začátku, ne?! A proč se každý diví, že Noční král zaútočil v noci? :-)

Vetřelec: Covenant (2017)

Tímhle si u mě Ridley Scott trochu napravil reputaci po Prometheovi (pocit "napětí" spíše převažuje pocit "wtf", ale co ta "posádka"?!?!), ale už nám ukázal zrod monstra, tak by měl nechat Vetřelce na pokoji. Než se z dalšího filmu stane pouhá lobotomie lepkavou teleskopickou čelistí.