Rudovous (1965)

Film o lidské nemoci a uzdravení, který by měli shlédnout nejen doktoři, ale i pacienti. Můj nejoblíbenější film od Kurosawy.

Noir (2001) (seriál)

Původně jsem chtěl dát 5*, ale v jednom z posledních dílů jsem zaslechl kus chorálu (Pange lingua), který mi k následnému masakru nesedl. Nemám rád zneužívání liturgické hudby (pokud si toho všimnu), a tak jsem jednu hvězdu strhl. Škoda.

Musekinin kančó Tylor (1993) (seriál)

Nezodpovědný kapitán Tylor je nepříliš známe anime od velmi známého režiséra. Musím přiznat, že je to pro mne osobní záležitost. Ve zkratce: animace ***, hudba ***, příběh ***, zábava ***** a kapitán Tylor s posádkou Soyokaze, to je celá hvězdná obloha. I když použijí geometrický průměr, tak to méně jak 5* nevychází.

Recitál skupiny Klíč (1992) (TV film)

Recitály skupin nejsou moc častým filmovým útvarem. Jejich hlavní náplní je prezentovat hudbu. Mám za to, že tenhle recitál nebyl nijak úžasný, ale ani špatný a tak dávám ***.

Munnabhai, do toho! (2006)

Tento film jsem viděl ve Světozoru na festivalu Bollywoodského filmu. Přišel jsme tam s tím, že to bude hlavně o kostýmech a hudebně tanečních scénách. Na konec jsem se dobře bavil, možná proto, že jsem nic extra nečekal. Resumé: Bollywoodsky šílený, lehce poučný, ale hlavně oddechový film. Slabší ****.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Existují dobré akční filmy, ale tohle mne vážně nevzal. Prvních 30 minut jsem to ještě ustál, ale pak to bylo až příliš groteskní. Omlouvám se za malý spoiler, likvidace helikoptéry pomocí motorového vozidla, hotový Tom a Jerry. Dál to raději nekomentuji. Dodnes lituji že jsem se na to díval.

O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli (1996) odpad!

Rad bych doplnil že původním námětem byla starofrancouzská balada. Po té, co byla připravena o baladický konec, to celé spadlo na zadek. Traxlerova hudba není špatná, ale bez dobře postaveného příběhu a rozumného filmového podání to je prostě velmi málo.

Le Chevalier D'Eon (2006) (seriál)

Anime zasazené do doby před Franzouskou revolucí. Není to špatné, ale nějak jsem nemohl překousnout, jak jsou v tomto seriálu užívány židovské žalmy jako magická zaříkávadla.

Monster (2004) (seriál)

Jedno z geniálních anime, a to po všech stránkách. Jediné, co mne na tomto jinak vážném anime pobavilo, byla snaha o české dialogy a malé nesrovnalosti v topologii Prahy. Původně jsem se obával, že 74 dílů je poněkud hodně, ale po shlédnutí bych ani jeden nevystřihl.

Časové pásmo bylo změněno