Vychytávky Ládi Hrušky (2015) (pořad) odpad!

Trapnej Šašek, ta Hruška, ani koukat se na něj moc nedá (něco jako Kotek). Povzbudivý je, že tady má hodnocení 8 % :-)

Armageddon (1998)

Stupidní americká devadesátková patetická limonáda. Něco jako Den nezávislosti, není potřeba koukat na oba, nejlépe ani na jeden. Recept Amíků na šťastnou budoucnost, no přece rozmetat pár bomb; když to nejde ve vesmíru, tak aspoň na Zemi. Existuje spousta normálnějších inteligentnějších kulturnějších filmů; proč koukat na nějaký barbary...

Den nezávislosti (1996) odpad!

Americká patetická limonáda, typický hollywood. Amíci zde opět projevili, co umí nejlépe a chtějí neustále, pořád s někým bojovat, rozstřílet zeměkouli a pak podle nich nastane rád na zemi. Nekulturní národ ani nic kvalitnějšího nabídnout nemůže...

Účastníci zájezdu (2006)

Slabomyslná slaboduchost. Jak je snímek slavný a omílaný, tak je trapný a zdaleka nenaplňuje očekávání (podobně jako Vratný flašky a další ptákoviny). Herečku Holubářku teda moc nemusim, afektovaná hysterka, celkově nic moc.

Četník ze Saint Tropez (1964)

Saint Tropez určitě povedený díl, typický pro celou sérii, přehršel fórů a dějových linií, mladí herci. Velice malebná tklivá je úvodní černobílá část, pak slavná znělka s melodií du-ju-du-ju-ST-TZ. Cruchot se prohání ve fungl novým mustangu, který se v té době sotva začal vyrábět (1964 1/2), do toho Fugas (spíš Moulas), velitel Gerber, Maturín, pani Cruchotová, obraz Rembrandta, opilý traktorista, zpěv v kostele atd... Sem se mi dívejte! Jediná nevýhoda je, že první díl je nejobehranější, ale taky proto, že je klasika. Skvělá hudba Raymond Lefebvre, režie Jean Girault, vedlejší postavy taky nemají chybu. Tehdy ještě Francouzi uměli udělat pořádnou svižnou vtipnou originální zajímavou komédii. Musím dát 100 %.

Dr. Dolittle (1998)

Stupidní americká devadesátková slátanina, mluvicí zvířata znamenají komedii po americku. Trapná nuďárna.

Dallas (1978) (seriál)

Vynikající seriál, snad nejúspěšnější seriál všech dob, dodnes je epizoda Kdo střelil JR nejsledovanější epizodou všech seriálů. Všichni jsme na něj koukali, takže by bylo falešné pokrytecké dnes tvrdit opak a módně pomlouvat. Skvělá je hlavní postava JR, výborné hlášky, mistrovská je samotná znělka, další postavy samozřejmě taky super, řada z nich uspěla v dalších seriálech, třeba Bobby - Patrick Duffy nebo Sasha Mitchell - plynule pokračoval v Kroku za krokem ze stejné dílny Lorimara production. Je zde zachycena ještě stará dobrá Amerika, DALLAS je zkrátka legenda. Kdo by neměl rád svět úspěchu, přepychu a občas nějaký ten vtípek mezi hlavními postavami. Úžasní jsou i dabéři Karel Janský (JR), Zdeněk Junák (Cliff), Igor Bareš (Rey), Drahomíra Kočová (Pam), Jiří Dvořák (Bobby), Eva Gorčicová (Sue Ellen), Karel Bartoň (Jock). Zajímavé také je, že původně ústřední motiv měl být souboj mezi Ewingy a Barnesy, po vzoru Romea a Julie, ale postava J.R.a tolik vyrostla, že naprosto dominovala :-) V Southforku nedavno zřídili muzeum seriálu včetně autoparku hvězd.

Ďábelské líbánky (1970)

Vynikající a neznámá komédie s kriminálníma zápletkama a nabitým obsazením, včetně J.Libíčka, kterýmu také říkají Libíček, dál Brodský, Janžurka, Jirásková, Cvach, I.Prachař, V.Maurer, N.Popelíková, J.Beyvl, jo a taky Brejchová, kterou jsem nikdy nemusel, tady taky nic moc, ale dá se přežít (Brodský má těžší, aby to s ní přežil). Nenechte se odradit, že má jít o černou nebo hořkou komedii, naopak pohodová sranda, fór na každým kroku a absurdních situací taky habaděj. Děj odsejpá, žádný hluchý místa. Občas to decentně okoření songem V.Neckář. Film ještě ze starý dobrý školy, režie legendární Podskalák, hudba A.Michajlov (jako třeba Chobotnice), co víc si přát.

Četník v New Yorku (1965)

Suverénně nejslabší díl z Četníků, železobetonové mrakodrapy nedokáží vynahradit malebnou středomořskou atmosféru kulturní země. Vtipy jsou tady asi dva, což je kontrast oproti 1.dílu, kde je dějových linií a nápadů přehršel, vydalo by aspoň na dvě epizody. Naopak v americkém dílu je moře hluchého místa, třeba když gauneři v NY kradou jídlo, tahle sekvence trvá asi čtvrt hodiny. Trošku zvláštní taky je, že se zničehoznic vynoří jeptiška v americkým kabrioletu uprostřed jedný avenue, aby posunula děj o něco dál. Docela nudná a zdlouhavá je už úvodní sekvence na lodi, jak se Nikol schovává a zase objevuje, ani jsem film posledně nedokoukal. Ostatní díly se už vrátily k hodně dobrému standardu.

Nedotknutelní (2011)

Stupidní slátanina o jednom sígrovi negrovi, který se naučil akorát tak hulit a otravovat zbytek Francie. Nuda, která se ne a ne rozvinout. Trapný samolibý barbar má být asi ten vtip? No nic moc. Ke komedii to má hodně daleko, nedá se vydržet dokoukat celý, ani to nikomu nedoporučuju. Zbytečně to vykresluje černochy negativně, tím hůř pro film.