• Western

Táto, sežeň štěně! (1964)

Naprostý souhlas se “Sportovcem!”Tedy lepšï než 101 dalmatinů a podobné kraviny. Ukázka dětství v socialismu. No a co!  Co jsme měli dělat, když jsme v té době žili? Na ten film si dobře pamatuji, v roce 65 mi bylo deset a moc se mi to líbilo a kamarádům také. Dnes to beru jako okénko do historie a ràd se podívám, jak se tehdy lidé oblékali, jaké jezdily tramvaje a autobusy, jak vypadali esenbáci / ještě hubený Neděla/ jak vypadala vesnice a jak suveréně hrála babičku skvělá paní Šejbalová a tatínka mladý pan Horníček i další. Za mě palec nahoru. Čest!

Pět z milionu (1959)

Mně se nejvíc líbila povídka první s vynikajícím Třískou, který zde už jako mladík prokázal velký talent. Kvalita Marvana je nezpochybnitelná. To samé pan Kreuzmann, který zde ukazuje skvělé herectví staré školy. Ostatní už bylo slabší, ale uznejte, že Valentýna byla kočka na úrovni hollywoodských hvězd!

Apoštol (1997)

Mně se to moc  líbilo

Podezření (2022) (seriál)

Ve zkratce :  Melíšková na Oscara! Možná by se tzv. hvězdičky z přiblblých seriálů mohly podívat, jak se hraje..

Dům na samotě (2022) (TV film)

Motto: Dick Francis se otáčí v hrobě! Já si vždycky říkám, kde se berou ty filmové “mezipolicejní vztahy” a hlavně chování policistů ve vśech českých filmech a seriálech? To je tak nepřirozené, vyumělkované, okoukané z us seriálů, slovem hrůza. Zde dominuje samé klišé, chybělo tam jenom: “hoď to klukům do laborky! “ Přîšerný! Bez atmosféry, bez nápadu, bez napětí a bez akce, herci mi přišli jako ochotníci, Schmitzer hraje pořád stejně jako ve Zdivočelé zemi, jen se pořád mračí, nadává a řve, ten Veselý je nemastný, neslaný, vypadá, že každou chvíli usne, oháklej v té děsné kostkované košili a vestě, detektivové a uniformy hned na začátku rozdupou místo činu, mrtvoly vypadají jako živé a policejní doktor na hloupou otázku odpoví, že bude chytřejší “až po pitvě”, no to je tedy překvapení, světe div se! Proboha proč si nevezmete nějakého poradce, aby to trochu vypadalo. Výsledný dojem : parta ochotníků z Kotěhůlek nám v sobotu večer v sokolovně zahraje “Detektývku” Pivo bude. Přijďte včas.

Povídka o policajtovi (1975)

Ten film je výjimečný i v tom, že naprosto ojediněle ukazuje i děj a život “ potom “ , tedy až po zatčení pachatele, čímž filmy obvykle končí. Mě právě fascinovala tato část, protože to bylo pro mě jako bývalého policajta uvěřitelné a pravdivé. A ta scéna v hospodě před zatýkáním, taky úžasné. Ten film jsem viděl desetkrát, ale vždycky, když ho dàvají, tak se dívám. Ještě bych rád pochválil poctivý československo-socialistický dabing. Nemá chybu. Jo, a tomu filmu tleskám.

Zločiny Velké Prahy (2021) (seriál)

Tak tohle se fakt nepovedlo. Rada Vacátko se musí obracet v hrobě, a také pan režisér Moskalyk ( Četnické humoresky)