T2 Trainspotting (2017)

Samozrejme je správne, že dvojka sa netvári, že nesúvisí s jednotkou. Je dobré, že nadväzuje ale trochu je tých väzieb na môj vkus až priveľa. Nič sa ako by nechcelo pohnúť vpred. Chlapci ako by boli zmrazení a zrazu ich vytiahli ako ľudoopov z mrazáku.

Lady Macbeth (2016)

Film ako taký žiadna veľká sláva. Obsadenie vo všeobecnosti ušlo ale scenár dosť podpriemer. Podobné ako tuctový román čo leží v stánku s novinami hneť vedľa dnešného vydania bulvárneho denníka. Latku nadpriemeru ale nahodila jedna jediná osoba, slečna Florence Pugh. O tejto usoplenej sexi drzej herečke sa dúfam bude ešte počuť. Skvelý výkon a postava jej šitá na mieru. Len pre ňu sa oplatí si film pozrieť.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Určite jedna z najlepších fantasy rozprávok aké som za poslednú dobu videl. Hunnam a Richie sú anglická duo čo perfektne zapadlo a ukázalo nám predstavu o UK kultových príbehoch.

Velká čínská zeď (2016)

Začiatok ako Posledný samuraj a koniec ako Jackie Chan na ceste okolo sveta za 80 dní.

Uteč (2017)

Určite jeden z tých lepších kúskov tohto žánru. Samotná hlavná postava mi miestami pripadala ako horor sama o sebe. Tematika ale zasiahla veľmi dobre oblasť obľúbenosti v dnešnej dobe. Hypnóza, motivačné reči a psychovymývačky. Bol som prekvapený tiež obratom. V každom filme hororového žánru som si hovoril:,, Pre čo tých zlosynov nepozabíja?´´ Tu ma konečne vypočuli.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Mal som trochu obavu zo syndrómu vyhorenie ako to často býva v pokračovaniach úspešných filmov. Čo sa stalo? Ako to vypálilo? Skvele! Trocha rozpačitá patetická prvá štvrtina keď si Qill hádzal blikavú disko loptičku s novým ockom bola rozmetaná vo chvíli, keď taťuldovi rozstrieľal vrásčitú tvár. Esom v rukáve bol opäť zábavný Groot ale vtipné momenty doniesol ešte vo väčšej miere než tomu bolo v jednotke, Drax. Film ma ohromný záber na cieľovú skupinu diváka.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Sorry Emča ale viac sa ti hodila do ručičky tá kúzelná palička. Nebyť overenej značky Hanksa tento film je v mojich očiach na úrovni Krtkovej nory v okrese Dunajskej stredy. Možno to však považovať za malé nastavenie zrkadla v zmysle obetovania súkromia za pohodlie.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Celé zle. Prehnané sci-fi pri ktorom som miestami nevedeľ či sledujem film Rambo 16 alebo transformers na marse. Táto séria už bohu žiaľ pripomína telenovelu v ktorej sa v jednej časti nenávidia ľudia na život a na smrť a v ďalšej sú pokrvnými bratmi.

Taboo (2017) (seriál)

Mr. devil Delanay mi ku koncu pripadal už skôr ako Escobar so záľubou vo výbušných systémoch. Faktom ale je, že nikoho iného než Hardyho by som si v úlohe Jamesa predstaviť nevedel. Pravdepodobne je aj on sám tak trochu cvok a jeho úlohy vždy mali a asi aj budú mať gule. Vďaka nemu hodnotím seriál na miesto historickej monotónnej sračky ako nadpriemerný.