Kuchyňa (2018) (seriál)

Po zhliadnutí ruského originálu je táto veria viac než slabá.

Sekerovci (2010) (seriál)

Bohužiaľ ďalší dôkaz toho, že divadelné herectvo a spracovanie sa do TV nehodí.

Století ve filmu (2016) (seriál)

Kvalitná ukážka toho ako znechutiť a dokašľať celý dokument poslednými vetami.

Přání smrti (2018)

Drahý Bruce, zo začiatku by to celkom šlo a klapalo ale musím ti prezradiť tajomstvo. Dokonca ani v americkom sne by sa dcéra nedostala mávnutím ružovej paličky Harryho Pottera zo smrti matky. Tobôž nie z tak štýlovej. Tento "dont worry by happy" štýl neherečky Camily Morroneovej si dovolím tvrdiť pochoval inak celkom svieži nádych dôchodcu Bruciho do hlbky priemeru až podpriemeru.

Druhá strana naděje (2017)

Suchárčina prvej triedy. klasický príklad filmu kedy sa ide niekto hrať na intelektuálne spracovanie. Stačí dať na film štempel ART Europe, hodiť nízky rozpočet a máme tu tému pre intelektuálov.

Mafiáni - Súmrak bossov (2017) (série)

Prvá časť dá sa povedať druhej serie obľúbeného dokumentárneho seriálu mafiáni, mala sľubnú ústrednú postavu. Jozef Roháč je človek zodpovedný za veľký počet útokov. Tieto činy sa dali z môjho pohľadu dokonale rozviesť na drobné. Miesto toho bol Jozef Roháč z rýchlika v skratke vykreslený ako v podstate ohľaduplný človek čo si robil poctivo len svoju prácu. Z tohto dielu nechápem. Dúfam, že ďalší bude mať väčšiu kvalitu.

Velký dar (2017)

Ťažko by to niekto na Chrisa povedal a skôr by sa dalo predpokladať, že po toľkých komixových stvárneniach umelecky zakrpatie. Opak je však pravdou. Prirodzenou charizmou v tomto filme prekvital. Napriek slabšiemu rozpočtu sa podarilo pre zaujímavý scenár, natočiť príjemnú drámu. Film ako jeden z mála, ukazuje reálnu nepatetickú ukážku správnej voľby v živote.

Srdečně vás vítáme (2017)

Konečne zasa osvieženie európskeho formátu. Clavier čím je starší tým lepšie sa naňho pozerá. Francúzska škoda Funesovcov je poznať. Tematika blízka našim zemepisným dĺžkam a poňatá s humorným štýlom, dokáže odľahčiť aj nevydarený deň. Bebik si ma skrátka získal tak ako Jean- Etiennea.

John Wick 2 (2017)

Sklamanie, veľké sklamanie. Tradične nastal stav poklesu oprosti prvému dielu ako to tak býva. Jednotka mala veľké čaro svojou jednoduchosťou vycíbrenou Reevesovou charizmou. Skrátka jednotka bola pecka. Pomstiteľ lásky s presnou muškou chytí za srdce ženy aj mužov. Dvojka ale všetko čo mohla zvrzala. jednoduchosť a tak povediac uveriteľnosť sveta bez zákona s výnimkou jedného hotelového pravidla, vystriedal v dvojke celý excel zoznam pravidiel čo sa musí čo sa nemusí, čo sa môže a nemôže. Otrasne prekombinované sci-fi v tomto zmysle. Rušením pre mňa je opakujúci sa efekt scény.

Wonder Woman (2017)

Gal nie je typická herečka, skôr ostane vždy viac modelkou. Povedzme si ale pravdu, že na podobnú akčnú fantasy úlohu zasa netreba mať herecké nadanie Al Pacina. Všetko malo aspekty ako som očakával. Treba sa pripraviť na to, že to nebude mať pestrosť ako marvelovky ale ostáva to v duchu DC s vlastnou pečaťou. Ako ďalší vklad do tohto žánrovéhu šaflíka je to v pohode. Gal úloha sadla a naozaj si neviem predstaviť na koho iného by sa tak dobre pozeralo v spomalených záberoch.