Kdyby byl býval vizuálně stejně atraktivní Ragnarock v Max Payneovi, jako tady Continental, bylo by to za jedna. Bohužel ale slabiny scénáře a špatného castingu záporáků se nedají zakrýt transparentní, přehlednou, byť zdaleka ne tak cool akcí a pár vytuněnými záběry-zlepšováky (střelba přes auto, headshoty, krav-maga). Ani tu fyzičnost ala Taken z toho neucítíte a to se může Reeves snažit sebevíc. Je to slušná věc, jen je vidět, že to točil kaskadér. Bohužel v tom negativním slova smyslu.(23.10.2014)

MARVEL my ass, chci týmovku s Jackem Reacherem, Equalizerem McCallem a Johnem Wickem a chci ji hned. Akční béčka se vracejí, milovníci nepřikrášlených chlapských bitek tělo na tělo vrní blahem. Kašlete na vypiplanou a nevěrohodnou bojovou choreografii prznící Hollywood, ve Wickovi hlásí návrat nefalšovaná a hlavně účelová testosteronová komba smrti. Koho pak trápí tupoučce roztomilý scénář, když praskají kosti a stříká krev? Asi nejvíce zamrzí přetuněný dvojitý konec, mohlo to s přehledem mít střízlivou hodinku a čtvrt. 70%.(14.10.2014)

„JOHN SI PRO TEBE PŘIJDE. A TY S TÍM NIC NENADĚLÁŠ, PROTOŽE SE NIC DĚLAT NEDÁ…" /// John zrovna neprožívá šťastný období. Po smrti manželky potkal podobnej osud i jeho fenku Daisy. Tentokrát za to nemohla choroba, ale grupa ruskejch kryplů, kteří ji spolu s Johnem vzali bejsbolkou. Není třeba se v tom víc hrabat. Prostě nadešel čas ukázat, že nasrali špatnýho chlápka… Další z filmů, ve kterým je třeba někoho pomstít. Tohle prostě funguje, ať už v nich hraje kdokoliv a mstí se za cokoliv. Důležitý je na začátku zvednout adrenalin obecenstvu, který pak mačká palečky a lační po krvi. Kladný postavě tak nezbejvá nic jinýho, než kosit, kosit a kosit. Což Reeves zvládá na výbornou. Snaží se, co mu náboje a prostřílený tělo dovolí. Výsledkem mixu ruční práce a souvislý střelby je násilí a krev. To všechno dává dohromady sympatický béčko, ze kterýho stříká (kromě červený barvy) obdiv tvůrců k filmům s bojovým uměním, anime, ale i spaghetti westernům. Akční pecka, po níž je skóre dua Washington/Reeves vs. ruská mafie 421:0. P.S.1(poprvé).: Těch 421 berte s rezervou, rozlámal se mi sčot. P.S.2(podruhé).: 3a½!, takže 3*. Přeci jen bych úvítal alespoň malou myšlenku. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nasral jsem chlápka, co tužkou (obyčejnou) vyčistil bar. 2.) Sáhli mi na štěně. (Plzeň 12%? Tak to bych vraždil!). 3.) Thx za titule „.Bac“ a „Clear“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * Závěrem taková BLBOST (a přitom, kolik to muselo dát práce…)(16.1.2015)

• Dellamorte

Slušne vymazlený Keanu so svojím libanonsky odzbrojujúcim šarmom kosí "okolie". Pes a bohovské (!) fáro staćí.Je mi uvolnené prečo, koho, kedy, kde a vlastne aj ako. Viem totiž, že si budem pri tej kosačkovej tancovačke priasť. Keanu totiž spolu s Matrix Bros definoval žáner a upravil veškerú commercional agendu. Pre mňa vypásovaný adrenalínovaný romantik, ktorého nemíňam v žiadnej filmovej...polohe. Koment pitvačka je v tomto prípade nepotrebná.Tuším 2ku !!!(17.1.2015)

Trvalo mi pár let docenit, ale teď musím říct, že krom nářezovějšího soundtracku a nějakých explicitnějších krváren mi moc nic nechybí. Je to stylový, temně neonový, soustředěný bez zbytečných píčovinek, má hezky obsazený vedlejšky. Keanu na tu roli poctivě trénoval (taktickou střelbu i bojový sporty) a je to fakt vidět. Kdo chce podobný revenge koncept, ale béčkovější srandu, čerstvě doporučuji nový DEATH WISH.(9.3.2018)

• - Chad Stahelski a David Leitch majú vlastné bojové štúdio s názvom 87Eleven, v ktorom pripravujú hercov na akčné filmy. Sám Keanu Reeves (JohnWick) už využil prípravu v 87Eleven v minulosti, takže s režisérmi sa už poznal pred realizáciou filmu. Herec tentoraz potreboval doplniť hlavne chmaty z juda a jiujitsu, boj so strelnou zbraňou a kaskadérske šoférovanie. Na úlohu sa pripravoval niekoľko mesiacov, pričom mával 5-6 krát do týždňa celodenné tréningy. (ywo666)

• - Spoiler: Keď k Aureliovi príde Iosef Tarasof na ukradnutom Mustangovi Johna Wicka, Aurelio položí pohár s kávou na svetlo auta, ktoré má otvorenú kapotu. Keď však Iosef prvýkrát povie „We own you.“ nasleduje scéna so záberom na Aurelia, avšak na aute už pohár chýba. (shomann)

• - John Wick (Keanu Reeves) ve filmu využívá techniku držení zbraně zvanou CAR (central axis relock), kterou vyvinul Paul Castle, na základě svých zkušeností ve speciálních jednotkách SAS a také jako instruktora speciálních jednotek po celém světě. (shadow47)