Akční / Thriller

USA / Čína / Kanada, 2014, 97 min

Už dlouho jsem neviděl tolik prostřílených hlav. Béčko s naprosto jednoduchou zápletkou, ovšem natočené s evidentní chutí. Keanu na začátku filmu dokazuje, že stále umí být smutný, ovšem od chvíle, kdy rozmlátí perlíkem podlahu, je radost sledovat, s jakou urputností přepne do vyhlazovacího módu. Přestřelky, ani ruční a automobilová akce nepostrádají přehlednost a naštěstí také adekvátní rating, film má celkově spád a při relativně skromné stopáži tak nehrozí hluchá místa. Potěší i přítomnost Willema Defoa, Johna Leguizama nebo úklidová služba Davida Patrika Kellyho alias Sullyho z "Komanda". K tomu připočtěte úsporné ale účinné využití humoru, zajímavý nápad s hotelem Continental, zábavného padoucha, nekompromisnost hlavního hrdiny a výsledkem je razantní akční jednohubka, která napodruhé chutná ještě lépe.(17.11.2014)

Tohle je prostě čirá žánrová radost. Radost z toho, že se kaskadéři dostali k režii, že se jim vyplatilo kamarádství s Keanu Reevesem a že sehnali dost peněz na to, aby mohli hnát deadcount někam ke stovce! John Wick zabije strašně moc lidí, důležitější ale je, že si dosyta užijete každý headshot (minimálně 50% úmrtí?), probodnutí a zpřelámanou končetinu. Pánové zkrátka vědí, co dělají, a nebojí se ani westernových poct s luxusní károu místo věrného oře. To ale pořád není všechno. Do Wickovy ploché a často kostrbaté zápletky je totiž vměstnána vítaná dávka nadhledu a humoru. Akční scény jsou tak pravidelně následovány úsměvnými debatami, ve kterých zkrvavený Keanu vyhlásí recepčního, policajta nebo třeba bývalého kolegu. Snadněji tak filmu odpustíte i slabší finále a budete doufat, že duo režisérů i Keanu brzy natočí nějaký další krvavý balet. (7+/10)(14.10.2014)

Nedávno štvali Denzela Washingtona Rusové v Equalizerovi, nově jim nemůže přijít na chuť John Wicků. A nikdo se mu nemůže divit, protože takovej psí kukuč, obzvlášť když je to ještě prtě, je nezapomenutelnej (to vím, protože jedno takové nahaté zviřátko mi pobíhá doma). Takže klika, že John nebyl žádnej flegmouš, kterej by nad smrtí svého čtyřnohého miláčka pouze mávnul rukou, ale naopak že se neskutečně naštval, a ještě větší klika, že já byl v lehkém alkoholovém rozpoložení, tudíž jsem nad dějem moc nepřemýšlel a chtěl se pouze bavit, což se mi s každým odbouchnutým chlápkem dařilo víc a víc. Slušná akční jízda, po které se mi bude vedle svého (někdy až moc živého) psa usínat dobře ..(7.7.2015)

Trailer mě navnadil na nějakou drsňáckou nahláškovanou badass střílečku, která přišla nepřišla. Keanu se opět celý film tváří zarputile stejně a přispívá k celkovému vyznění filmu bez duše. I samotná cesta za pomstou je trochu pochybná, jelikož jí předcházející soužití s tím psíkem trvalo asi dvě noci. Čili šlo spíš o pouhý princip. Celkové ladění filmu a New Yorku je do černo-šedo temné, akce nekompromisně eliminační (spousta kulek do hlavy a do krku), rozhodně jsem se nenudil, ale čekal asi víc takových momentů co se mnou zachvějí - JOHN WICK je místo toho poněkud nevzrušivý film.(27.10.2014)

Když už ztratil ženu, neměli mu brát psa. John Wick je dobrou akční jízdou s řadou povedených přestřelek s headshoty, ale i osobních soubojů. Keanu Reeves se na roli mlčenlivého zabijáka bez výrazné mimiky hodí, avšak na jeho místě bych uvítal nějakého svého oblíbenějšího herce. Přestože svoji podstatou je John Wick taková ptákovinka, svým pojetím a zábavností si u mě vyslouží 4*.(9.2.2015)

• - Vo filme bolo použitých niekoľko zbraní. John Wick (Keanu Reeves) vytiahol z kufríku Heckler & Koch P30L a Glock 26. V scéne pri prestrelke vonku na parkovisku bola použitá zbraň Coharie Arms CA415 a brokovnica typu Kel-Tec KSG. Po zadržaní Johna sa presúvame do prázdneho skladu, kde bodyguardi Vigga Tarasova (Michael Nyqvist) držia v ruke Heckler & Koch MP10. Marcus (Willem Dafoe) mal pri sebe hlavne pušku Ruger M77 a Browning HP. Perkinsová (Adrianne Palicki) vytiahla pištoľ Walther P99. (RatBoj)

• - Kniha, ktorú má John Wick (Keanu Reeves) na konferenčnom stolíku, je monografia o portugalskom architektovi Alvárovi Sizovi, ktorý je vo svojom obore považovaný za jedného z najlepších na svete. (Laslo)

• - Alkohol, ktorý pije John Wick (Keanu Reeves) v hoteli, keď ho lekár ošetruje, je Blanton's Single Barrel Whiskey. (amto)