Kdyby byl býval vizuálně stejně atraktivní Ragnarock v Max Payneovi, jako tady Continental, bylo by to za jedna. Bohužel ale slabiny scénáře a špatného castingu záporáků se nedají zakrýt transparentní, přehlednou, byť zdaleka ne tak cool akcí a pár vytuněnými záběry-zlepšováky (střelba přes auto, headshoty, krav-maga). Ani tu fyzičnost ala Taken z toho neucítíte a to se může Reeves snažit sebevíc. Je to slušná věc, jen je vidět, že to točil kaskadér. Bohužel v tom negativním slova smyslu.(23.10.2014)

Čekal jsem o krapet větší „pecku“, myšleno lehce nápaditější, ale i tak převládá spokojenost. Keanu Reeves je po několika matných projektech tam, kde ho mám rád, Chad Stahelski má několik kaskadérských zářezů a je na něm patrné, že osmdesátá a počátek let devadesátých jsou jeho šálkem kávy. Akčních perel je v posledních letech pramálo, samozřejmě tahle nabízí mnoho otázek na logické přešlapy, ale kdo si chce užít nářez plný zlámaných vazů a prostřelených hlav, je tu správně. Ostatní nechť si raději zapnou Tarkovského. Tady se jede na brakové vlně, příběh je přímočarý á la ztráta milované ženy, mrtvé štěně, banda cool zabijáků a jeden nasraný návrat na scénu. A tvůrci, kteří se jednoduše chtějí vyblbnout. Jednotlivé přestřelky šlapou v jiném tempu, mají různou atmosféru, škoda jen, že se víc nepodařilo prodat fyzično (jako v prvních 96 hodinách). Mile nadsazené, choreograficky elegantní a sakra přehledné.(6.2.2015)

Na hongkongské heroicbloodshedové gangsterky od Johna Woo chybí Johnu Wickovi víc přepálených emocí, cit pro patřičnou absurditu a vedle vlastně frajerských padouchů taky nějaký odporný skřet, jenž celá mlata vydrží až do úplného závěru (via The Killer i Hard Boiled). Leč samurajský patos mezi zabijáky, práce s všem postavám všeobecně známým hrdinou, první precizně gradovaná půlhodina a zejména přestřelka v baru... to vše dalo vzpomenout na zlaté doby objevování hongkongské akční školy. Totéž ostatně platí i pro ukázkovou přehlednost akce (v mizanscéně, rámování a překvapivě úsporném střihu) i parádně ekonomickou práci hrdiny v rámci "jeden proti nespočetnému množství nepřátel" - jen škoda, že padouši jsou vlastně do jednoho sympaťáci a skutečná svině je nakonec jen za "macguffina", tedy za vlastně nepodstatnou záminku, jež ten akční stroj opakovaně nakopává.(31.1.2015)

Až moc velký Hype kolem Wicka je. Rozhodně se jedná o perfektní, adrenalinově mocný revenge s úžasným Reevsem, skvělou temnou atmosférou , ale má to hold i mínusy. Já teda osobně nikdy neřešil nějaké logické chyby, ale když Reevs sundá každého protivníka na ránu bez záváhání a najednou se ukáže hlavní šmejd, který je k němu na dostřel a on se né a né na 5 ran trefit!! jen proto, že by si tím pokazili zápletku mi příjde velmi hloupé a nedomyšlené. Když film nastolí nějaký řád/pravidla, měl by je dodržovat. Tohle je ovšem pro mě pouze malá výtka, spíše mi vadilo, že akce nepřidávala žádnou inovaci a vesměs byla pokaždé stejná jen okořeněna jiným headshotem, z jiného úhlu anebo rychlým odzbrojením, to mě trošku zklamalo(chyběl mi pořádný, delší fight), když to srovnám s Berandalem, kde se člověk na každou další akci těšil, protože nevěděl co příjde a když se objevila na scéně divák byl mile šokován,tak zde to nefunguje. Možná jsem příliš ovlivěn Asii a zním přísně, ale tak to vnímám. Ale i kladů je zde spousta, potěší i odlehčený humor( sexy a skvělá fena) a překvapivá brutalita je více než štavnatá, ale na pátou hvězdu se necítím. Solidních 75% si však John Wick odnese a nejlepší akčňák z USA za letošní rok to nejspíš je.(29.10.2014)

Naprosto poctivá a přímočará řezničina, která nehledí vůbec na nic. Prostě jenom koná. A koná poměrně obstojně, což je příjemné zjištění, protože od Keanu Reevese bych takovou roli asi už ani nečekal. I když, nikdy se nesmí říkat nikdy. John Wick se tak vysloveně předvedl a já se po dobu 101 minut dobře odreagoval, vypnul a prostě a jednoduše bavil.(5.6.2015)

• - Herec Keanu Reeves si zahral už v poradí šiestom filme, v ktorom sa jeho postava volala John. (MikaelSVK)

• - V jedné ze scén, kdy jde John (Keanu Reeves) spát, položí svého psa hlavou od postele. V dalším záběru je ale pes otočen hlavou ke svému „páníčkovi“. (Worry77)

• - John Wick (Keanu Reeves) ve filmu využívá techniku držení zbraně zvanou CAR (central axis relock), kterou vyvinul Paul Castle, na základě svých zkušeností ve speciálních jednotkách SAS a také jako instruktora speciálních jednotek po celém světě. (shadow47)