• Krátkometrážní

Pohádka o mokrosuchém štěstí (1981) (TV film)

Naozaj lacné kulisy a veľmi málo Šafránkovej. Taká milá rozprávka, ale pre generáciu narodenú do 1990 a možno aj výrazne skôr, dnešné deti pri tomto už budú čumieť do tabletu.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Výborný anglický humor, ale tých skečov je prirodzene veľa a niektoré sú slabšie, takže veľdielo som v tomto nikdy nevidel. Na tento druh absurdného humoru sa zvyká rýchlo, hoci láska na prvý pohľad to podľa mňa u mnohých nie je. A na lásku na viac pohľadov treba venovať tomu viac času pri dosť suž zastaralom obraze.

Jako hrob (2023) (seriál)

Nudné, absurdné, bez atmosféry, ani poriadnu hudbu tam nevedeli dať a polovicu času pozeráte len na nadržanú Almudenu, ktorá sleduje Serdža a proste nemôže odolať, tak si pri kamerách aj zamasturbuje, aby sme na prvý pohľad vedeli, že ide o netflixovinu. Psychiatrička ako vyšitá, pôsobí totiž, že sama by sa mala ísť liečiť, čo je asi údel tejto profesie. Až potom mi došlo, že v podaní červeného filmového Nka je slovo psycholožka odvodené od slov psycho a lôžko. V konečnom dôsledku film neprináša divákovi nič, len návod, ako dobre padnúť z balkóna.

Chris Watts: Záhadná vražda ID (2019) (TV film)

Toto vzniklo o rok skôr ako netflixovský výborný kúsok a sám som vlastne s údivom pozeral, že Netflix len všetko prebral a potom ešte niečo doplnil, čiže toto je taká kratšia verzia dokumentu Americká vražda: Rodina od vedle. Každopádne šialenec a nepochopiteľný čin.

Bojovnice na druhou (2022) (seriál)

Pekné, že vzniklo niečo, čo si spomína na trocha opomínanú rolu žien počas prvej svetovej, hoci zrovnávať to s miliónmi padlými mužmi na fronte sa to asi nedá, ale o tom ticho, to je mizogýnny názor. ☝️ V zaujímavých dejových linkách sa človek nestratí, aj keď ich spleť je dosť rozmanitá, ono to aj zaujme, ale samozrejme, že si musí zvyknúť na to, že je to len netflixovina a teda, že feminizmus tu musí byť zákonite znázornený v takom podaní, že prostitútky boli len chuderky, inak cudné a počestné, a hlavne tie najsrdečnejšie osoby na zemi, muži väčšinou násilnícki a bezcitní, alebo bez nohy, ruky či časti ksichtu, keď sa už vrátili z frontu, objaví sa aj náznak vznešených lesbičiek, ktoré síce dovtedy len s chlapmi obcovali, ale odrazu prišli na to, že oni to vlastne vrodené majú inak. Samozrejmosťou je zobrazenie cirkevného prostredia ako niečoho skazeného, najhorší je samozrejme kňaz, ktorý zneužíva mníšky, zrejme pre nedostatok miništrantov. Matka predstavená síce úporne vzhliada ku krížu a sem sa i zbičuje, ale pomedzi to rada pomasturbuje a keď už sa nedá inak, tak do svojej komnaty vpustí i mladého vojaka a to nemyslím len izbu. No a v odborných duchovných radách obhajuje potraty, v roku 1914 asi také abatiše vo Francúzsku boli. Inak ale Netflix úplne nevystrelil svoje chápadlá, pretože v seriáli sa objaví len jedna černoška, skoro žiadny rasizmus a dokonca ani homosexuálne registrácie tu neukázali. Nebolo kedy, lebo chlapi sa hromadne registrovali do zákopov. 🤷‍♂️ A seriál vlastne o mužoch ani nebol a keď ich ukázal, tak nie vždy v najpozitívnejšom svetle.

Paranormal Activity (2007)

Niektoré scénky dnes už nefungujú, niektoré v prítmí, v kine v roku 2007 určite ešte fungovali, ale stále to je projekt, ktorý vyšiel po Blair Witch pomerne neskoro a kto tomuto ešte mohol veriť, že hej, ide o skutočnosť? Jedna začínajúca americká veleryba sa sťažuje, že ju prenasleduje asi duch, počula dokonca vŕzganie a vraj to nebola jej posteľ, čo sa mi nechce veriť. Dokonca povie tajomný príbeh o tom, ako počula kvapkať vodu alebo dokonca jej vypadávala elektrika, čo sa v dome nikdy nemohlo stať a žiadny podnájomník to doteraz nezažil. Nelogické správanie postáv a debilný priateľ, ktorý aj v stave absolútneho ohrozenia dáva ku ksichtu kameru, aby si asi natočil, ako sám zomiera, vytáča divákov dokola a najradšej by ste mu umiestnili tĺčik na mäso medzi 4. a 5. obratlo. Svetlo samozrejme nefunguje, nikoho vlastne ani nenapadne skúsiť ho zapnúť, dokonca keď príde kamoška tak baby sedia pri víne úplne po tme a svetlo sa objaví, až keď príde retard s kamerou. Najlepšie celkové kvality filmu vystihuje tento "úprimný trailer".

Villa Lucia (2023)

Černého gagy celkom vyšli a jeho ksicht mu k skorumpovanému a večne sarkasticko-nasratému policajtovi mu proste ide. Takže tu veľký plus, za to Kubovčík tu vôbec nemal čo hľadať, on vie byť vtipný, ale tu mu to napísali dosť zle. A taká Vágnerová za to nemôže, ale na čo jej platili, keď jej rolu by zvládla i brigádnička zo samoobsluhy a možno i zadarmo, veď dokopy nebola ani 5 minút. Najhoršie boli ale počítačom akože robené nehody a autobúračky, to vyznelo vyslovene smiešne až trápne, také natočí už škôlkar na mobile s programom, čo stiahne zadarmo na store. Každopádne v druhej polovici už bolo vidieť, že dochádzajú nápady a píše sa akákoľvek absurdnosť, len aby sme mali stopáž.

Pod hladinou - Pod hladinou (2023) (epizoda)

Na televízne kriminálky z našich končín s prižmúrením oboch očí celkom ušlo, ale fakt príliš dlhá časť len na úkor toho, že polovica času tvorí love story. Adamczykovi stále kriví hubu, takže by mal radšej hrať len hluchonemého A z Novákovej urobili najväčšiu krásavicu oblasti, o čom sa nesporím, keď sú tam len spití rybári, ale keby sa permanentne tak blbo furt neusmievala, jak po použití afrického doubledilda.

Dunaj, k vašim službám - Episode 11 (2023) (epizoda)

Čo sa stane, keď chlapíka polejete benzínom, zavriete do dobytčáku a ešte predtým na neho hodíte horiacu cigaretu? Nič. čosi sa tam zapáli, ale ide len trocha dymu a chlapík nehorí a nehorí, dokonca asi využije  okienko 15 x 15 cm, aby si dal malý beh cez prekážky. Na konci ešte píšu: supervisorka scenáristov: Evita Twardzik. Takže ona to dozoruje a pod ňou sú pisálkovia z denníka N a podobne nedoštudovaní pisálkovia. Tak to potom vyzerá.

To ty nosíš smůlu, lásko (2023)

Film natočený asi len z dvoch dôvodov. Aby si Spišák splnil sen robiť režiséra, lebo úlohy fetiek sa mu už obohrali. No a potom to bude asi zhluk náhod, kedy sa pár hercov vybralo na dovolenku do Chorvátska a drb nápad, natočíme tu akože film, predáme ho a blbci na to pôjdu do kina! Takže smolu mal nakoniec len ten, čo za toto zaplatil. Nevtipný vysušený exkrement a to teraz nehovorím o Ivanovi Franěkovi.