Probudím se včera (2012)

Môj najbľúbenejší český z film v novom tisícročí. Nenáročný, vtipný, milý a kvalitne zahraný(na domáce pomery).

Americká krása (1999)

Veľmi zvláštny film. Miestami pôsobí nereálne a šablonovito, inde ma zase dostával do kolien. Posledná pol hodina bola ale úžasná.

To není moje sestra! (2015) (amatérský film)

Dosť, dosť dobré. Naozaj veľmi kvalitný amatérsky film, ktorý má dobrú predlohu. Čo len dobrá predloha s reálnym dialógom a príbehom dokáže urobiť... Jediné čo mi vadí, je že chlapec hral torchu odlišne ako na začiatku filmu. Tam bolo jeho hranie naozaj zaujímavé, na konci už to bolo trochu neuveriteľné. A hudba bola dobrá, poslúžila svojmu účelu, ale ako niekto kto videl okolo 500 krátkych horrorv na youtube a vimeo môžem povedať, že som ju už počul veľakrát. Asi odnekud stiahnutá :/ Každopádne fakt pecka

Lék na život (2016)

Vážne? 66% ? Dobre priznávam, má to predvídateľný dej, ktorý navyše ani nie je nejak originálny a konečné rozuzlenie je bizarné, netreba však zabúdať, že je to Gore a jeho tvorba ponúka viacero bizarných scénok z filmov na ktoré si pamätám do dnes. Režisérsky je to ale zvladnuté naozaj perfektne, má to kúzlo a atmosféru, ktorú vie vytvoriť len Verbinski a aj napriek takmer dvom a pol hodinám som sa takmer vôbec nenudil. Bolo to mysteriózne, pútavé a vizuálne nádherné...4 hviezdy si to zaslúži určite, za mňa 80%

Oheň v oblacích (1993)

68 percent? To vážne bol niekto schopný dať tomuto filmu 2 hviezdy?

28 dní poté (2002)

Budem možno trocha preháňať, ale len pred pár minútami som dopozeral film a stále som vo veľkom hype. Hlavou mi víri jedna jediná myšlienka: Natočil Danny Boyle jeden z najlepších Zombie filmov súčastnosti?

La La Land (2016)

Hmm naozaj som nečakal, že to skončí takto. Keď som sa rozhodol pozrieť si La La Land, bol som pomerne skeptický. nechcelo sa mi do toho a to hlavne z dôvodu, že je to muzikál. Každopádne, bolo to asi najmilšie prekvapenie tohtoročných filmov. Čakal som, že to bude film založený na ospevovaní Hollywoodu no nakoniec to dopadlo veľmi dobre. Pesničky boli pekné a zaujímavé, omnoho silnejší bol však film v pasážach, kde sa nespievalo. Na jednej strane je to dobré, nakoľko muzikály až tak nemusím (podotýkam však, že tu to bolo naozaj dobré), na druhej strane by sa to dalo brať ako mínus, nakoľko je to muzikál a jeho najväčšou silou sú pasáže bez spevu :D Ak by som to mal rozdeliť tak prvá polovica bola tak na 3 hviezdičky, druhá za jasných 5. Čiže 4 :)

T2 3-D: Battle Across Time (1996)

Zďaleka nie tak dobré, ako T2, zámer bol však úplne iný. Pobaviť to pobavilo, zhrnulo to všetky známe hlášky filmu, ukázalo trojrozmerné divadlo, v tých dobách ešte v plienkach...bolo to fajn. 75%

Sherlock - Skomírající detektiv (2017) (epizoda)

Mne ten Sherlock nejak nesedí. Neviem. Po vizuálnej stránke je to nápadité, živé, je to dotvorené fajn hudbou. Ale...nesedí mi to. Celé to veľké odhalenie mi príde silené. "Vážne ste si mysleli že to bude brat? Čo tak sestra?" Nepríde mi to zaujímavé, nedokáže ma vtrhnúť do deja. To, že Watson vidí Mary je klišé ako nič. Neviem...Nechápem tak vysoké hodnotenia. 4 hviezdy dávam iba kvôli nátlaku priateľky

Assassin’s Creed (2016)

Prečo ten hate? Všimol si niekto prácu kameramana? Už dlho som nebol tak potešený kamerou. Jediné čo mi vadilo, boli close-upy pri bojových scénach,pretože boli podľa mňa choreograficky kvalitne prevedené. Rovnako sa mi páčili parkúrové scény a Fassbenderov herecký prejav. Čo film ale sťahuje dole sú dialógy. Niekedy som sa až mal chuť sa chytiť za hlavu čo za perly som počul. Akoby som pozeral Star wars II :D Samotné zasadenie príbehu do Španielskej inkvizície by som považoval skôr za mínus, nakoľko sú v histórii zaujímavejšie udalosti, ktoré zahŕňajú kresťanské konflikty a dali by sa previesť do filmu. Hudba a zvyšní herci boli priemrní, rovnako podanie samotného príbehu bolo dosť kŕčovité. Páčil sa mi však fakt, že hoci som hral iba jednu hru a nie som zďaleka najväčším fanúšikom AC tak som sa bavil a niektoré scény dokázali nabudiť skvelú atmosféru a emócie. Sú to slabé,ale 4 hviezdičky.