Případ Collini (2019)

Výborný hudobný podmaz. Veľmi tragický príbeh a zároveň smutné a šokujúce ako jeden zákon zlikvidoval zodpovednosť za činy najmä príslušníkov SS počas II. sv. vojny, a to vlastne iba preto, že nestihli všetci utiecť z Nemecka ako ich kumpáni. Natočené veľmi dobre. Žiadny zbytočný sentiment. Podstata bola zachytená veľmi dobre.

Predátor: Kořist (2022)

Nezdieľam tunajšie skupinové nadšenie. Prirovnal by som to k Predators 2010, aj keď aj to bolo podstatne lepšie. Tam to bolo viac rozvinuté s ďaleko viac postavami, na ktoré sa divák mohol sústrediť. Tu nič také nie je a sledujeme iba jednu jedinú hrdinku, čo vôbec nekorešponduje s prvým filmom. Aj predátor vyzeral aj čudnejšie. Niektoré tie príšery sa na seba aj dosť podobajú a tvorcovia ich radi kombinujú. Vzhľad tohto predátora je inšpirovaný evidentne úplne prvým prototypom monštra, ktoré nosil na sebe ešte Van Damme. Málo napínavých scén, málo snorenia predátora, ktorý neustále chodí zamaskovaný. Miestami veľmi slabé CGI. Ani postupné kilovanie sa nekonalo, keďže iné hrdinské postavy tu ani neboli, prečo aj, scenár nevytvoril tento smer ako v jednotke. Odhliadnuc od feminizácie sa to na prvý film teda nechytá. No hold prvý film bol aj zároveň horor, čo ani jeden zo sekvelov nebol. Odfláknuté aj pristátie predátora. Tie boli lepšie spracované v predošlých filmoch. 3* je viac než dosť.

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Efektné. Ide to však cez riadne sito, ale nie je to až také nepozerateľné. Problém vidím v odkazoch na prvého Thora a obdobnú tému, ak si to náhodou niekto nevšimol. Do očí a uší bijúce dialógy - Odin verzus jeho márnotratný a namyslený syn Thor, ktorý má raz viesť ľud Azgardu a do toho všetkého sa pletie Loki. Rola Hemswortha nie je náhodná. Agenti T+H+C = Odin + Thor + Loki.

Hvězdná brána - Hrozba z podzemí (2004) (epizoda)

Komické tupé Jonasa Quinna vyššieho rangu. Skutočne trápne takto zničiť dobrú postavu, iba preto, že sa Daniel opäť vrátil.

Hvězdná brána - Návrat ztraceného syna (2003) (epizoda)

Pako verzia Jonasa Quinna začína.. Trápny účes a nezmyselná zmena dabéra v CZ verzii. Kam zmizol jeho typický charakter zo starších dielov? Nejaká forma "goodbye" postavy? Príde však ešte horšia verzia.. S07E14.

Hvězdná brána - Mezi dvěma ohni (2001) (epizoda)

CZ dabing s nepochopenou zmenou dabérov. Narima perfektne daboval J. Ptáčník a tu ho dabuje niekto iný a paradoxne Ptáčník dabuje v úvode zrovna povýšeneckého a apatického Omoca, ktorého detto daboval skvelo J. Vlasák. Bizár.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Hra​ na kalmára. Vôbec to nie je zlé. Má to ten melancholicko-romantický fíling kórejských a japonských filmov. Ale no tak.. Indov opisujú ako nasprostastých, dôverčivých a úslužných poskokov, dobrákov od kosti. Toto je skôr však holly klišé a na kórejskú produkciu prekvapivé. Americký dabing nie je vôbec najhorší, čo sme zvyknutí, že EN dabing je jeden z najhorších na svete, ale paradoxne postsynchróny im idú na 1*. Výber hlasov ale dobrý, ale dosť výrazná asynchrónia mimiky, čo vytvára umelý efekt na obraze a vyzerá to skôr ako dabing video hry než hraného filmu. VIP hostia predstavovaní dekadentnými belochmi zo západu, vystrihnutí ako z učebnice staroveku, bol veľmi rušivý element. Keby aspoň túto karikatúru unudených boháčov lepšie spracovali. Seriál nepotrebuje kvantá CGI, stavil na praktické efekty a reálne setupy. Aj komparz a všetci hráči sú skutoční herci. Divne a nepochopene vyznelo súkromné podnikanie malej skupinky dozorcov, ktorí pod drobnohľadom "šéfov" hry si robili orgánové bokovky. Sklenené prasiatko (či z čoho to bolo) je prekvapivo malé, ale stále vidíme, ako sa napĺňa. Témou nejde logicky o nič nové a je tu mix všemožných iných diel a tém. Odkaz seriálu je jasný. Aj zvraty v ňom sú postavené na psychologickej jednotvárnosti človeka. Je to hra.

Hon (2012)

Videl som to davnejsie, ale nejak som tomu nevenoval pozornost. Videl som opat reprizu a uz mam par poznamok.. Film je natoceny kvalitne. Pre mna trocha dlhsie sceny a zbytocne obrazy. Herci a ich vykony su vyborne. ** SPOILERY** Je to roztahane a clovek sa vlastne nic nedozvie. Problem je fakt, ze nikto neriesi tu malu, a jej ziarlive klamstvo, nevie odpovedat na otazky, pritom je jasne, ze ide o dievca, ktore ma urcite psychicke poruchy a rado si vymysla. Uz rocne decko vie klamat a byt urazene.. Preto je mi cudne, ze psychiater pri vysetrovani nic nezistil a oslobodenie ucitela sa odrazilo na primitivnom fakte, ze ziadna opisana pivnica u ucitela nie je. Nezistil, ze opisane veci videla a pocula od starsich chalanov, ktori tajne pozerali porno na notebooku.. Dalsia absurdnost su fyzicke utoky voci nemu, ktore on nenahlasi a neriesi, pritom anotacia k filmu hovori o boji o svoju dostojnost. Zrazu sa nikto nepotreboval ospravedlnovat a nikto to neriesil ani verejne. Ziadne odskodnenie. Cela obec sa tvarila tak cestne a laskyplne, az to bolelo. Aj postava riaditelky skolky. Nevie co ma robit a ucitelovi prestava verit. Nedozvieme sa ani, kto zabil jeho psa, kto ho vlastne prenasledoval a zaver filmu to este stupnuje. Krpana sa mu neospravedlnila a ani ostatnym, ani sa jej nic nestalo (trest), nic z toho nam film neponuka a mnohe dolezite veci neriesi. Take decko by dostalo psychologicke sedenia. Prave z takychto typov vyrastu nebezpecni sociopati a psychopati. Najvyssi cas, aby sa obrazy a zvuky dali kedykolvek extrahovat priamo z mozgu. Ak nevies plavat, nechod do vody. Nechces byt obvineny zo sexualnych cinov? Tak si dobre vyberaj prostredie kde budes pracovat a zit. Ked clovek vidi, ze kolko je na internete sexualnych predatorov a pedofilov a nic sa nedeje, tak tento film vyznie komicky.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Skvelá hudba a akcia. Dobre vybraní herci aj dobré zvraty a napätie. To všetko tento film má. Ak človek opomenie mierne nereálne pozadie hlavného záporáka, je to fajn film, ktorý neomrzí si viackrát pozrieť.

Escrava Isaura (1976) (seriál)

Izaura je určite zaujímavá historická telenovela. Nie je to taká tradičná telenovela ako všetky ostatné. Dovolil by som si to prirovnať k našim TV inscenáciám. Hlavný despota to hrá perfektne, aj preto, že sám taký je, čo priznal aj herec sám. Ani som pôvodne nevedel, že je to už tak stará telenovela. Keby to natočili ako klasický TV seriál, bolo by to oveľa lepšie. Keď sa to na Slovensku vysielalo, bol to veľký hit aj články sa o tom písali. Ešte by som mal mať niekde dvojstránku z nejakého TV magazínu o tomto seriáli. Paradoxne repríz sa to nedočkalo a to dokonca ani v tejto dobe plnej seriálov a telenoviel, ktoré stanice púšťajú 24/7.