Fallout (2024) (seriál)

(Se4/2024) / Konečne Amazon zabodoval. (9/10)

Hrozba smrti (2024)

(24/2024) / Docela netradične si tu struhnem dvoj-recenziu, keďže včera sa mi podarilo pozrieť si aj Road House z 1989. Výsledok je vcelku prekvapivý a nový remake z toho veru nevychádza nijak oslnivo. A ešte zaujímavejšie je, že teraz viem dokonca ešte viac tu klasiku oceniť. Jasné, chvíľu mi trvalo kým som si zvykol na ten oldschool štýl, ale po priamke cringe-guilty pleasure-pure pleasure sa tomu nakonec fakt nedalo odolať. A vlastne až po pozretí Road House 2024 mi to doklaplo, ono to malo aj super postavy a príbeh. Remake s Gyllenhaalom, čo inak je slušná voľba, je (chce byť) síce po každej stránke cool, ale je to prázdnučký, plochý film v ktorom ma prebral snáď len Conor McGregor. A je to pritom dlhší film. A navyše, chýba tu Jakeovi parťák, aj keď Swayze dostal Sama Elliotta, čomu sa snáď konkurovať nedá. Bol to vcelku zaujímavý 'experiment' takto porovnať dva námetom podobné filmy s odstupom 35 rokov. (5/10)

Mladá dáma (2024)

(22/2024) / Momenty to má občas vcelku dospelácke, temnejšie a potom zrazu je to rozprávka pre deti až divný cringe. Trebalo to trochu upratať, alebo sa hneď na začiatku rozhodnúť čo robím. Tuším pôvodne šlo o to uspokojiť každého, zvyčajne ale tento prístup nefunguje. Millie je ale fajn. (6/10)

Problém tří těles (2024) (seriál)

(Se3/2024) / Vyhnem sa nitpikingu, lebo dalo by sa. Prvá séria je super zábavné, na prekvapenie vcelku jednoduché scifičko. Príbeh je super a seriál z toho naozaj vyťažil maximum. Trochu sa mi zdalo, že koncom série bolo už viac vaty a záver ma zrovna zo stoličky nevystrelil. Na druhú sériu sa ale teším. (8/10)

Ricky Stanicky (2024)

(29/2024) / Najlepší na celom filme je John Cena a nápad. Už horšie je prevedenie a asi aj všetko ostatné. Chce to byť vtipné, ale nejde to, nemá to šmrnc. Výsledok je taký stále znesiteľný priemer. (6/10)

The Beekeeper (2024)

(16/2024) / Je možné aby tento koncept stále fungoval? Teda dajme tomu, že do istej miery. Postava klasická, stathamovská, ale neošidená, riaden drsňák, čo dokopy povie 50 (unikátnych) slov za film. Príbeh podobne, stokrát videné, ale funkčné. Jediné čo chýba, je aspoň nejaká pridaná hodnota, okrem tej zjavnej, vypnúť mozog a oddýchnuť si. (6/10)

Air: Zrození legendy (2023)

(56/2023) / Jedna z naj vlastností dobrého filmu je taký ten subjektívny pocit rýchlosti plynutia času pri filme. A pri Air sa stalo to, čo mám najradšej, zrazu bol koniec a ja som si zároveň uvedomil ako kráľovsky som sa zabavil. Super, že stále vznikajú filmy, kde neni potreba aby to celé vyzeralo ako cool hudobný klip, kde netreba šialenej kamery, či farieb. Stačí poctivý príbeh. Air má super oldschoolový flow, je dosť času na predstavenie postáv, nikam sa zbytočne neponáhla a v dostatočnom množstve pravidelne posúva príbeh dopredu. A ten 80s feeling je parádny bonus k tomu. Inak celkom dobre mi padlo, že Last Dance mám napozeraný, Michael Jordan by isto vydal na mnoho filmov. Je ale dosť možné, že tento o teniske bude ten najlepší. (8/10)

Barbie (2023)

(57/2023) / Výborný, originálne štylizovaný, sarkastický film, ktorý trefne vypovedá o stave našej spoločnosti. Ale bohužiaľ len prvých 30 minút. Potom začne byť všetko značne repetitívne a čo je najhoršie aj absolútne doslovné a tým pádom celá message stratí svoje určenie a cieľ. Ja som od Grety, a hlavne Noaha čakal viac. (5/10)

Beckham (2023) (seriál)

Výživný, kvalitný dokument s množstvom autentického a exkluzívneho materiálu a hviezdnych hostí. Dovolím si tvrdiť, že sa v kľude zabavia aj nefutbalový diváci. A Becks je veľký sympoš (9/10)

Bod obnovy (2023)

(8/2024) / Ohromná škoda toho príbehu ktorý v podstate sľubnému projektu podrazil kolená. Inak spojenie scificka a lokálneho feelu má proste svoje čaro. Dialógy klasicky strojové, čo sme si už asi zvykli. Film vie udržať pozornosť, ale kostra je proste obyčajná kriminálka. Potešil Ondrík, on je vôbec podľa mňa super herec do moderných filmov a tiež Stanke, ktorý by bol skvelá postava mať viac priestoru. Ale musím povedať, že prevažuje u mňa spokojnosť aj napriek mínusom. (6/10)