Plivu na váš hrob 2 (2013)

(107/2013) / Jediné čo ma v súvislosti s prevozom (ako J*A*S*M spomína) napadlo, že ju previezli pravdepodobne loďou :). Docela som ocenil aj to ako sa chudera dostala z tej rakvy ktorá mala byť jej poslednou. Ale samozrejme pri kúskoch typu ISOYG sa nerieši logickosť deja :). Prvá polovica ozaj slušný výkon hlavnej chuderky, ktorá sa zmietala naozaj dôveryhodne a dostala zabrať ako sa patrí. Škoda, že si viacej nedali záležať na revenge časti. Tuto je prvý diel o dve triedy lepší. ISOYG2 je prvotriedny zástupca R&R subžánru akých sa už mnoho nevidí. Nebyť slabšej druhej polky bolo by to s prehľadom na 5, takto musím zostať na 4*. (8/10)

Bez kalhot (2012)

(106/2013) / Ale áno, dopozerať sa to dalo :). Ukecaný film s pár striptérskymi číslami nemá v podstate žiadne veľké ambície. Asi len ukázať pár momentov zo života pár ľudí ktorých spojil striptízový bar. Matthew zahviezdil aj v tých pár minutách čo mal k dispozícii a jednoznačne je svetlý momentom inak docela priemernej oddychovky. (6/10)

Empire State (2013)

(105/2013) / Docela škoda, pretože tento heistík by si zaslúžil lepšie spracovanie. Čo bolo na filme dokonalé bolo stvárnenie 80-tych rokov a vizuálne nemám filmu čo vytknúť. Horšie to však je s dejom, ktorý je vyslovene odfláknutý. Žiadne napätie pri vlámačke, žiadna chémia medzi postavami. Dwayne je tu vyslovene len do počtu a to je škoda. (6/10)

Světová válka Z (2013)

(104/2013) / Osobne som sa počas pozerania WWZ rozhodol, že film budem hodnotiť v rámci žánru zombie filmov. Z tohoto pohľadu je WWZ vlastne bombastický kúsok. Áno, žiadny aspekt filmu nie je vyslovene nadpriemerný, ale samotný zombies sú docela namakaný a ich spracovanie patrí jednoznačne k tomu najlepšiemu čo sa dá vidieť. K tomu Brad Pitt výborný. jednoznačne by to chcelo druhý diel, ten námet má rozhodne potenciál. (8/10)

Edith Piaf (2007)

(103/2013) / 3* za remeselne slušne zvádnutý film v krásnych farbách. 5* za Marion/Édith. (8/10)

Iron Man (2008)

(102/2013) / Vďaka bohu za dobrý výber hercov lebo inak by to bola až príliš jednoduchá jednohubka. Jeff, Gwyneth a hlavne teda Downey Jr. to držia v pozeratelnej sfére. Padouch docela nič moc, zápletka doslova nulová, ovela lepší by asi bol zloduch z blízkeho východu, škoda, že táto geografická línia je iba jemne načrtnutá. Pekné je ovšem Gothamovské prostredie a aj samotný oblek Iron Mana má niečo do seba. Do party s inými Marvelovcami super, ako samotný príbeh však prvý Iron Man nevyletel nad priemer. (6/10)

Star Trek: Do temnoty (2013)

(101/2013) / Tak Abramsovi neodpustím nič a hodnotím na plno. Inak by to na tých 3 možno bolo. Dialógy hrôza, Daniel Steelová by mala radosť, plačúci Spock, komický rusák Yelchin...jedným slovom katastrofa. Pokus o melodramatický príbeh obohatený o pár vtípkov fungoval veľmi zriedka. Jediný kto by mi ako tak sedel do schémy je Pegg, ktorý ale mal byť samozrejme tmavší. Technika na vesmírnej lodi predsa musí hrať černoch! A Khan? Hrôzu som mal jedine z toho, že si odšróbuje pri svojich partoch čelusť od hlavy. Divím sa, že diváci sú taký blahosklonný v prpade značky Star Trek. Pre mňa je film v jadre iba podpriemerný popcorn (nič samozrejme proti, ja popcorny rád) s lacnými dialógmy a slabučnkým príbehom. Ale tie prachy v tom veru vidno. (4/10)