Drsňačky (2013)

(127/2013) / Vtipný film to rozhodne bol, hlavne však v prostrednej, nosnej časti filmu ho tažko označiť za "neskutočne" vtipný, keďže sa len kecalo a kecalo, čím zábava trošičku upadala. Nehovoriac o "povinnej" opilecko-tancovacej scéne. Po perfektnom úvode a slušnom závere sa v celkovom skóre jedná rozhodne o mierne nadpriemerný, zábavný cop movie. (6/10).

Univerzita pro příšerky (2013)

(126/2013) / Tak v tomto prípade bude výnimočne neobjektívny ;) Ak je totižto v animáku po dlhých rokov znovu Sulley & Mike Wazowski nedá sa inak :) (9/10) .... bola to bohovská zábava!

Týden bez závazků (2011)

(125/2013) / Tak k tomuto som sa dostal úplnou náhodou. Bol som už dosť unavený takže mi všetky vtípky vo filme prišli docela cool, neviem ako by to dopadlo keby som film pozeral pri zmysloch :). Keď si ale uvedomím ako hrozne pôsobia všetky tie indie pokusy o komédie, pochpiteľne s konskou dávkou "intelektualizmu" možno by úplne stačilo aby štandardne pár komédií ročne dosahovalo aspoň úroveň Hall Pass (6/10).

Pátý element (1997)

(124/2013) / S veľkou slávou som si sadol k Piatemu Elementu. Z tohto filmu som vždy (neviem presne prečo) videl len pár minút a po dlhej dobe prišiel čas zapísať si ho do rebríčka "seen". Nič svetborné sa nakoniec nekonalo. Vizuál je síce v niektorých momentoch docela zaujímavý, otrasné, ale ozaj podľa mňa otrasné kostýmy mi to celý zážitok zhadzovali o jeden level. Obsahovo, no, jednoduché :). PIaty Element JE pozerateľný kúsok, ale to že získal status kultu je pre mňa z pohľadu 2013 prekvapením. (6/10).

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

(123/2013) / V jadre až priveľmi triviálny príbeh, zaobalený do dokonalej formy. V celkovom zúčtovaní jemný nadpriemer. (7/10).

Erin Brockovich (2000)

(122/2013) / Hrozne ukecaný film, ktorému chýba výraznejšia dramatizácia, vygradovanie. Námet dobrý, ale všetky tie ceny pre Juliu, je to prinajmenšom precenený výkon. (6/10).

Hasta la vista! (2011)

(121/2013) / Nebola to žiadna bomba, ale celkom príjemne sa na to pozeralo. Herecky OK, len celkový pocit z filmu bol až moc civilný, asi som už ovplyvnený americkými podobami scenárov o handicapovaných postavách. Chcelo to trošku väčšiu iskru, trošku vyšperkovať koniec filmu. V rámci európskych filmov podobného razenia odporúčam rozhodne Knocking On Heavens Door. (6/10)