K zemi hleď! (2021)

(1/2022) / Herecky úžasný film, tu nie je na čo si sťažovať. A som rád, že Netflix priniesol objektívne kvalitný a originálny kúsok. Už bolo načase. Problém čo mám je ten že ten satiristický až absurdný štýl sa veľmi rýchlo vyčerpá a to čo zostane nie je nič prevratné či hlboké. Od takej polky filmu, keď opadlo prvotné nadšenie som začal byť trošku unavený a znudený. A záver zrazu na sentimentálnu nôtu, no neviem, moc sa mi to nehodilo. Kolem dokola, film odporúčam, chápem, že film si našiel množstvo fanúšikov. (6/10)

Poslední noc v Soho (2021)

(96/2021) / Zbožňujem filmy, ktoré mi umožnia dostať sa niekam inam, do zvláštnej nálady, obdobia, atmosféry. Ničím nerušená hororová filmová jazda s dvomi najslubnejšími herečkami súčasnosti. Nie je to bezchybný film, ale na takmer dve hodiny som do neho bol kompletne ponorený. (9/10)

Zoufalství a naděje (2017)

(91/2021) / Tento materiál keby natočil Eggers chrochtám blahom predpokladám. Hlavné mínus filmu je podľa mňa chybajúca resp. nedotiahnutá message. Nesúrodá atmosféra, nelogický a pre mňa neodôvodnený presun k mystery a zmene hlavnej postavy. Čo funguje výborne je excelentný vizuál a samozrejme Ethan Hawke. Začiatok bol sľubný ale v konečnom dôsledku si toho z filmu moc neodnášam. (6/10)

Panika v Needle Parku (1971)

(90/2021) / Typický 70tkový indie film, ktorý naznačil akým smerom sa vydá kariéra začínajúceho Al Pacina. Surovo natočený a zostrihaný príbeh hlavnej dvojice nie je nijak zvlášť dramatizovaný a zameriava sa na dennú rutinu heroínových závislákov. Film mi neprišiel ničím výnimočný ale musím uznať že natočené to je zaujímavo autenticky. To je asi hlavná devíza. (6/10)

Tady to musí být (2011)

(89/2021) / Neviem či na každého pôsobil film inak ja som si ale odniesol ťažký depresívny zážitok. Film má komplikovanú logiku, treba byť v strehu veľmi ľahko sa dá stratiť emocionálne spojenie so zvláštnou atmosférou tejto prevažne road movie. Sled prekvapivých konfrontácií hlavnej postavy s okolím je vyšperkovaný dvomi tromi brutálnymi scénami. Absolútne chápem keď toto niekomu nesadne, je to ťažký film. (8/10)

Voyeuři (2021)

(83/2021) / Velmi to chce byť thriller bohužial budovanie napätia, ktoré akokoľvek dobre možno vyzeralo na papieri sa nekoná. Hodinu a pol je film hlavne ukecaný a poslednú polhoďku smiešne nerealistický. Pozrel by som si verziu natočenú nejakým majstrom thrilleru napríklad Fincherom. (4/10)

Rytíři spravedlnosti (2020)

(82/2021) / Zručne natočené ale zostalo to niekde pol ceste. Mám celkom rád žánrovo rôznorodé filmy, tentokrát ale tento prístup filmu uškodil. Akčná zložka funkčná ale absurdnosť množstva scén a postáv mi proste nedávala zmysel, ťažko sa hľadá motivácia postáv či logika scenára. Mads ale znovu zahviezdil a potiahol celý film ako je jeho zvykom o level vyššie. (6/10)

Dark Waters (2019)

(77/2021) / Rola dokonale napísaná pre Marka Ruffala, podobne ako napríklad v Spotlight. Pre fanúšikov legal thrillerov povinná jazda. Film je extrémne pochmúrny atmosférou ale aj samotným príbehom a posolstvom. Téma je inak naozaj stále aktuálna a dosahuje globálne rozmery. IMHO rozhodne o dve triedy lepšie ako bláznivá Erin. (8/10)

Expedice: Džungle (2021)

(65/2021) / Kopu pukancov, veľkú colu k tomu, vonku leto, v kine príjemné chladno. Blockbuster od Disney prichádza v správnu dobu. Bohovský casting, Dwayne a Emily si parádne sadli, presne ako tie protiklady čo sa priťahujú. Obstojný príbeh, podarený humor. Akcia síce trošku zaostáva, ale na celkovo dobrom pocite neuberie. Zábavnejšie ako hociktorý Marvel s prehľadom. (7/10)

Chlast (2020)

(64/2021) / Poctivý severský kúsok s tou správnou mierou reflexie sociálnej témy. Tak ako sme od severanov zvyknutí. Po väčšinu minút depresívny film o partičke chlapov v akútnej fáze krízy stredného veku až hľadaním zmyslu života. Alkohol je len jedna z možností, aj keď oceňujem ich pokus zabaliť ju do formy "vedeckého" experimentu, úprimne tímto pánom sa život pohnojil už dávno predtým ako začali slopať. Vynikajúci Mikkelsen ale aj zbytok sekundoval slušne. Mierne optimistický záver mi celkom sadol a tanečná vsuvka to všetko posunula aspoň do troch odľahčenej roviny. Film pri ktorom musí divák oceniť poctivé európske kino. (8/10)