Viral (2016)

(65/2016) / Viral má svoje chvíľky a pre priaznivcov post-apo či eco-hororov je to dokonca povinná jazda. Problém je, že už ťažko v tomto žánri zaujať. Aj keď Viral je docela seriózna záležitosť čo sa atmosféry a spracovania týka, scenáristicky je to proste len rutina. (6/10)

Pád Londýna (2016)

(66/2016) / Kto videl padať Olympus a už vtedy si hovoril aký hlúpučký film to je, nech London Has Fallen obíde zďaleka. Dostal som sa zhruba do polovice tempom dva facepalmy na minútu. Jediné, ale jediné lákadlo je obstojný Gerard Butler, lebo prezident aka Aaron Eckhart je nepodarený vtip. Ale niektoré fighty ušli. (3/10)

Ve jménu krve (2016)

(67/2016) / Wow, tak starý Mel na to furt má, veľká vec znovu ho vidieť v takejto roli. Inak ničím výnimočný akčňák vytiahol do nadpriemeru. Vyšperkovaný záverečný fight v púšti jak vystrihnutý z Breaking Bad. (6/10)

Než jsem tě poznala (2016)

(68/2016) / Škoda, že až tak prehnane šablónovito sa pristúpilo k príbehu, lebo ako každá "anglická" romantika Me Before You mala potenciál stať sa ďalšou good-feel legendou. Tým viac s úžasnou Emiliou Clarke, tak milo a ľahučko zahratú rolu som už dávno nevidiel. Inak najlepší je ten oťukávací štart, potom už len sentimentálna rutina. (6/10)

Spotlight (2015)

(69/2016) / Nie moc prekvapivý, či napínavý film, ale poctivá filmárčina starého strihu. Herecky zažiaril hlavne Mark Ruffalo, ale celkom originálne zahral aj môj obľúbenec Liev Schrieber. Možno filmu chýbali dve tri výraznejšie scény, alebo odvážnejší záver. Každopádne za odvážnu tému a novinárske prostredie bodík navrch. (7/10)

Okno do dvora (1954)

(70/2016) / Hitchcock zase vyučuje vo veľkom štýle. Práca s tempom a dávkovaním napätia, hra s divákom, legendárne scény. A úplne dokonalé využite Grace Kelly, ktorá rozžiarila každú scénu kde sa objavila. A znovu na tú všetku parádu stačí len jedna miestnosť. (9/10)

Podfukáři 2 (2016)

(71/2016) / Čaro jednotky je preč, zostal nám tu príbehový odvar a naozaj chabé kúzlenie, škoda. Ešteže bola taká radosť pozerať sa na ten ohromný výber Áčkových hercov, hlavne Woody a Mark Ruffalo. Eisenberg mi leze už na nervy tak ako v posledných pár filmoch. (5/10)

Dobří holubi se vracejí (1988)

(72/2016) / Kňažko ako Randle McMurphy a Hrušínsky ako Nurse Ratched v neskoro socialistickom prevedení :) Perfektne zahrané, hlavne od Kňažka, výborne vystavaný príbeh/priebeh liečenia poprekladaný alkoholickými haluzami. Jeden z tých filmov ktoré nie je problém si zapamätať. (8/10)

Spalovač mrtvol (1968)

(73/2016) / Ťažký film, ťažké hodnotenie. Nikde medzi, toto je buď za 0* alebo za 5*. S docela tenkou hranicou. Ako bežný divácky film je Spalovača proste nemožné hodnotiť, z tohto hľadiska film vlastne nemá moc čo ponúknuť. Tento film treba vnímať ako materiál ktorý ponúka množstvo temných a nepoznaných emócií a pocitov sprostredkovaných bizarnou atmosférou, kamerou a historickým kontextom. (9/10)

Světáci (1969)

(74/2016) / Super pohodová vyslovene česká komédia. Situačný humor, hlášky, legendárni herci a k tomu pár muzikálnych čísel. A ako bonus veterán Oldřich Nový. Tutovka na rozveselenie. (8/10)