Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

Zoberte si, že v tom čase keď natáčal bol Woody Allen skúsený režisér a scenárista (má námet, záchytný bod a vie sa s tým šikovne pohrať). Záchytný bod filmu: Telefón. Stredné, nenáročné tempo, striedanie jemne plynulých a rýchlych záberov. Pocta starým klasikám a komédiám. Zámerné kompozície výrazového prostriedku tým je kamera . Jednotlivé scény obsahujú veľa vtipných momentov, ako celok príbehovou líniou trochu sa mohol Allen pohrať, ako poznáme Woodyho, tak ten nadával ako pohan, keď písal ten scenár.... Hudba z 50. rokov . Allen vie napísať dialógy .. ak niekto, kto sa zaujíma o film .. o herectvo.. o réžiu, ako takú hybridnú činnosť, tak Woody Allen je najlepším príkladom na túto činnosť. Sarkastické, vtipné, bystré a ostré dialógy („Slovo pajzel, získalo nový rozmer.") určite sa tieto dialógy počúva lepšie a pôsobí realistickejšie. Z filmovej reči dominuje hudba, dialógy... V pozadí réžia a výprava. Charlize Theron mi úplne prišla, ako veľká hviezda z 50. rokov (herecky, aj v momentoch)... Woody Allen má určite lepšie film, on vie ako zamaskovať svoje vlastné vykrádanie. Omnoho lepšie by tento vyzeral, ak by bol v čiernobielom tóne. Ľahká nenáročná detektívka/komédia, z iných filmových dôb. /75 %/

Dream Theater: Live at Budokan (2004) (koncert)

Temné, zádumčivé, progresívne, Budokan má svojskú atmosféru, čo len dotvára výborne hudbu Dream Theater nie je to len o počúvanie muziky, aj o tom čo znamená spolu hrať, Japonci z nich šalejú, najmä na začiatku "This Dying soul" , kde si idú svoje jedna kapela, a obecenstvo. Odvážne, že James LaBrie obliekol bielu košeľu, čo v Ázijskej kultúre, biela znamená smrť. Kvalitný obraz, zvuk nehovoriac, tak skvele ozvučenú kapelu, počuje človek na máloktorom DVD! /95 %/

Lucy (2014)

Čo bolo motiváciou k napísaniu a režírovaniu tohoto filmu? Peniaze, Scarlett, crack, ganja.. čo? To sa nevie, Scarlett to zahrala na výbornu, Besson bohužiaľ.. radšej sa vrátime ku Leonovi, Piatemu elementu... chcel snáď podať satiru na blondíny, to je záhada. Thierry Arbogast a Eric Serra odviedli znova výbornú prácu, to sú dva dôvody prečo ------> /35 %/

Vévodkyně (2008)

Aspoň okrajovo sa film priblížil skutočnostiam doby, a ukázal v tom, že na tých najvyšších miestach boli viacmenej najväčšie prasatá (nadržané a nenažrané). Pamätám si na herecký výkon herečky menom Keira Knightley, a musím uznať , že tá má skutočne talent, toľko nervových výpadov v jednom filme, to je paráda (nie že by to bola radosť, herecký prvotriedne). Konečne dostala, kde sa preukázal jej talent. Áno, že veľmi kontroverzné napísť, že či má človek rád Keiru Knightley ako herečku. Odpoveď: za tento film áno, v podstate ho zachránila od prepadku. Samotný film, by potreboval dohnať baterky, aby sa vyrovnal výkonu herečky. Aspoň človek uvidí, že manželstvo bolo vtedy len a len forma biznisu.Zaujímavý sountrack, ktorý by som určite nenechal mať vo svoje zbierke. /55 %/

Dračí srdce (1996)

Tá réžia a strih jednotlivých záberov, a následne scén !!... robí film, málo prehľadným, a vôbec nenechá daná scénu dýchať, nehovoriac o záberu. Strih je zlý a veľmi. Aj keď nemôžem odoprieť to, že soundtrack a Dennis Quaid sú skvelí. Dina Meyer má jednoducho šmnrz v tomto filme. Miestami veľmi lacné repliky, ktoré ani vôbec nemuseli byť vo filme. Napríklad spracovanie draka v tomto filme, na tú dobu klobúk dole. Sean Connery je čerešničkou, resp. jeho hlas vo filme. Patrilo by sa vnoriť omnoho viac emóciam, aby sa človek vôbec niečoho chytiť. Malá láska z detstva. Veľmi sa mi páči to, že použili hrady a scenérie zo Slovenskej republiky- Čachtický Strenčienský hrad. V produkcii slovenskej, alebo českej, by táto pieseň znela omnoho lepšie. Na odpočinok, plač nečakajte. /45 %/

Planeta nezadaných (2016)

Na tú dĺžku, a ten americký spôsob romantiky, to nie je zlé.. keby to nebolo spravené na americký spôsob, by to stálo s tým skvelým humorom, o niečo viac. Na uvoľnenie, nič viac. /55 %/

Černý Laponec (2003)

Zvláštny pseudo-psychologický, kontroverzný, schyzofrenický snímok, ktorý má základnú myšlienku - slobodu. Niekedy je to ako žálostná komédia, a hneď to skĺzne do závažnej drsnej sociálnej drámy (satira spracovaná na výbornú). Niekedy počas môžeme vidieť divadelné vystupovanie hercov, znamená že svoj základ, ako režisér podáva Erik Smith Meyer hlavne na divadlo. Vyjadrené v detailoch. Rýchly sled obrazov, nastavý diváka na veľmi výrazné sústredenie. Trýznenie alkoholom Hmm zaujímavé spracovanie. Hudba, na spôsob rôznych kultúr. Hoyte van Hoytema je skutočný boss, už pri kameramanskom debute sa preukázal ako skutočný umelec obejktvu, jeden fantastastický záber za druhým. Trvalo, aby sa dostal Hoyte ku Christoferovi. Ani náhodou by som to nespájal so študenským filmom. Po filmárčine je to paráda, aj námet je na zamyslenie..otázne je ak to bude človeku páčiť, musí mať náladu niečo takéto pozerať. /90 %/

Lovci hlav (2011)

Kto iný by dokázal lepšie natočiť svereskú krimi, ako samotní zo severu. Thriller a krimi, kde si človek povie: ,, Waúú, to čo som videl" Takýto film od Európskej produkcie, tej severskej sa nevyrovná, ani stovka moderný filmov, a. k. a. Hollywood. Severania si vždy dajú záležať na tom, aby všetko bolo kvalitne naservírované divákovi (herca, scenár, réžia Jo Nesbø je veľmi zložitý a náročný spisovateľ. Film síce uľahčený na 40 % z knihy, predsa musíte dávať pozor na detaily, lebo to o tom všetko. Ak Vám újdu detaily, tak ste v prdeli, doslova napísané. Neviem prečo Synnøve Macody Lund, si nevyberá ďalľie filmy, pretože je skvelá herečka a vo filme som nesmierne spozoroval. Nikolaj Coster-Waldau sa mal vykašľať na GAME OF thrones, rpeotže takéto severské filmy mu podali boahtý priestor na herecký talent. Chladné ako psí čumák, a vyšperkované ako diamant. Krutý film, a určite nie slabé povahy. Biznis je biznis. /80 %/

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Koniec koncov všetko dobré, toto je môj posledný vzdor! S X-man určite. Buh buh buh. /30 %/