Sebevražedný oddíl (2016)

Margot Robbje je super, pripomína mi postavu z hry Vampire The masquarde: Bloodlines... čo je super vizuál a psychologická stránka postavy, aby som ju nevyzdvihoval aj ostatný herci majú veľmi dobre postavy... (Jail Courney, will Smith, Karen Fukuhara) čo sa týka filmuu tak.. nemôžem to až tak pozitívny, jednou vecou je to, že je to mainstream.. námet bol dobrý, lenže tou HLAVNOU časťou boli peniaze a nie trošku priblížiť myšlienkou a vizuálom, jednoducho ak ste fanúšikom umeleckých filmov, tak to radšej neskúšajte, ak trhlý ( v dobrom) tak táto vec je priamo pre Vás.... to čo chcem samostatne vyzdvihnúť je hudba... na to, že väčšina ľudí si cení dobrú hudbu vo filme (orchester, spev a klavír) .. máme industrial techno, kde si necháte poriadne prepláchnuť uši, v tomto prípadne prihliadajte na film, pretože hudba zachránil vo značnej miere tento film. Tiež je z časti dosť potrhlý film, ktorý dokáže zaujať masy. V podstate by som neváhal nad kúpu DVD, nebolo by to zlé. Odporúčaný mainstream film. /55%/

Ostrov (2000)

Nie nadarmo sa hovorí Ki-du Kimovy, že je jede z najkontroverznejší režisérov od krajín vychádzajúceho slnka. Nedáva si servítku a je mu úplne jedno, akú to bude mať hranicu kontroverznosti. Zrejme nechce príliš klamať divákov, predsa všetky filmy svojím spôsobom klamú, aj keď sú podľa skutočne udalosti, herci sa hrajú na niečo a režisér, kameraman vytvárajú určity ilúzie. Ani pri tomto s Ki-Du Km nedŕžal pri úzde a vypustil zo seba, skutočne veľa. Minimum dialógov, na hercov len zostáva si zapamätajú presne pohyby svojho tela a to doslova. V tomto film, by sme mohli určite zhodnúť že tu takým malým psychológom. Kamera je premakaná, tie zábery pre človek, ktorý si dá záležať na vizuálom umení bude nadšený. Ľudia, ktorý majú radi potrhlé filmy, budú skákať od radosti, pretože toto je pre nich hotové šialenstvo. Ťažké na vnímanie, ťažké v niektorých aj skúseného filmšmakera (tým nechceme nikoho uraziť), Ki-u Kim drsní ako nikdy predtým z jeho filmografii. Angličania majú pre to jeden výraz: HARDCORE. ( je jasné, že by sa nemala miešať Angličtina tu, bohužiaľ). Tá drsnosť v otmto filme nemá hranice. /85 %/

Interstellar (2014)

Keď budeme nič takto ničiť planétu, tak určite dôjde k tomu, v čom spočíva názov.. lenže... to sa blíži.... Ťažko dať Nolanovi tri hviezdy, lenže ak si zoberiem umelecký prístup ´98, potom geniálny scenár + geniálna réžia ´00, neskutočná atmosféra a psycho ´02 a ako oklamať diváka ´06... tak vrámci tvorby tohto chlapíka a hnusnej zkomerčnenej hudby Hansa Zimmera (čo ma mrzí) .. dobre .... filmy sú komerčné médium, patrilo by sa pri tm umeleckom pristupovať umelecky. Myšlienkovo je to odkaz do budúcnosti.... lenže takých filmov už bolo, ani Nolanov talent ma nepresvedčí o tom, že prečo by si tento film zaslúžil 5 hviezd. Je to dobrá réžia, svoje zrejme najlepšie má za sebou. /45 %/

Spectre (2015)

Oproti Skyfall, menej pútavé dejovo. Hudba dobrá, kamera to šialenstvo.. Najlepší vizuál ponúkajú Alpy. James Bond by sa mohol premenovať na Bondminátor. /50 %/

Ať vejde ten pravý (2008)

Ak niečo, čo skutočne zbožňujú filmový priaznivci je dobre natočené psycho, čo tento film je. Prostredníctvom tohto pochopíte, v čom spočíva kvalita severskej kinematografie. Film, ktorý sa kľudne vyrovná filmu Návrat. Jeden z najoriginálnejších filmov 2008 a nového tisícročia. Precítené. /95 %/

Skyfall (2012)

Vrácmi série novej Bondovky, najlepšia časť. /90 %/

Vymítač ďábla (1973)

Pre ľudí, ktorý priam si zakladajú svoje rozhodnutie na tom, ak si to vôbec pozrú... ak je to na značnej umeleckej, myšlienkovej, vizuálnej úrovni, ktorú si každý fajnšmeker žiada ... v rámci hororového žánru kultová záležitosť, v rámci svetovej kinematografie .. určite medzi ukážkové a zakladajúce typy skutočných zelených plátien. Do čias, kedy sa človek mohol vystrašiť, bez použitia efektov. O tom, že každý priaznivec horového žánru si to pozrie. Si predstavím, keby tento horor natočil David Lnych, kde len trilery a drámy sú hotové psycho. Určite odporúčam si pozrieť director´s cut, to je omnoho väčšie psycho ako normálna dĺžka filmu, Na svoju dobu veľmi podarený film, keď zoberieme do úvahy, aké filmy sa nakrúcali predtým, potom by bolo neférové a zlé dať tomuto filmu 5 hviezd. Na druhej strane bolo by hlúpe, kto má rád horor si nespustí vymáhača diabla. /85 %/

Dívka ve vlaku (2016)

Všetky tie malé fragmenty nakoniec vyústia do jedného veľkého celku, kde nakoniec tí ktorý sú vinný ostanú nevinný. Normálna detektívka, ktorá dobre napísaná a celkom slušne zrežírovaná. Ku podivu si pamätám dosť veľa informácií z tohto filmu, čo znamená, že je to celkom dobrý film.. Prvých 10 minút má človek absolútny guľáš z toho, čo sa vôbec deje na obrazovke. do popredia sa dostáva ako inak láska, rodinný život, nevera.... možno to pripomína absolútne lacnú telenovelu, ktorá je tak naivná, že až oči a uši z toho bolia. Kamera je bohovská, hudba je celkom dobrá a réžia sa drží. Skúste. /70 %/

Red Hot Chili Peppers živě v Slane Castle (2003) (koncert)

Srdce sa skladá z dvoch komôr, tou druhou bol John Frusciante. Red Hot Chilli Peppers nasmerujú týmto koncertom k svojím najlepším rokom, ktocré nemali ani v pôvodnej zostave i keď Jack Irons je geniálny bubeník. Č o sa týka zvuku je to výborne-kapela je tak dobre nazvučená, že aj keď si Flea prdne zo svoju basou tak je počuť. Čo napísať, Red Hot chilli peppers- vytiahli svoje najlepšie pecky, ktoré majú v ponuke tej doby. Každý jeden muzikant sa predvedie pri tomto koncerte. Každú pesničku čo hrajú sa idú ľudia zblázniť. O tom že Flea má fantastický jazz feeling okrem trubky je aj počuť v každej note, ktorú zahraje na palcoch. Tento koncert bohato postačí, že John Frusciante má omnoho väčší hlasový rozsah ako jeho kolega Thony Keidis. Kamera dobrá, zvuk bezchyby, kapela v ohni, ľudia šalejú. /90 %/

Milionář z chatrče (2008)

ono je to tak, že väčšina bohatých ľudí je sprostá ako tago, ak chcete ma presvedčiť o opaku, tak prosím. Tu sa ukázlo, že vedomosti ťa môžu priviesť na bohatstvo, ono je v tom aj šťastie aj známy. to je to keď . Úžasné na tom je to, že na tak priamočiarom filme dokáže filmár vytvoriť neskutočné napätia. Len na jednej hlavnej línie vytvoriť cukrovú vatu celej drámy a napätia, najme pri posledných otázkach hlavného predstaviteľa. Ono väčšinou býva, že ri filmoch s dobrou príbehovov líniou sa zabúda na filmárskej umenie, nebojte tu je, síce nie na až na špičkovej úrovni, čo môžme napísať, že je dobré a poctivé a to bohato stačí. /80%/