Od soumraku do úsvitu (1996)

Do polovice to bolo seriózne a potom, kde sa prišlo na koreň filmu do málo rýchly spád smerom dole... film viac menej vystavaný na hercovi menom George Clooney. Salma Hayek má svoj šarm ešte než sa zmení. No čo aj Tarantino napíše scenár, ktorý stojí na prd ! /45 %/

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Táto verzia je omnoho väčšie psycho, oproti svojej americkej verzii .... herecky to nie je až tak ďaleko ... samozrejme, že prístup ku filmárskemu remeslu je úplne iné ako od David Fincher, predsa je skúsený a talentovaný režisér... predsa toto tu je na úplne inej psychologickej úrovni :) + Ten soundtrack je výborný, vrelo odporúčam. /80 %/

Vláda - Série 1 (2010) (série)

Pilot výborný, od 2 - 5 časti, Vám to dáva pocit, že je to fakt dobré.. .čo je ! Od 6. časti to má spád, ktorý Vás utvrdí, že je to výborne. Že by dokázala politická hra, umelecky obohatiť človeka ? Áno, keď je to dobre napísané, zrežírované a herci nechodia okolo horúcej kaše a presne vedia, čo robia ! Wáu ... /95 %/

Princ Valiant: Boj o Excalibur (1997)

Ja mám pre to jeden výborný názov: Rozprávky na dobrú noc ! Ono je to milé, čo sa týka filmárčiny to nie je rozprávka. Na zabitie nudy v pohode. Inak tento film má výbornú pohodovú hudbu, ktorú Vám odporúčam stiahnuť. :) /15 %/

Král Artuš (2004)

Obsadenie celkom dobré, herecky Mads Mikelson, Ioan Gruffudd a Stellan Skarsgård. Škoda, že soundtrack je taký aký je... pretože počujem a čuchám, že mohlo byť z niečo fakt výborné, len že Zimmerovi sa nechcelo sedieť za klavírov.. alebo za Boh vie čím, dlhšie, alebo mu nezaplatili dostatočne ? Tiež nie je dosť dobre, keď vystaviate film na jednom hercovi a ostatných pošlete do prdele. Príbehovo to nie je až tak úplne, ako by malo byťč ... mimochodom Lancelot mal v podstate nenávisť k Artušovi, kvôli láske k Guinevere.... napríklad tých Sarmanských rytierov bolo omnoho viacej, Artuš mal úplne iný výzor,,, ako vyobrazili tohoto herca. Celkovo niektoré detaily scénach vôbec nedávajú zmysel a logicky taktiež trošku mrazí. Aby som nebol taký negativista, na koniec napíšem, že to najlepšie film má KAMERU. Pravdou je, že Artuš bol statočný, odvážny a spravodlivý.... potom príde ten moment, keď sa začnete zaujímať o anglickú históriu a zistíte, že okrem spomínaných vlastností Kráš Artuš bol značne odlišný. Už, keď sa niekto odhodlá sa tento kúsok, odporúčam director´s cut, ktorý v mnoho väčších súvislostiach vysvetľuje celý príbeh, aj keď veľmi heroickým a toxickým spôsobom. /40 %/

Amélie z Montmartru (2001)

Fantastický soundtrack, výborná kamera, veľmi dobré herecké obsadenie, svižná réžia..... vtipná postava hlavnej predstaviteľka, ktorá sa zapísala divákom a to jej otvorili nové dvierka. Je to pekný film, kde si pri ňom človek odpočinul ... predsa veď o to vo filme ide, aby ste si odpočinuli. Tak šup. :) Denne si človek môže pustiť tento soundtrack. /90 %/

Zlatý věk (1930)

Čím človek, to viacej pozerá, tým viacej tomu chápe. Niekedy na konci 20. rokoch sa začali točiť všetky perverzné veci, ktoré dosiahli vrchol vo 60. rokoch. Surrealizmus vychádzal s ľudského podvedomia, kto lepšie dokázal natočiť o fetišizme. Len pre milovníkov starej éry filmov. /80 %/

Přízrak svobody (1974)

Značne ťažko stráviteľné psychologicko - frustrujúco vnímavé umenie, ktoré je poriadny oriešok, aj pre tých najnáročnejších filmožrútov. Tak dobre napísaný scenár, bol ja na tú dobu, kde sa rodili legendy, priam parádny. Jeden z vrcholov tvorby režiséra, kde Vás dokáže dostať toľkými výmenami do stavy psychózy. Strhujúce a majstrovsky natočené. /95 %/

Love (2011)

Za všetky, tie Lóve to mohli spraviť lepšie, no nie. Kamera je dobrá, hudba môže byť, herecké obsadenie môže byť ...postavy celkom dobré vybrané, pre daných hercov. Napr. jeden z hlavných predstaviteľov má aspoň poriadny pud sebazáchovy. /50 %/

Černí baroni (2004) (seriál)

„Čo bolo, bolo ...“ A bolo to dobré. /95%/