Clickbait (2021) (seriál)

Hodně slušný začátek. Seriál má našlápnuto. Vtáhne vás a nepustí. Bohužel časem se děj rozvolní a možná by nevadilo seriál o jeden až dva díly zkrátit.

Neuvěřitelná (2019) (seriál)

Tehle Netflix počin je teda něco! Natočeno na základě skutečnosti. A o to je to horší. To, že se něco takového může stát je hrozné. Ale to, že se to stalo....  Doporučuji opravdu všem. Skvělé herecké výkony.

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Netflix tlačí na pilu politické, rasové a menšinové koreknosti asi nejvíc ze všech. Je to vidět i zde, kde by měla být nenáročná zábavná akční podívaná. Bohužel ani zábavné a ani moc akční to není.  Spíš tak naprosto zapomenutelné.

Carnivale (2003) (seriál)

Historicko - magický seriál z dílny HBO. Mohlo by to dopadnout špatně? Mohlo, ale NEDOPADLO. Pomalé temto vyprávění. Úžasný vizuál. Zajímavý příběh. To vše zde najdete. Jediné mínus za mě je snad jen to, že by to potřebovalo 3. sérii. Vzhledem ktomu, že se jedná o starší seriál z roku 2003 tak i na dabingu jde vidět, jak šla obecně kvalita dabigů u nás dolů. Zde je, ale opravdu hodně dobrý!

Já jsem noc (2019) (seriál)

Na seriál jsem náhodou narazil na HBO Go a řekl jsem si proč ne. Až pří konci první epizody jsem zjistil, že tady půjde o látku inspirovanou skutečnosti, ale rozhodl jsem se nic negooglit až do konce.  Vizuál je zajímavý. Hlavní zápletka zdá se hodně temná, ale nikdy nejdeme pořádně do hloubky.  Jednohubka na odpoledne je to dobrá, ale předpokládám, že ambice zde byly mnohem vyšší. Opět se vyjádřím k dabingu, kde je obsazení opravdu hodně dobré.

Outsider (2020) (seriál)

Adaptace knih od Kinga jsou docela těžký oříšek. Tady bylo špatné rozhodnutí už na začátku děj knihy natáhnout do 10ti dílů. Stačila by polovina.  Líbila se mi atmostéra prvních dílů i to jak postupně se seriál mění v různé žánry. I herecké obsazení se mi líbilo. Co je opravdu mimo je finále, které jako by vypadlo z akčňáku z 80. let a vůbec to nezapadá do toho co seriál celou dobu budoval. Za zmínku určitě stojí i příšerný dabing, kde od výběru hlasů, které věkově prostě nesedí s představiteli se dostáváme ke změnám dabérů i u hlavní role!!! Tady je vidět obrovská slabina toho jak HBO dabuje svoje seriály.

Mozaika (2018) (seriál)

Skvělé obsazení. Skvěle natočené. Musím uznat, že i dabing je dobře obsazený. Původní verze s aplikací mohla být hodně zajímavá. Verze na HBO go je taková jak to říct. První dva díly jsou opravdu celkem nudné, potom se to rozjede a je to hodně zajímavé. Ale koenc je takový nijaký. Podle mě by si to ještě jeden díl zasloužilo.

Jedna noc (2016) (seriál)

Vůbec nechápu kde jsem byl, že mi Jedna noc unikala 5 let! Jedná se o naprosto strhující soudní drama, které vás chytne a nepustí!  Na začátku sledujeme mladíka, jak si "půjčí" tátův taxík a jede na párty. A tohle rozhodnutí odstartuje řetězec událostí, které nejen jemu samotnému obrátí život naruby. Od samého začátku sledujeme momenty, kdy máte chuť si okousat napětím všechny nehty.  Herecké výkony jsou bravurní a věříte hercům naprosto všechno co předvádí.  Sledujeme tady průběh od zatčení, vazby po čekání a přípravu procesu a celý proces. Celý tenhle řetězec událostí je tady zobrazený aspoň podle mě dost realisticky a ukazuje obrovské slabiny amerického soudního systému. Například přístup právníků, policie i žalobců.  Moc se mi líbil konec. Nebudu k němu nic říkat, ale myslím, že je to naprosto brilatně vybroušený konec!

Raubíř Ralf a internet (2018)

Slabší než jednička.  Co je ale geniální je Disney svět - Disney princezny (které dokonce v CZ dabingu mají skoro všechny hlasy ze svého původního dabingu z filmů). A tak jako celkově narážky a "vysvětlení" jak internet funguje .

Raubíř Ralf (2012)

Dlouho jsem se filmu vyhýbal a byla to fakt chyba! Je to zábavné i pro dospělé. Rozhodně doporučuji. Za mě rozhodně nečekaný výběr dabérů v češtině, ale moc se mi líbil.