• Thriller

96 hodin (2008)

Zajímavá zápletka, která nakonec uvolní cestu ukázat Neesonovi co v něm opravu je. Oceňuji, že zde nechybí ani emocionální hloubka hlavní postavy a příběhu. Film až dokonce neztrácí na akčnosti a tempu. Výborně nacvičené souboje a skvělý akční střih. Film je ideálně dlouhý a stopáž 89 minut vystačuje k tomu aby byl konec uspokojivý.

Dunkerk (2017)

Prostě Nolan. Tak akorát dlouhé válečné drama, skvělá hudba, skvělá kamera a také nelineární způsob vyprávění děje, který umocňuje perfektní střih.

Četa (1986)

Surový pohled na válku ve Vietnamu očima vojáka. Peklo na zemi, kde si ti nejsilnější vytváří svá pravidla. Jelikož Stone sám ve Vietnamu byl, film je super-realistický až se nestačím divit co za svinstva se v té době děly a čím si musel člověk projít. Není to válka, ale boj o přežití. Jeden z nejlepších válečných filmů.

Herkules v New Yorku (1970)

Na film se nesmí pohlížet jako na filmové dílo, ale jako na filmový debut legendy Arnieho.

Příchozí (2016)

Jedno z nejpůsobivějších sci-fi děl za posledních pár let. Nečekejte žádnou akci, žádné vybuchující auta. Příběh má oproti většině dnešních hollywoodských sci-fi filmů velkou emocionální hloubku. Všechno podtrhuje ,,hudba", která je neméně zajímavá, jedná se totiž spíše o zvuky. Takové inteligentní sci-fi mám prostě rád.

Blade Runner (1982)

Film na mě hned zapůsobil svou atmosférou. Scénář je vyvážený a dobře napsaný. Samotný příběh o replikantech je velmi originální a nadčasový. Harrison Ford hraje skvěle, ale v tomto ohledu ho překonává Rutger Hauer, jehož koneční proslov je skvělý. A nesmím zapomenout na neméně výbornou hudbu Vangelise. Dle mého názoru nejlépe zfilmované dílo P. Dicka.