Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

O T2 budou jednou hovořit nastávající generace stejně jako o nejslavnějších dílech Michelangela či Salvadora Dalího. Naprosto nadčasová záležitost a to nejen pouze svým žánrem. Všechny komponenty jsou takřka bezvýhradně dokonalé. Vynikající hudba, úžasná výprava, výborné digitální a dechberoucí akční scény (nezapomenutelné dopravní honičky). Nosnou kostrou příběhu je vztah chlapce a stroje. James + Linda + Arnold na vrcholu svých sil. 100%

Příchozí (2016)

Aktuální téma, které rezonuje v současném společenském světě. Humanita, ztráta komunikace na geopolitické mapě...žánr sci-fi se tak trochu vlastně ocitá na druhé koleji. Velmi odvážný filozofický počin, který se řítí nekontrolovaně a napadá Vaše myšlenkové schéma...Pozorné diváky určitě napadla paralelně vzpomínka na Blízká setkání třetího druhu. 85%

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Hodnocení prvních 7 dílů...seriál, který zdánlivě tématem neměl moc, co nového nabídnout, drží laťku vysoko. Stará se o to především invence a neustálá kreativita jednotlivých dílů, démonická Jessica Lange i hostující hvězdy...jeden příklad mluvící za vše Zachary Quinto(Heroes, Star Trek). Každý díl má svá silná místa, tempo sice negraduje, ale alespoň uspokojivě udržuje stejnou hladinu strachu a napětí...že by se po THE WALKING DEAD (2010) http://www.csfd.cz/film/268090-walking-dead-the/ začalo blýskat na lepší budoucnost pro hororové seriály???Doufejme, že ano...90%

Sliz (1988)

Nejlepší béčkový horor jaký jsem kdy viděl! Přiměřeně zábavný i strašidelný. Nečekané vraždy od dospělých po děti. ;) Navíc na 80. léta jsou ve filmu využity slušné efekty. Podobné horory tipu TREMORS miluju. 86%

Sociální síť (2010)

Nevěřil jsem tomu. Nicméně se ukázalo, že můj skeptický názor ať už k hlavním postavám nebo k tématu nebyl vůbec na místě. Rozhodně se nejedná o geniální počin. To vůbec! Na každý pád mi 2 hodiny utekly v kině rychleji, než jsem si dokázal představit. I když ve filmu neuvidíte nic víc, jen pouhé dialogy, tak Vás to musí absolutně pohltit. Každá scéna je vyvedena do maxima(hudebně i herecky). Fincher je vypočítavý ďábel! Dobře věděl, že téma celosvětového fenoménu přiláká pozornost masy diváků všeho věku a dokázal toho náležitě využít...pro mě bezesporu film roku 2010!

Černá smrt (2010)

Žádný trhák jako INCEPTION, KICK-ASS ani SHUTTER ISLAND...pro mě je jedničkou a nejlepším filmem roku 2010(aspoň prozatím) BLACK DEATH! Absolutně mi tento autentický snímek ze středověku se skvělou atmosférou vyrazil dech. Můžu ho doporučit a přirovnat zároveň snad jen k trojici Jméno růže, Maso a krev, Kladivo na čarodejnice. Z čista jasna se tento zdánlivě nenápadný film plný bahna a špíny zamořené Anglie zjevil a já zůstal jako opařený. Po POWDER BLUE je nyní více než jasné, že je nutností si zapamatovat jméno Eddieho Redmayna. Obrovský zážitek!

Protektor (2009)

Jsem neskonale šťasten a uspokojen. Ponuré a syrové drama plné závisti, nepřátelství a nebezpečí protektorátu. Ze závěrečné scény setkání obou hlavních protagonistů nabíhá mráz. Úžasná hudba, časté střihy, originální záběry kamery a nevýslovně krásná a charismatická Jana Plodková. Mezi kritiky nejlépe hodnocený český film za poslední dekádu KARAMAZOVI mě zanechal více méně chladným, ale PROTEKTOR ten se mnou naplno otřásl. 90%

Duel (1971) (TV film)

Úchvatné!Klobouk dolů...dnes již skoro 40 let starý snímek a řek bych, že se na jeho působivosti vůbec neusadil prach. Během celé honičky si jistě budete klást otázku, kdo byl onen záhadný řidič. Nervydrásající road s gradující atomosférou a první velký úspěch mistra Spielberga. Nicméně je zde poznat, že se jednalo opravdu o jeho režijní začátky...P.S. zajímavá filmařská chyba-v čase 56:46 hlavní hrdina telefonuje z budky a v odrazu ve skle můžete vidět Stevena za kamerou v plné parádě :)

Scooby-Doo a ostrov zombií (1998)

Pamatuju si, že jsem to viděl jako malý kluk. Zanechává to však ve mě dodnes úžasnou vzpomínku. Nic pro celou rodinu a hlavně pro ty nejmenší... :)Tvůrci šli spíše hororovou cestou a je to jenom dobře. Ostrov zombí je tak jedním z nejlepších animovaných filmů, co znám. Pokud čekáte klasickou "scoobydovku" budete zřejmě trochu šokováni. Zde se totiž z padoucha nevyklube člověk nebo skupina lidí, ale opravdové vraždící zombie :)

Obecná škola (1991)

Otec a syn Svěrákovi jsou géniové...a výkon Jana Třísky to je čirá poezie. Krásný vlastenecký film. :)