Titans - Série 2 (2019) (série)

Do poslednej epizódy bola táto séria pre mňa lepšia asi po všetkých stránkach až prišla posledná epizóda. Chcem sa vyhnúť spoilerom , tak napíšem len že finále ku ktoremu smeroval celý príbeh 2.serie vyriešený za prvých 5 minút??Wtf??Čakal som trochu veľkolepejšie a prepracovanejšie finále..plus odfáknuta smrť postavy..škoda toho inak nemám čo vytknúť.

Králíček Jojo (2019)

Príbeh malého nacistického chlapca, ktorý chytí za srdce a pobaví.Film skvele balansuje medzi drámou,komédiou a vojnovým filmom. Taikov štýl humoru mi je veľmi blízky a jeho stvárnenie Adolfa je geniálne.Ako v nízkorozpočtovom filme tam je vidieť každá minutá koruna a nič mi tam nechýba len mi je ľúto že kvôli nízkemu záujmu ľudí som nestihol tento Waititiho počin podporiť v kine.Moje hodnotenie 8,5/10

Nový papež (2020) (seriál)

Fungujúce prvky z Mladého pápeža prenesené sem fungovali no pridávanie nových mi až tak moc nesadlo.Vyzdvihol by som hlavne hudbu.Herecky tam nieje čo vytknúť,Jude Law opäť ako Pius XIII. je geniálny.Príbeh sa mi niekedy zdal vyplnený vatou a zbytočne naťahovaný. Správanie postav ktoré si už vybuchovali charakter v Mladom pápežovi a niektoré dejové linky vedľajších postav boli pre mňa nepochopiteľné a pre príbeh miestami úplne zbytočné.Našťastie to zachraňovali pre mňa tým že sa nebáli isť aj do trochu kontroverznejších tém pred ktorými cirkev a Vatikán zatvárajú oči.!!!!SPOILER!!!!Pre mňa ostáva trochu nepochopený zámer režiséra a scenáristov prečo nechali tak silnú a obľúbenú postavu dlho v kóme a už keď sa ju teda rozhodli prebrať nechali ju pár posledných dielov a zomrela.Nebolo by lepšie nechať ju zomrieť radšej v kóme??Nebolo by to pre divákov trochu viac prijateľnejšie?? Moje hodnotenie 7,5/10

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Veľmi priemerný film pri ktorom som sa miestami až nudil.Okrem výbornej hudby a pár bojových scén ničím nevie zaujať. Margot ako Harley Quinn nedokáže utiahnúť celý film sama.Ďalej nevyužitý potenciál McGregora a pre mňa nefungujúce vedľajšie postavy.Moje Hodnotenie 4,5/10

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

3.séria sa mi páčila o niečo viac ako tá 2.Či to bude tým, že sa to odohráva trochu viac globálnejšie alebo pridaním viacerých postáv k hlavným hrdinom,to neviem.Každopádne veľmi silná séria,žiadne miesta vypchaté vatou ktoré by sa snažili ten seriál zbytočne naťahovať.Pridanie Rusákov mi tam vôbec nevadilo.Hlavne Grigori mi pripomínal T-800.A o poslednej epizóde iba toľko že je to pre mňa strop seriálovej tvorby pri zakončovaní série.Je tam všetko čo náročný ale aj obyčajný divák chce,potrebuje ba aj niečo naviac.Stačí si spomenúť na The Neverending Story a každému je to jasné. Moje hodnotenie 9/10

1917 (2019)

Hneď na začiatku sa priznám že nie som veľkým fanúšikom vojnových filmov, no tento ma pohltil od úplného začiatku.Nebudem sa tu rozpisovať o Oscarovom zvuku, vizuálnych efektoch a brilantnej kamere (na jeden zaber) ale skôr o príbehu.Ten bol jednoduchý ale aj tak úžasný.Od prvej chvíle som cítil s hlavnými hrdinami.Každú ich stratu,bolesť a sem tam aj radosť čo sa mi už veľmi dlho pri filme nestalo. Visel som na každom ich slove, vtiahnutý do vojny. Vynikajúce herecké výkony aj vedľajších postav,z ktorých by som vyzdvihol Richarda Maddena aj keď mal priestor cca 3-4 minúty. Za mňa odporúčam pozrieť aj "nevojnovým" filmovým fanúšikom.Moje hodnotenie 10/10

Warcraft: První střet (2016)

Pre nás čo poznáme príbeh,čítali sme knihy a hrali hry je tam pár detailov,ktoré teda aspoň mne hrozne vadia.Napríklad Orgrim je z klanu Blackrock nie Frostwolf,Dalaran by mal byť ešte na zemi,Lothar nemal syna,Khadgar mal po súboji s Medivhom zostarnúť a pod.Čítal som článok kde sa tvorcovia vyjadrili že takto je to viac ,,cool´´.Neviem ako im ale mne to tak rozhodne neprišlo.Myslím že tieto drobnosti sa dali spraviť aby to bolo presnejšie podľa predlohy a my si prišli na svoje.Ďalej ma sklamalo že tam nebol ani jediný raz spomenutý Sargeras,ktorý konal skrz Medivha a o Blackhandovi ani nevravím. Naopak čo ma prekvapilo bolo veľmi dobre spracovanie okolia a kúziel podľa hry a samozrejme murloc.Má to ešte teda svoje rezervy každopádne som veľmi zvedavý na pokračovanie.

Captain America: Občanská válka (2016)

Nový Captain America sa rozhodne podaril.Sledoval som vývoj od prvej zmienky,prvého traileru a aj tak ma prekvapil.Dej je pútavý,vtipný,akčný od prvej sekundy až po poslednú.Bál som sa ako zapadnú nové postavy ale podľa toho čo som videl tak to bolo zbytočné.Už teraz sa teším na samostatný film o Black pantherovi.

Eragon (2006) odpad!

Veľmi som sa na tento film tešil pretože knihy som proste žral ale ako som ho videl som zhnusený.Z knižnej predlohy úplne minimum.Príbeh vôbec nejde podľa časovej osi kníh a je slabý ba až nudný.Keby knihy neboli moja srdcovka ani by som to nedopozeral do konca.Na môj vkus to ma až privysoké hodnotenie.Pre mňa je to obrovské sklamanie pretože tvorcovia mali skvelý príbeh len ho nevedeli dať do schopného celku pre fanúšikov,ktorí na tento film čakali s veľkým očakávaním.