• Thriller

Únos letadla (2023) (seriál)

Kazdou castou je to lepsie a lepsie, napatie a vkuse sa nieco deje, nema to mrtve chvile. Urcite sa najdu niektore nelogicke veci a trosku otvoreny koniec zamrzel. Osobne si neviem predstavit dalsiu seriu, i ked to, co sa odohralo na zemi nie je vobec uzavrete, ale asi to tak ma byt. Nuz nechajme sa prekvapit s cim tvorcovia od Apple pridu :)

Mluv se mnou (2023)

Namet filmu celkom fajn, osobne mi tam velmi nesadlo to teenegarske prostredie a hlavna postava tiez. 2/5 max 3/5. S horormi je to poslednu dekadu dost bieda a toto rozhodne latku nezvysilo.

Bod varu (2021)

"Fajne mas, v teple robis, najes sa." Nuz, v tomto filme krasne nahliadneme do kuchyne a ochutname kucharske remeslo, ktore nam odhali ako to v tomto biznise chodi. Herecke vykony TOP, dlho som nevidel takto dobry film. Perfektne natocene na jeden zaber, taketo filmy mam rad.

Hora mezi námi (2017)

Podarený film s peknou romancou, chémia medzi hercami fungovala 100%. Pekne tento film odkazuje na fakt, že keď s niekým stráviš vypäté chvíle na hrane života a smrti, vznikne medzi vami silné puto, ktoré veľmi ľahko prerastie v lásku, ak tam sú sympatie z obidvoch strán. Katka Winsletová to dobre zahrala, páčil sa mi aj koniec. Veľmi dojemné.

Víly z Inisherinu (2022)

Komunikácia je základ každého vzťahu. From hero to zero without explanation. Seen ✓

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Už pri druhej časti som začínal mať pocit, že sa to nikde nepohlo, krátka časť, dokopy sa nič neudialo. No a tretia časť sa mi úplne nepáčila. Začiatok, zhruba prvých 15 minút sa ešte aspoň niečo deje, následne do deja vstúpi nová postava, následne pred svojím oploteným domom nájde v jednej zo svojích pásc cudzinca. Bola to pasca iná, bola to pasca homosexuálna. OK, veď nech sú, ale drbnúť do jadra časti 40 minútovú romancu dvoch bradatých rovnako orientovaných mužov, tak to teda nie. Kľudne to mohli stlačiť na 10-minútový úryvok a radšej venovať viac času úvodu a záveru epizódy. Za mňa obrovské sklamanie.

Bullet Train (2022)

Konečne film, od ktorého som nič neočakával a príjemne ma prekvapil. Brad Pitt v hlavnej úlohe, ktorú zahral skvele ako nájomný zabijak, ktorý nemá rád zbrane :) Film je veľmi dynamický a nemá hluché miesta, zápletka fajn, partička nájomných vrahov v japonskom superrýchlom vlaku smerujúcom do mesta Koytto. Celkovo to na mňa zapôsobilo skvele, viac takých filmov.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Za mňa celkom sklamanie. Marvel už netočí filmy ako niekedy. To čo bolo niekedy zábavné a čo priťahovalo ľudí do kina už dávno zábavné nie je. Otrepané a nanútené vtípky, ktoré tam vôbec nemuseli byť (never skip leg day). Samotný dej je neskutočne plytký, lineárny, presne podľa očakávaní...žiadny zvrat. Záverečná scéna s deťmi...uf akože za mňa už to bolo cez čiaru. Čo sa mi asi najviac páčilo boli soundtracky od GnR. Hneď druhá pozitívna vec bola Christian Bale. V tomto prípade aj celkom ľutujem návštevu kina.

Survive (2022)

Hm, taky ten horsi, dost horsi survival. Myslienky vo filme su pekne, ale film ma aspon ku troske reality hodne daleko. Nelogicke, priam az nerealne sceny striedaju este nelogickejsie sceny. Natocene to je sice pekne(zabery z dronu na sceneriu majestatnych hor), scenar je tiez ok, do toho psychologicky podmaz, ale chvilami som to mal chut vypnut. Max 2,5/5.

Seveřan (2022)

Vikingská tematika nikdy nebola mojou obľúbenou, až tak ma to neoslovilo. Film je natočený kvalitne, strih fajn, ale samotný scenár nie je až taký prepracovaný. Herecké výkony veľmi dobré, hlavný hrdina OK, prostredie a kulisy sú na veľmi vysokej úrovni. Niektoré scény vo filme mi prišli smiešne, "ste psy odeté v ľudskej koži" :)