Patrika.Stef

Patrika.Stef

Česko

0 bodů

Moje oblíbené herečky

 • foto

  Sydney Sweeney

  BIOGRAFIE, R.2019:

  Ačkoli natáčí filmy a seriály již od roku 2009, její popularita a obsazovanost stále stoupá. Významně na sebe upozornila v roce 2018, a to v seriálech Příběh služebnice, kde hrála klidnou Eden a Ostré předměty, kde naopak ztvárnila psychicky narušenou dívku. Zahrála si ale také ve filmech, např. mysteriózní Záhada Silver Lake, hororové drama Tell Me Your Name či thriller s komediálním nádechem Love me or Else.

  Podle jejích vlastních slov hraje složité, různorodé, temné postavy, které mají úplně jinou osobnost než má ona sama. Ke každé postavě si sepisuje podrobné poznámky, zkoumá například vzpomínky hrdinek a ručně si píše i jiné postřehy, které jí pomáhají proniknout do ženského komplikovaného světa. Sydney má bratra Trenta, který je rovněž hercem.

 • foto

  Emilia Jones

  BIOGRAFIE, R.2019:

  Emilia Jones je britskou herečkou a zpěvačkou. Je dcerou velšského zpěváka, televizního a rozhlasového moderátora Aleda Jonesa. Matkou je Claire Fossett. Má bratra Lukase. Studovala v Divadelní škole Sylvie Young.

  Poprvé se ukázala ve filmu Jeden den (2011), kdy jí bylo 8 let. V roce 2011 se mihla jako anglická dívka ve známé dobrodružné komedii Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna. Od té doby se objevuje ve filmech různých žánrů (například drama Mládí) a televizních seriálech (Pán času – kde i zpívala, Utopia).

  Větší filmový prostor pak dostala v roce 2016, v drsném artovém westernu Brimstone, kde hrála charismatickou a silnou Liz v jejím dětském věku. Další výraznější roli pak měla o dva roky později v roce 2018 v kontroverzním, hororovém dramatu Incident in a Ghostland, kde hrála mladší verzi hlavní hrdinky Beth. Tato přírodní blondýnka se v roli mladičké autorky povídek objevuje s mírně pozměněnou vizáží, má tmavší barvu vlasů. Zahrála si zde s francouzskou zpěvačkou Mylène Farmer.

  Emilia se věnuje i zpěvu, vystupovala zatím ve třech divadelních kouscích (účinkovala například v muzikálu „Shrek“).

 • foto

  Eliza Scanlen

  BIOGRAFIE, R.2019:

  Eliza Scanlen je australské národnosti. Žije však v Los Angeles, Kalifiornii, USA. Pochází z dvojčat, má sestru Annabelle. Měří 162 cm, má šedomodré oči a blond vlasy. Studovala v dívčí katolické škole Loreto Kirribilli v Sydney. Studium ukončila v roce 2016.

  Od roku 2015 vystupovala v televizi. Úplně první rolí byla hrdinka Eliza v A Class act.  V roce 2016 hrála roli Tabithy Ford v australské telenovele Home and Away, která se již od roku 1988 vysílá v 80 zemích světa. Díky tomu se stala televizní hvězdičkou a Australané si jí velice oblíbili. Zahrála si ještě ve dvou krátkých filmech a již v roce 2017 byla společností „The Casting Ceild of Australia“ zařazena mezi 10 nejstrměji stoupajících televizních hvězd.

  Za průlomovou roli je považována Amma Crellin v psychologickém, osmidílném thrilleru Ostré předměty, natočeném HBO v roce 2018. Herečka zde hraje dospívající ženu dvou tváří a díky ní posbírala mnoho pochvalných recenzí jak u filmových kritiků, tak u diváků. Debutový celovečerní film Little Women (2019), kde ztvárnila hrdinku Beth March, jí otevřel cestu do Hollywoodu. Zahrála si zde s celebritami jako Meryl Streep či Emma Watson.

  Mezi její koníčky patří cestování a poslech hudby. Do 13 let hrála na klavír, kvůli roli v Malých ženách tuto dovednost znovu oprášila. Již v dětství zkoušela se sestrou vytvářet krátké filmy. Se svými fanoušky kdysi komunikovala přes sociální média (Twitter, Instagram, Facebook), nyní je patrně kvůli časové vytíženosti na těchto médiích neaktivní. Je vegankou, náboženství má křesťanské. 

 • foto

  Matilda Anna Ingrid Lutz

  BIOGRAFIE, R.2019:

  Herečka se narodila v Miláně, v rodné Itálii pak žila až do roku 2014. Matildin otec Elliston Lutz byl americkým módním fotografem, její matka Marie Licci bývala modelkou a též pracovala v módním průmyslu jako PR. Má dva bratry, kteří se jmenují Martin Perry a Alexey Lutz. Rodiče se rozvedli, když bylo Matildě 5 let. Otec se odstěhoval do New Yorku a Matilda žila s matkou nadále v Itálii.

  Ačkoli již v dětství díky svému atraktivnímu vzhledu pracovala jako modelka, scházela jí dostatečná sebedůvěra, měla obavy z toho, že není dostatečně krásná a necítila se dobře před větším publikem. V módním průmyslu, jako její rodiče, celý život pracovat nechtěla. V Miláně proto začala v katolické škole studovat psychologii. Během studia na střední škole se začala současně učit i herectví, částečně i proto, aby se zbavila zbytečného ostychu. Zkusila se zúčastnit i několika filmových konkurzů.

  První roli získala v roce 2012 v italském hororu Flick azzurrina. Od té doby pak dostávala malé i větší role. V roce 2014 se na pozvání bratra Martina, který žil v USA, přestěhovala do Los Angeles a nadále pokračovala ve studiu herectví, tentokrát na uznávané filmové škole v LA. Přitom pracovala v italské restauraci jako servírka, v níž byla majitelkou restaurace představena režisérovi a scenáristovi italského původu Gabrielovi Muccinymu. Díky tomuto setkání a následné komunikaci přes Facebook získala v roce 2016 hlavní roli v dramatickém filmu O cestování s láskou.

  Herečka je širokému publiku známá především díky hororu Kruhy (2017), volném pokračování kultovního filmu The Ring. Hrála zde hlavní roli studentky Julie. V témže roce získala další hlavní rolí v akčním thrilleru Pomsta.

  Matilda má několik koníčků. Především má kladný vztah ke sportu. Skoro každé ráno chodí surfovat a běhat, kromě toho jezdí ráda na kole. Miluje zvířata, stará se o kočku. Největším zájmem je však pro ní rodina, která je u ní na prvním místě a upřednostňuje jí i před samotnou prací. Matilda je vdaná za italského herce s italskými a belgickými předky, za muže jménem Antonio Folletto. Manželům se 13. září 2019 narodil v Kalifornii syn. Svého prvního potomka tedy herečka přivedla na svět již ve svých 27 letech a pojmenovala ho Oliver Antonio Folletto.