foto

Matilda Anna Ingrid Lutz

  • nar. 28.1.1992 (28 let)
    Milán, Itálie

Biografie

Herečka se narodila v Miláně, v rodné Itálii pak žila až do roku 2014. Matildin otec Elliston Lutz byl americkým módním fotografem, její matka Marie Licci bývala modelkou a též pracovala v módním průmyslu jako PR. Má dva bratry, kteří se jmenují Martin Perry a Alexey Lutz. Rodiče se rozvedli, když bylo Matildě 5 let. Otec se odstěhoval do New Yorku a Matilda žila s matkou nadále v Itálii.

Ačkoli již v dětství díky svému atraktivnímu vzhledu pracovala jako modelka, scházela jí dostatečná sebedůvěra, měla obavy z toho, že není dostatečně krásná a necítila se dobře před větším publikem. V módním průmyslu, jako její rodiče, celý život pracovat nechtěla. V Miláně proto začala v katolické škole studovat psychologii. Během studia na střední škole se začala současně učit i herectví, částečně i proto, aby se zbavila zbytečného ostychu. Zkusila se zúčastnit i několika filmových konkurzů.

První roli získala v roce 2012 v italském hororu Flick azzurrina. Od té doby pak dostávala malé i větší role. V roce 2014 se na pozvání bratra Martina, který žil v USA, přestěhovala do Los Angeles a nadále pokračovala ve studiu herectví, tentokrát na uznávané filmové škole v LA. Přitom pracovala v italské restauraci jako servírka, v níž byla majitelkou restaurace představena režisérovi a scenáristovi italského původu Gabrielovi Muccinymu. Díky tomuto setkání a následné komunikaci přes Facebook získala v roce 2016 hlavní roli v dramatickém filmu O cestování s láskou.

Herečka je širokému publiku známá především díky hororu Kruhy (2017), volném pokračování kultovního filmu The Ring. Hrála zde hlavní roli studentky Julie. V témže roce získala další hlavní rolí v akčním thrilleru Pomsta.

Matilda má několik koníčků. Především má kladný vztah ke sportu. Skoro každé ráno chodí surfovat a běhat, kromě toho jezdí ráda na kole. Miluje zvířata, stará se o kočku. Největším zájmem je však pro ní rodina, která je u ní na prvním místě a upřednostňuje jí i před samotnou prací. Matilda je vdaná za italského herce s italskými a belgickými předky, za muže jménem Antonio Folletto. Manželům se 13. září 2019 narodil v Kalifornii syn. Svého prvního potomka tedy herečka přivedla na svět již ve svých 27 letech a pojmenovala ho Oliver Antonio Folletto.

Sidonka

Herecká filmografie

Filmy

2019 The Divorce Party
2017 Kruhy
Pomsta
2016 L'Universale
O cestování s láskou
2015 Mi chiamo Maya
2014 Somewhere Beautiful
2013 L'ultima ruota del carro

TV seriály

2018 Medicejové (TV seriál)
Pouta, která svazují (S02E05)
2013 Bez hranic (TV seriál)
Desperation & Desperados (S01E08)
2011 Fuoriclasse (TV seriál)