Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (662)

plakát

Jarní leporelo (1959) (pořad) 

V archívu ČT se dochovalo pouze torzo v délce 26:33 min. ve špatném technickém stavu

plakát

Dobrák v rolích zlosynů (1960) (TV film) 

Hezký dokumentární snímek rozhovoru pana Kreuzmanna se svou dcerou(přestože ji zkraje dokumentu oslovuje matko), k jehož prvnímu odvysílání došlo až v covidové době prostřednictvím programu ČT3, který je dnes bohužel už opět jen minulostí.

plakát

Occamova břitva (2012) (TV film) 

Na české poměry slušný krimi thriller. Jen mi chyběl trochu ucelenější závěr, bylo tam pro mě dost otazníků. Ale velice mile mě překvapil O.Sokol, který podal výborný herecký výkon.

plakát

Oheň ve dřevě (1977) (TV film) 

Velmi hezky natočené. Příběh malého kluka, který se nedokáže smířit s tím, že maminka chce zapomenout na minulost. Naštěstí má hodnou tetu, která poznala citlivou duši a dokáže jeho zájem probudit v pravou chvíli. V témže roce, kdy Jiří Procházka zahrál krásně svou roli ve filmu Ať žijí duchové, v této inscenaci pod taktovkou režiséra pana Otakara Koska ukázal, že umí zahrát i dramatické role.

plakát

Druhé křídlo (1976) (TV film) 

Zajímavý dobový film o práci poslankyně, která trochu zapomíná na rodinu, protože se snaží pomáhat jiným a zachránit rodinu pro jednoho malého kluka. Film, který by dnešní mládeži už nic neřekl, ale paní Štěpánka Ranošová, zahrála tuto roli velice pěkně...s citem a láskou. Nutno připomenout, že Štěpánka Ranošová je v tuto chvíli nejdéle žijící herečkou, protože se v dnešním roce dožívá uctyhodných 97 let.  Přeji jí hodně lásky a pevné zdraví do dalších let.

plakát

Eskulapův přístav (1974) (TV film) 

Vynikající herecké obsazení a mistrovská ruka režiséra Otakara Koska posouvá tento kriminální film do sféry toho nejlepšího, co se u nás z kriminalististického prostředí natočilo. Na malém prostoru může být podezřelý z vraždy kdokoliv a to právě nahrává překvapivému rozuzlení.

plakát

Nůž pro všechno (1974) (TV film) 

Mám rád tyhle typy českých kriminálek. Děj není roztahaný a přímou cestou míří k usvědčení pachatele. Pod scénářem Eduarda Vernera a dramaturga Jiřího Hubače natočil pak režisér Kosek zajímavý kriminální film, kde nemusí téct litry krve.

plakát

Krásné Sabinky (1971) (TV film) 

Nově objevená povídka z cyklu Úsměvy světa od Leonida Nikolajeviče Andrejeva

plakát

Úsměvy světa (1969) (seriál) 

Dnes jsem náhodou objevil, že do cyklu povídek Úsměvy světa patří ještě jedna povídka a to film z roku 1971 Krásné Sabinky, natočené Evženem Sokolovským. V úvodní upoutávce na film o tom hovoří herec Radúz Chmelík. Filmy je na ČSFD uveden samostatně.

plakát

Bratranec Pons (1973) (TV film) 

Mistrovsky napsané a natočené dílo nedoceněného režiséra Otakara Koska nám nabízí velice silný příběh o lidské chamtivosti, podlosti, přetvářky a lži v konfrontaci s lidským přátelstvím a nevinností. Velice nadčasový film, který pozvedly výkony skvělých herců v kladné roli Ladislava Peška a zvlášť Zdeňka Řehoře, proti chamtivosti v podání Dany Medřické(v této záporné roli byla skvělá a znovu ukázala, že je to velká herečka nejen komediálních, ale i dramatických rolí) Josefa Vinkláře a Karolíny Slunečkové.