• Krátkometrážní

Studentská máma (1935)

Nádherná rodinná komedie, která svou laskavostí a humorem musí oslovit každého. Antonie Nedošínská je velice laskavá,přísná, milá a má srdce na dlani. Pan Pištěk co slovo, to perla a jejich spojení ve filmu v tomto případě vytváří úžasnou komedii

O zlaté rybce (1951)

Tento úžasný anomovaný film neztratil ani po 65 letech nic na svém kouzlu..skoro až hororové pojetí vynikajícím způsobem ztvárnil svým projevem pan Jan Werich...jeho rčení spousta maharadžů, radžů, džů a ů se směji pořád..

Posvícení (1947)

Myslím, že poválečná animovaná tvorba pana Jiřího Trnky způsobila revoluci v tehdejším animovaném světě a celý svět nám mohl závidět tu jednoduchost a krásu v jednom

Zvířátka a petrovští (1946)

V osmi minutách máme možnost se podívat na úžasně rozpohybovanou animaci pana Trnky. Kouzelná, veršovaná pohádka s jemným a milým hlasem paní Jiříny Stránské.

Pérák a SS (1946)

Perfektně načasovaný animovaný film, úžasná práce pana Brdečky a pana Trnky. Satira na konec nacismu v Čechách, k tomu není co dodávat.

Sňatková kancelář (1932)

Pohodová komedie, která stojí a padá na úžasnému výkonu pana Jindřicha Plachty. Škoda, že tento geniální herec odešel tak předčasně, mohl ještě natočit spoustu dalších krásných filmů, které by patřily do klenotnice československého filmu.

Strach má velké oči (1980) (TV film)

Nádherná pohádka plná humoru..koncert paní Janžurové a pana Hrušínského a i ostatní se v pohádce našli. Jedna z nejlepších pohádkových komedií natočená u nás v 80.letech

Film o filmu: Václav (2007) (TV film)

Malá ukázka toho, co pak přinesl nádherný film Václav...

Václav (2007)

Film který chytne za srdce...svou něhou, láskou, divokostí, nenávistí i dojetím v jednom..Ivan Trojan neskutečným zůsobem ztvárnil postavu muže, milujícího svou matku a nešťastného vůči okolí...muže, ze kterého máte chvíli pocit radosti, úzkosti, smutku a lítosti..