Star Trek: Discovery - Bratr (2019) (epizoda)

skvely lorca sice odisiel, ale pike je vzdy vyborna volba (aj vybrany dobry herec). stretnutie s enterprise a jej posadkou muselo zakonite prist, tak som velmi zvedavy, kam spolocna cesta povedie.

Černé zrcadlo - DJ na odstřel (2017) (epizoda)

asi som to prilis nepochopil. ale hadam je to tym, ze vsetky inteligentne sa tvariace zoznamky su beznadejne nahovno a zostanu tak aj dalsich desattisic rokov, pripadne rovno do konca vesmiru.

Černé zrcadlo - Krokodýl (2017) (epizoda)

zena mala recaller jasne odmietnut a odvolat sa (alebo zavolat) pravnika, zvlast ked uz davno zije vo veku GDPR. do tohto okamihu to bol silny, skvele prepracovany film. po tejto logickej katastrofe sa to zvrhlo na trochu lacnu vyvrazdovacku. skoda.

Černé zrcadlo - Patnáct milionů meritů (2011) (epizoda)

aldous huxley by sa mozno potesil. aj by to posolstvo zarezonovalo, keby dana realita bola trochu autentickejsia, konkretnejsia. tato epizoda je potvrdenim toho, ze akakolvek silna myslienka ochabne pri nedostatocne stvarnenom ci prepracovanom ramci.

Ztratili jsme Stalina (2017)

tento film je historickej predlohe danej udalosti asi najblizsi. sice beriju popravili az po pol roku, ale konanie hlavnych akterov v case stalinovej smrti je mimoriadne autenticke. v realite tych nadavok mohlo byt este viac. :)

Trockij (2017) (seriál)

som velmi pozitivne prekvapeny a dovolujem si skromne tvrdit, ze ide o perlu nielen ruskej, ale i svetovej serialovej tvorby. zivot trockeho a spolu s nim aj dej ruskej revolucie a obcianskej vojny je spracovany takmer dokonale. ak sa povznesieme nad urcite detaily v historickych nepresnostiach, kedze ide o autorsky zamer z dovodu dramatizacie. herci i stvarnenie postav su na svetovej urovni. fantasticky vykon chabenskeho v hlavnej roli. a nielen jeho. lenin, stalin, mikulas II, tuchacevskij , freud ci gorkij akoby svojim historickym predloham z oka vypadli. bolestivo tragicka postava nikolaja markina, o bozskej fride kahlo ani nehovoriac. dialogy filozoficky hlboke i bodavo zrozumitelne zaroven. trockij tu nie je ziadnym hrdinom. ale casto nekompromisnym bezcitnym ideologickym maniakom, ktory prehral len pre to, lebo ini boli silnejsi a sofistikovanejsi. serial vtiahne, uputa, vlezie pod kozu. a najma nadherne zobrazuje, akym bezkonkurencne desivym a vrazednym svinstvom je komunizmus.

Aquaman (2018)

rozpravka s nadhernym vizualom, sympatickym momoom a prudko jebavou amber heard. pobavila latentna nekorektnost - vo filme hraju dvaja cernosi a obaja su zaporaci.

Kong: Ostrov lebek (2017)

po pol hodine som to vypol. uz to instantne uvodne vyvrazdenie vacsiny letky bolo cosi nepozeratelne. king kong ako trenovany protivrtulnikovy delostrelec. hviezdicka za sympaticky uvod do atmosfery 70. rokov.