Ledová archa (2013)

pan joon-ho bong si asi riadne potiahol z bongu, ked pribeh vymyslal a tocil. ale vsetka cest, spravil ho majstrovsky - az na par drobnych nedostatkov na zaver. pribeh je dokonale originalny a hlavne neskutocne prevedeny - z povodnej sekacky sa stava surealna az silne impresivna put vlakom, ktora vsak ma hlavu a patu. vzhladom na tunajsie hodnotenia drasticky podceneny film, zasluzi si minimalne o 10-15 percent navyse.

Ledová archa - Nejdřív se změnilo počasí (2020) (epizoda)

slusny uvod mimoriadne zaujimaveho nametu, ktory sa pred nejakou dobou prejavil v (podla mna) vybornom filme. ano, namet je fantasticky, bizarny, absurdny, ale svojim sposobom nesmierne originalny a fascinujuci. z tohto dovodu picung podaktorych tu pritomnych mentalne vykastrovanych dusiciek nechapem (vlastne chapem, pretoze mentalne vykastrovane dusicky ine ako picovat nedokazu...). premisa vyzera slubne a poukazuje na komplexnu zapletku, ktora nas dokaze previest vsetkymi zakutiami snowpiercera. drzim tvorcom palce, aby nesklzli do klise a cierno-bieleho videnia vlastneho fantastickeho sveta.

Ledové království (2013)

nudne instantny pribeh s este istantnejsim (a otrasnym...) vyspevovanim. jedna z najslabsich disneyoviek za posledne dekady.

Legie (2010)

uplne mi unikol zmysel filmu i jeho pointa. vobec som nepochopil, o com to cele malo byt a obavam sa, ze to nepochopili ani jeho tvorcovia. preto mi dalsie slova na adresu tejto akcnej pseudoapokalypsy pripadaju zbytocnym mrhanim casu. dve hviezdicky cisto za to, ze som sa nenudil a nezaspal som ani napriek unave.

LEGO® Batman film (2017)

je to rozkosne a sympaticke, plne gagov a dobrych narazok na vsetky doterajsie batmanovky. ale ako psema pisal, ked gagy na red bulle vystrieda snaha o dej ci pointu, film sklzava do klise, pripadne nim zacne unuvat.

LEGO® příběh (2014)

hommage na najuzasnejsiu stavebnicu vsetkych cias. a klobuk dolu pred tvorcami, ze nezostali pri bohapustej trivialnosti, ale vyskladali z lega skutocne zabavny rodinny pribeh s myslienkou, ktora ma hlavu, patu i rozum. a ze je to product placement? A KURVA CO? netocia sa filmy o vyznamnych ludoch, udalostiach ci vytvoroch ludskej fantazie? preco by sa nemohli o vyznamnych produktoch? z tejto stavebnice sa medzicasom stal kult, ktory (pozitivne...) ovplyvnil cele generacie. podobne, ako plno dalsich jedincov, vdacim legu stastne a kreativne detstvo. srdecne pozdravy do danska.

Lepší než my (2018) (seriál)

vyborny namet, prevedeny do dobreho pribehu. miestami tomu skodia jalove dialogy, niektore logicke absurdnosti a vyslovne nesympaticke postavy (kompletni likvidatori - tych by mohol niekto z ucty k divakovi nadobro zlikvidovat). hlavni hrdinovia vsak funguju a paulina andrejeva je pri svojej nejebatelnosti prudko jebatelna - jej rola arisy je cista dokonalost a ide pod kozu. skoda, ze sa jej nevenuje viac pozornosti. miesto sustredenia sa na hlavnu hrdinku a jej osud, je dej celkovo chvilami vyplneny druhotriednou vatou. finale skvele, serial celkovo nesklamal - prijemne prekvapil svojim profesionalnym spracovanim.

Lesní duch (2013)

ako fanusika raimiho klasikov ma tento remake potesil. a tiez potesilo, ze v nom mal raimi dokonca prsty a bolo to na filme vidiet. konecne zasa nadcasovejsi a nekastrovany horor.

Let číslo 93 (2006)

uff... nervak, z ktoreho sa musite spamatavat. autentickost i naturalizmus filmu vyraza dych i kropaje potu na celo zaroven. ano, takto nejako sa to priblizne udialo. a respekt hrdinom z radov cestujucich na palube. na druhej strane cloveka chyti bezmocnost az hnev z toho, ze sa vobec nieco podobne udialo. a nasratost v podobe "moslimovia su vyjebana banda, ktoru treba vykynozit atomkami" vas len tak rychlo neprejde...