Sedm psychopatů (2012)

PSYCHOPATH NO. 8 (to write down this comment, trololo). Asi jsem old fešnd, neboco, když žádám, aby v pozadí kurewsky crazy filmu tikala nějaká hodnotná nosná myšlenka (jako BELLFLOWER, kde šlo o to, dostat buchty zpátky pod řetěz), a/nebo alespoň rámcově dával smysl již při prvním shlédnutí (jako PULP FICTION; v tomto případě žádné druhé shlédnutí a kdesi cosi nebude). Mě to přišlo, jako kdyby bandička zkouřených studentů z JAMU drápla do ruky kameru a vydala se na Medlánky natočit stominutovou freestyle hurá haluz s kvalitou vyloženě ode zdi ke zdi. Zde bychom to sice neprominuli, ale určitě přinejmenším tolerovali:-) ALE - dědek Christopher Walken jakožto jeden z psychopatů bugruje a řádí jako Clint Eastwood, zdůrazňuji JAKO! Také ta legendárně hloupá scéna na hřbitově je pořádně mastná.

Zpátky ve hře (2012)

Kéž by Clint ještě chvíli požil ve zdraví a třeba jednou grcnul i tu stovku! (3,5*)

Sinister (2012)

Ethan Hawke je podvyužitej ale dobrej herec a já jsem rád, že mu podobně jako nedávno Jaredu Letovi vyšel projekt, na kterém si mohl snadno rozbít čuňu. Není to sice takový kinematografický rámus s racionálním podhoubím, jako LA CARA OCULTA, ale zpět do pralesa mezi orangutany čmárat své myšlenky vlastním hovnem na list banánovníku autory v tomto komentáři rozhodně nepošlu. Ještě, že se časem zjeví velmi čitelné okultno (hwězdička dolů), které u mě funguje zjevně naopak, než autoři zamýšlejí. Protože jinak režisér, skladatel i střihač vesele hulí motor filmu do červených čísel, a lidský svěrač si vážně neodpočine. Jde o to, že SINISTER disponuje hudbou z hlubin pekla, stvořenou snad kurva naprostým Satanem.

Atlas mraků (2012)

Můj problém s CLOUD ATLAS je ten samý, co jsem měl před deseti lety s videohrou ELDER SCROLLS III: MORROWIND. Je to tak epické a rozmáchlé, až to není za co chytit. Okay, atlásek nabízí alespoň sexy prvek, prezentovaný nevyzpytatelnou hereckou lištičkou Halle Berry, kdežto Morrowind měl leda tak... bahnoměrky. Ale jinak - efekt pejska, kočičky a jejich pověstného dortu - kdo chce moc, nemá nic.

Senna (2010)

LIDÉ U TELEVIZE VÁS MAJÍ ZA VZORY, CHOVEJTE SE NA TRATI PODLE TOHO. NEVÍM, KDE TEN BLBÝ NÁPAD VZALI, ALE TAK TO PROSTĚ JE. _____ Můj původní comment byl pičovina, dílo - záměrně neříkám dokument - bych trefněji definoval asi takhle: ambiciózní polofilm-polodokument mapující Sennu od motokár po poslední okamžiky v zatáčce Tamburello s tyčí zapíchnutou v hlavě; spousta neviděných archivních záběrů; bohužel ve prospěch Senny tradičně tupí Prosta. Viděl jsem to třikrát, až mě to dokopalo ke koupi knihy SENNA VS. PROST, jejímž prostřednictvím horečně suším nit, kterou film na Prostovi nenechal suchou - jinak by to byl pětihvězdičkáč! Nechápejte mě zle, se žádnou složkou Sennovy osobnosti nemám problém; ad jeho kamikaze manýry, takhle se nějakou dobu prostě jezdilo o titul (než to Schumacher, mimochodem o nic horší bandita volantu než Senna, vypiloval ad absurdum, a způsobil tak jakýsi myšlenkový revers pro výklad pravidel), jen co byl závan smrti trochu vyvětrán a kosa zubaté dámy otupena. Ještě pro závodníky z generace Gillese Villeneuvea představovala hlavního nepřítele trať, pro Ayrtona to však již byli lidé z masa a kostí, zatímco dneska už se nenosí ani smrt, ani torpédování nosem monopostu.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Joseph Gordon-Levitt! Je letos všude (stejně jako Shia LaBlaf). Aktuálně nemůžu tomuto neherci přijít na chuť. Po vidění LOOPERA to zašlo dokonce tak daleko, že se bojím rožnout na hajzlu, aby z mísy náhodou nevykoukl po splachovadle nahoru se drápající Levitt. _____ Tyhlety filmy o podřizování si času, co se s nima v Hollywoodu doslova roztrhl šourek, vypadají jako kinematografický jednovaječný bráchové, a přitom je kroutil pokaždé jiný rejža. Dohromady přitom žádnej rokenrůlek, brzy se zapomene.

Až vyjde měsíc (2012)

Protentokrát bych se omezil na prohlášení, že v první hodince MOONRISE KINGDOM do sebe nafetujete více lidství, než ve všech letošních čtvrtmiliardových blockbusterech pro paskudné nerdy dohromady. Omamná látka, která se dnes servíruje, nese jméno Kara Hayward, vyplavuje jeden tuze nebezpečný hormon a, pánové uživatelé pozor, do čtyř let bude zcela legální.

Temný rytíř povstal (2012)

Vlastně nevím, co je na a-bombě horšího, že je schopna dneska, zítra, pozítří zlikvidovat 6.5 miliardy lidí, nebo že figuruje v každém třetím hollywoodském "AAA" scénáři? Tuhle jsem uchem svým šmejdivým zaslechl takové nešťastné odsouzení hudbičky Guns N' Roses jako velké, nabubřelé nic. Osobně si myslim, že tahle definice je příznačná právě pro TDKR. Žádné významné klišé nezůstalo opomenuto, samozřejmě ani pro blockbustery zcela nezbytná duck and cover vložka. To může v příštím díle trumfnout snad jen nějaké loztomilé multikulti sblížení a Chuck Norris. Potenciálně velmi škodlivý film (od 2013 by mohlo být smutným standardem 2+ jaderných vejbuchů), sice mnohem lepší, než poslední X-Men, kde ani smrt nebrala; přesto mám velikou vnitřní chuť ho ostře zpyskovat. Kde jsou ty staré dobré časy, kdy stačilo k budování emocí a napětí v (komerčních) filmech jen pár mrtvých! _____ P.S. rozpočet $250 milionů. Na kterou piču? To je jak HDP celé Tanzanie. Pak že se v EU hážou peníze do Dunaje. Adekvátní reakce - pořídit si film na Rapidshare.

Země bez zákona (2012)

Ještě nikdy jsem ve filmu neviděl čuráka i s kulkama plovat v zavařovačce:-) Ale to je pohříchu asi tak všechno.

Divoši (2012)

Chytlavý začátek, pak se to rozprskne do prostoru jako pan vetřelec v sedmdesátým devátým. Kdybych byl karikaturistou, připodobnil bych SAVAGES ke špičaté pánské botě, kopancem zapíchnuté do dupy úplňkofila Olivera Stonea. Možná bych pak ještě přikreslil jako obvykle velmi výrazného Benicia Del Tora, kterak se snaží baganu z prdele vytáhnout jako Exkalibr z kamene.

Časové pásmo bylo změněno