Pozůstalí (2014) (seriál)

Hodnocení 1. série - velmi zajímavá myšlenka, hutná atmosféra a pomalu plynoucí příběh, který nemá vlastně žádné rozuzlení (podobně jako Ztracení). Člověk přemýšlí, o čem že to vlastně bylo a přesto seriál, který se nezapomíná. 70%.

Dr. House (2004) (seriál)

Za mě vrchol seriálové tvorby - prostě KRÁL. Životní role Hugha Laurieho, jehož House je brilantní, příšerný, zraňující i zraňovaný. Nebanální příběhy, zajímavé případy - dokoukal jsem všechny sezóny se zatajeným dechem.90%.

Jerusalema (2008)

Nakonec po váhání 3*, namísto 4*. Velmi přirození herci, opravdu zajímavé reálie JAR po skončení apartheidu a bezohledná cesta hlavního hrdiny až na vrchol - ač gangster, člověk přesto nemá pocit, že by byl záporná postava. Přesto tomu něco chybí, příběh vyplyne tak nějak do ztracena, působí spíš dokumentárním dojmem. Navzdory všemu velmi slušně koukatelný film.

District 9 (2009)

Velmi slušné. Nehledám v tom různé přesahy (apartheid, etické přemýšlení nad vývojem hrdiny...), prostě slušná scifárna. Forma (rádoby)dokumentu na mě úplně nefungovala, nebo nemusela být komplet celý film, ale přesto - film, který se nezapomíná. 80%.

The Lady (2011)

3*/4* - celkem průměrná filmařina Luca Bessona vs fantasticky silný příběh Aung San. Tentokrát ne národní hrdinky a symbolu, ale matky a ženy, která opravdu musí obětovat rodinu a lásku k manželovi, aby získala byť jen pouhou naději získat svobodu pro svůj národ. Silné, lidské, smutné, filmařsky průměrné. Přesto krásné.

KAMU ve Vietnamu (2015) (pořad)

Kamu je v pohodě (příšerné kérky, mimochodem), otevřená, znalá a přátelská. Ale je to dost, na takovýhle pořad? Plus namísto možnosti ukázat rozdílnost kuchyní severního, středního a jižního Vietnamu, se omezuje pouze na Vietnam střední. Což je trochu málo. Příšerný komentář. Recepty na konci jsou poněkud zbytečné.

Orel Eddie (2016)

Po určitém váhání 3*, ten film je opravdu spíš jen průměrný. Navzdory obrovskému srdci Eddieho Orla a navzdory cigárkovému skoku Hugha Jackmana (ten je tedy ale legen...počkejte si na to...dááární, tahle scéna je prostě skvěláááá!!!). Hugh vůbec válí a považuji jeho roli za jednu z nejlepších v jeho kariéře. Celkově ale lepší průměr. Prostě 3*.

Hodný dinosaurus (2015)

Neustále musím přemýšlet, pro koho je tenhle animák vlastně určený - pro děti je příliš brutální a realistický, pro dospělé zase nemá dost dobrý příběh. Přitom graficky se jedná o naprostou špičku (navzdory překvapivě infantilnímu ztvárnění brontosaurů). Šedivý průměr, 55%.

Auta (2006)

Splněný sen každého malého kluka...a i spousty velkých:). Nádherně udělané, úžasná fanatazie tvůrců v ohledech "jak by asi žila auta", jednoduchý ale dobrý příběh. Jeden z nejlepších animáků - prostě skvělé! Extra body za traktory:).

Voda pro slony (2011)

Nebylo to špatné, ale taky žádná pecka. Výborná Witherspoonka a úžasný Waltz, trochu prkenný ale ne marný Pattinson. Na čem měli zapracovat scénáristé, byl pořádný děj, který nijak nabitý není. Celkově ale na slušné oddechové podívání určitě dostačující.