Bruno (2009)

Oproti Brunovi je předchozí Borat ještě vcelku intelektuální zábavou. Cohen se zkrátka nezastaví před ničím a důkazem budiž to, že i Bruno nechává často hranice zdravého vkusu daleko za sebou, což však nemusí v tomhle případě nutně znamenat, že to nemůže být sranda. Pravda, trochu perverzní, úchylná a fekální sranda, ale na to už jsme od tohoto britského komika vlastně zvyklí.

Konspirační teorie o 11. září 2001 (2007) (TV film)

Konspirační teorie ohledně 11. září byly, jsou a budou. Jenže pořád je zde skupina nezávislých expertů, kteří vcelku věrohodně vysvětlují "nesrovnalosti", se kterými přicházejí právě tvůrci nejrůznějších konspiračních teorií. Ano, teorie o tom, že za vším stála americká vláda, tajné složky a dokonce složky záchranných sborů je zajímavá, ale na druhou stranu se mi prostě nechce věřit, že by se tak velký "podvod" podařil před veřejností a médii ututlat.

Když utichly trumpety (1998) (TV film)

Minimalisticky natočené válečné drama, které se v druhé půlce rozvine v nefalšovaný válečný naturalistický nářez. Bohužel tomu všemu chybí silnější momenty a lepší soundtrack, protože hudební stránka filmu je tady opravdu podivná a silně mimo žánr. 65%

Fotbalové opojení (1997)

"Myslím si, že domací forma Arsenalu toho nemá moc společného se základem manželství.." 70%

Flicka (2006)

"I believe there is a force in this world that lives beneath the surface. Something primitive and wild... " 75%

Na konci všech válek (2001)

Celkově o něco slabší než například Herzogův Temný úsvit, ale pořád slušné válečné drama s několika silnějšími momenty k zapamatování. 70%

Koření života (2007)

Jídlem provoněná romantika, říznutá poctivým dramatem i lehkým humorem. Chemie mezi Kate a Nickem skvěle funguje i mimo kuchyň a malá Zoe tomu všemu navíc dodává punc neskutečné roztomilosti. Režisérská kuchyně Scotta Hickse mi tak nečekaně připravila velmi příjemné filmové překvapení.

Nebezpečná mise (1999) (TV film)

Jediným, ale bohužel nejvíce viditelným mínusem filmu, je jeho technická, potažmo filmařská stránka. Tenhle film byl určen pro televize (produkce BBC) a proto je zde znatelně cítit malý rozpočet a filmu nesluší ani umírněná a lehce nezáživná režie. Škoda. Téma války v Iráku je totiž více než zajímavé. 70%

Válkou se to vyřeší (2007) (TV film)

Zajímavý dokument, který je zároveň důkazem, že úmysly, se kterými vstupuje (nejen) Amerika do nových válečných konfliktů, nemusejí být vždy tak čisté, jak tvrdí vláda, experti či média.

Na vlastní nebezpečí (2007)

Akční? Thriller? Dobrodružný? Ale kdeže. Filmařsky to není špatné, ale scénář je tak hloupý a nesmyslný, že se jen těžko hledají nějaké klady. Renč možná ani sám nevěděl, co vlastně chce točit. Jestli psychologickou sondu, odpočinkovou akčňárnu nebo patetické drama. Každopádně z toho vznikl nechutný multižánrový mišmaš, který si směle může podat ruku s většinou českých "filmů" poslední doby. Renč má rozhodně na víc.

Časové pásmo bylo změněno