Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Dokumentární

Biografie (11)

India de Beaufort (herečka)

03.03.2012

India de Beaufort se narodila 27. června 1987 v Kingstonu, Surrey jako India Beaufort Lloyd. Je herečkou a zpěvačkou, která si píše vlastní písničky. Oba její rodiče se pohybovali v zábavném průmyslu jako tanečníci v sedmdesátých a osmdesátých letech a objevili se také v několika britských televizních pořadech. Má také staršího… (více)

Andre Braugher (herec / účinkující / režisér)

29.11.2008

Andre K. Braugher se narodil 1.července 1962 v Chicagu. Vystudoval umění na Stanford University (bakalářský titul) a herectví na Juilliard School v New Yorku (magisterský titul). Je nejmladší ze čtyř dětí. Andre má dva syny: Michaela Braughera (narozeného r. 1992) a Isaiaha Braughera (narozeného r. 1996). Jeho manželkou je od… (více)

Alejandro Amenábar (scenárista / režisér / skladatel)

01.08.2008

Alejandro Amenábar se narodil 31.března v Santiagu de Chile. Jeho matka je španělka, jeho otec chilan. Když mu byl jeden rok, celá jeho rodina se přestěhovala zpátky do Španělska, do Madridu, kde vyrůstal a později také studoval. V devatenácti letech napsal, produkoval a režíroval svůj první krátký film s názvem "La cabeza" a… (více)

Amanda Peet (herečka / tvůrce / scenáristka)

19.11.2007

Amanda Peet se narodila 11. ledna 1972 v New Yorku. Vystudovala historii na Columbia University, kde si také poprvé vyzkoušela herectví pod vedením Uty Hagena a od té doby měla jasno, co by chtěla v budoucnu dělat. Nejčastěji si vybírá romantické komedie, ale nepohrdne ani dramaty nebo thrillery. Mimo film se angažuje i na… (více)

Tobin Bell (herec / producent / účinkující)

31.10.2007

Americký filmový a televizní herec Tobin Bell se narodil 7. srpna 1942 v Queensu ve státě New York, ale vyrostl ve Weymouthu v Massachusetts. Jeho matka byla také herečkou. Tobin je ženatý a má dvě děti. Jako spisovatel napsal několik scénářů a divadelních her.Pro svůj vzhled bývá nejčastěji obsazován do rolí padouchů, zločinců… (více)

Anna Paquin (herečka / účinkující / producentka)

28.08.2007

Anna Helena Paquin se narodila 24. července 1982 v Kanadě. Její rodiče, Brian a Mary Paquin, jsou oba učitelé. Když jí byly čtyři roky přestěhovali se na Nový Zéland, kde získala v roce 2001 i občanství. Mezi její záliby patří hra na klavír a cello, ze sportů má ráda lyžování, plavání, gymnastiku a balet.Do světa filmu však… (více)

James Frain (herec)

22.02.2007

James Frain se narodil 14. března 1968 v Leedsu v Anglii. Rád píše, fotografuje, ale rád si najde čas i na svého psa – bostonského teriéra. James má sedm sourozenců, z nichž nejstarší je právě on. Studoval na University of East Anglia, odkud má titul v dramatickém herectví, poté pokračoval ve studiu na London's Central School… (více)

Frank Collison (herec)

22.02.2007

Frank Collison se narodil 14. února 1950 v Evanstonu, ve státě Illinois. Pochází z divadelnické rodiny. Poprvé se Frank dostal k herectví už v šesti měsících, kdy ho jeho otec John (herec a autor divadelních her) a jeho matka Peg (režisérka) pomalu začali obsazovat do svých her. Když byl Frank ještě chlapec, dělal asistenta… (více)

Barry Corbin (herec / účinkující)

22.02.2007

Barryho celé jméno je Leonard Barrie Corbin. Narodil se 16. října 1940 v Lamese ve státě Texas jako syn právníka a učitelky. Vystudoval Texas Tech University v Lubbocku. Na svém ranči ve Fort Worth využívá každé volné chvíle k projížďce na koni. V devadesátých letech ztratil většinu svých vlasů kvůli nemoci zvané alopeacia… (více)

Kim Coates (herec / producent)

22.02.2007

Kim Coates měl výjimečně úspěšný vstup do kanadského televizního a filmového průmyslu. Také za hranicemi své rodné země se dokázal prosadit do významných rolí v několika filmech, za které pravidelně sklízel chválu a převážně i velmi dobrou kritiku.Kim si zahrál ve více jak 40 filmech. Mezi nejznámější patří Bayův OSTROV (2005)… (více)

Peter Dinklage (herec / producent / účinkující)

22.02.2007

Peter Dinklage se narodil 11. června 1969 v Morristownu, ve státě New Jersey. Je vegetarián. Pokud je ve filmu vidět, jak jí nějaké jídlo s masem, pokaždé jde pouze o tofu. Peter má nemoc zvanou achondroplasia. Jde o formu nanismu (trpasličí vzrůst), kdy je tělo dobře formováno, pouze dlouhé kosti v nohách a rukách nedorůstají… (více)

Reklama

Ovládací panel
54 bodů

Reklama

Reklama