Děsivé dědictví (2018)

Horor pro náročného diváka. Není to pro mainstream. Ne každý to pochopí. Prakticky se s tím dá souhlasit. Píší to ti, kteří si myslí, že protože to není koláž lekaček ve sklepě, že to je něco mnohem lepšího. Mám rád hutné horory, která dokáží vydolovat maximum z náznaků, které diváka provází filmem. Tady ovšem režisér zapomněl, že by film měl skončit a mělo by dojít to nejdrsnější vyvrcholení všech náznaků a otázek, které se měly spojit do uspokojivého konce. Doufal jsem, že matce rupne v kuli, kdy se její náměsíčnost a psychické dno projeví protnutím skutečnosti a snů, a film pospojuje celou skládačku. Já bych odcházel domů spokojen s hnědkou v textilu. Ovšem tíživost a budování napětí se poslední půlhodinou přemění ve smích, který naplňuje celý sál, protože nikdo nechápe, proč se z toho stala řidká mystera o vyvolávání duchů.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017) odpad!

Přidáváme do ringu duhových hrdinů asijatku, postavu zcela zbytečnou a dementní. Rian dokázal to, aby má frustrace ze zbytečnosti Finna a Rose přešla v seriózní hejt, protože mě svou tupou a zcela zbytečnou zápletkou trápili o hodinu dýl. Kdyby tak Finna nechala doletět a ve jménu "lásky" neotvírala tlamu, to bych skutečně něčekal. Všichni doufali, že se s nálezem Luka zodpoví otázka - kdo s kým o koho, aby vznikla Mary Sue. Divák se jen tak mezi řečí dozví, že to byli nějácí random lidé. Odkud bere své schopnosti, které ovládla do dvou minut, aby byla top ve všem, na co sáhne? Množství "šoků" je daleko za hranou únosnosti smrtelníka. To někoho baví? To se bere jako AAA příběh? Holdo, aka militantní feministka, která chce po muži činu, aby ji byl zcela oddán bez zbytečných otázek. Hmm, já že jsou záporáci ti druzí. Jaký má důvod obviňovat pilota, který prakticky sám sundal útočnou loď nepřítele? Ano, vím, pomohly mu padající bomby ve vesmíru! Přesto si femina prosadí své a chce plout vesmírem dál, než dojde palivo! Fuh, už toho začíná být moc. My řešíme palivo? A ten super plán, který nemůže nikomu říct a nechá raději vypuknout vzpouru ze zoufalství. Vždyť to je tak hrozně kreténské, že to fyzicky bolí. Konec filmu, kdy je celý odboj, rezistence, odpor, banda blbů (vyberte si, i filmu je to úplně fuk), redukován na tucet postav končí happy endem, kde se všichni objímají a smějí, že přišli o všechny ostatní? Vážně? Měli lodě i lidi a divák 15 minut sleduje, jak se po 20 sestřech změní 10 lodí na 1? Zrovna ta jedna narvaná důležitými postavami. Odpálit tuhle, tak uznávám, to by mě fakt šokoval. Tuhle patlaninu oslavujete? Lukovu projekci, ze které už nevstane? Vážně? Ať už to něják uzavřu. Není to o hejtění značky, ale tohle je hrozně špatně. Chtěl jsem dát hvězdu za Adama a vizuál, ale mám opravdu oceňovat vizuál u filmu, který má bezednou pokladičku? Bohužel ne každý režisér je Nolan nebo Tarantino, aby se mu příběh se spoustou linek nerozpadl pod rukama. Každá příběhová linka je úplně mimo a každá z postav je mi krajně nesympatická, snad jen na Rena, ale to je na takový film skutečně málo. A ty posrané cheesy, one-line vtípky a funny scénky si strčte do prdele!

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nikdy jsem na tyhle ty kraviny nebyl, ale tohle musí urazit i skalní fanoušky. Kde se vzal, tu se vzal První řád, nesympatický pár hrdinů doplněný o zakomplexovaného hošíka. Hrdinka, která se před týdnem dozvěděla o existenci Síly, sundá hošíka, jehož trénoval podělaný Luke a Lindsey Lohan po faceliftu. Star Wars 7: Příběh Mary Sue

Postal (2007)

Vždyť je to úplně super!

Temný rytíř povstal (2012)

Souboj svalů, podkopaný spoustou děr, na Nolana hodně nezvyklé. Hvězda navíc za Hathaway v kůži.

Temný rytíř (2008)

Pomyslné procento ze sta musím strhnout za ten Balův chraplák.

Terminator Salvation (2009)

Konečně to taky někdo uchytil něják jinak. To však ani náhodou nestačí na to, aby z toho mohl být dobrý film. Kromě té hromady dějových děr mi nejde do hlavy, proč se stroje páraj s nějákým vězněním lidí a nepošlou jim olovo do ksichtu. Vyřešilo by to hromadů problémů s dopravou a možná by někdo přišel s nápaditějším příběhem.

Terminator Genisys (2015)

Jak příznáčné, že odpověď na každou příběhově složitější otázku má Arnie zablokovanou. Záchrany na poslední chvíli a reference na předchozí filmy tvoří přibližně 121 minut filmu, a to je opravdu málo. Hvězdička navíc za Arnieho.