DarthFailord

DarthFailord

Jan Šnajder

okres Brno

• 19.5.2017  16:11

Má to něco do sebe. Díky tomu, že je příběh vyprávěný beze slov, je v něm cítit daleko více emocí. Nadruhou stranu je to v podstatě úplně o ničem. Příběh o samotě, znovunalezení sebe sama skrze katarzi, která ale není nikterak velká. Animace slabší, ale co za to opravdu stojí, tak je hudba, která je vskutki dokonalá. Melancholické tóny a filharmonické skladby jsou opravdovým pohlazením na duši. Celou dobu jsem se nemohl zbavit nutkání, že se mi film snaží předat nějaké poselství, ale nedokázal jsem moc přijít na to, jaké konkrétně má být. Za mě 65%. Škoda, čekal jsem víc. Francouzi se pořád ještě mají co učit.

• 18.5.2017  23:15

Bože...jako velký fanda hry i filmu jsem opravdu znechucený, jak nedůstojně špatný tohle je film...to si tahle značka vážně nezasloužila...špatně úplně všechno...za konec filmu jedna hvězda..jinak hroznej brak...

• 15.5.2017  18:44

Naprosto skvělá komedie! James Franco je tady úplně k nezastavení! Bavil sem se přímo královsky!

• 11.5.2017  10:55

No potěš. Guy Nejen že nezklamal, ale předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů. Po Podfucku asi nejlepší jeho film. Překonal o prsa vietnamské plavkyně i prvního Sherlocka. Vizuálně dokonale vyladěný majstrštyk který je podložen naprosto fantastickým soundtrackem. A to slovo fantastický ani zdaleka nevystihuje to jaké to bylo doopravdy. Je skvělé, že se nebál udělat takovou klasiku takovýmhle stylem. Asi to nesedne každému, ale s Guyovým rukopisem se mi film zaryl až do morku kostí. Hunnamovi ta role neskutečně sedla. Jude Law byl v roli temného mága taky velmi koukatelný. A slečna čarodějka byla také výborná. Mohla to být jen nudná hezká tvářička, ale nebyla! Mě osobně ještě uhranul anglický přízvuk, se kterým postavy mluvili. No balada pro mé uši. Nutno říct, že po prvních 5 minutách, které byly trochu utahané (trochu chápej né tak epické jako věci potom, ale obří sloni byli hodně cool), dorazilo na plátno epické peklo a úvodní sekvence byla DOKONALÁ! K mé nesmírné radosti takových částí měl film víc. Chtěl jsem tomu dát 4 hvězdy, ale zaslouží to pět. 90%

• 9.5.2017  01:08
    Pasažéři (2016)

Příjemná space romance, která je velmi osvěžující v záplavě akčních scifi filmů. Jennifer je vážne rajda a Chris...to je proste Chtis Pratt...75%

• 8.5.2017  18:40

Skvělý nápad, který ovšem pokulhává zpracováním a výsledný film je opravdu příjemná blbina, která neurazí.

• 7.5.2017  10:21
    Proč? 13x proto (TV seriál) (2017)

Mám z toho velmi rozpolcené pocity. Prvních asi osum dílů je to hrozná pubertální telenovela a i přes dobrou filmařinu je to průměrné...ALE! Posledních pět dílů se promění v depresivní, velmi dekadentní podívanou. Postupné spojení všech osudů středoškoláku. Skvěle vygradovány všechny dějové linky zučastněných a scénaristicky opravdu vyšperkované. Čím blíž se seriál chílí ke konci tím více cítíte tlak toho co se stalo a najedbou cítíte, že se tohle může vážně stát a že je to může být krutá realita. Z posledního dílu opravdu mrazí a je opravdu dojemný. Poselství je zcela jasné. Celý seriál doplňuje celkem povedený soundtrack a mladé herecké výkony jsou více než nadprůměrné. Opravdu škoda prvních dvou třetin série, které zasloužili 3 hvězdy. Finish byl mocný. 80%

• 4.5.2017  15:20

Naprosto fenomenální paráda. První díl mě totálně dostal a očekávání od dvojky bylo velmi, ale velmi přemrštěné. Ale stalo se co sem nečekal - dvojka dala laťku ještě výš a nechává za sebou všechy komiksárny tohoto druhu a Avengers je proti tomuto filmu totální propadák. Ten, kdo vymýšlel hlášky by měl dostat oscara a tučný šek navíc, protože celý film je tak báječně vtipný a humor není prvoplánový a trapný. Vážně dlouho jsem se takhle nezasmál při filmu. Narážek na devádesátkovou popkulturu je ve filmu mrak, ale nejví c mě teda odzbrojil pacman..hudba super, ale v jedničce byla lepší. Chris Pratt aka Star-lord je opět ve formě, ale není to tentokrát on, kdo celý film táhl. Nejvýraznější byl Dave Bautista a jeho Drax. Ten byl tentokrát opravdu nepřekonatelný. A baby Groot? Roztomilost level nekonečno. Ještě bych vypíchnul mnoho cameo štěků, a že jich vážně bylo. Ve trojce by si mohla zahrát půlka Hollywoodu. V daném žánru 100%. Film jako takový 80%. Yeeees!!!

• 13.4.2017  13:06

Tohle je fakt povedené! Konečně se rychlí a akční neberou tak vážně a výsledek je naprosto skvělý! Obsazení za které by se nemusela stydět ani Dannyho jedenáctka škape úplně famózně! A ten humor. Jason Stanham a jeho anglický přízvuk v topu. Závěrečný fight v letadle byl ultimátní! Ještě by vylo dobré si říct, že po dlouhé době byly k vidění opravdu skvěle slow motion záběry. Po prvním dílu to nejlepší co v sérii je. Škoda, že se muselo čekat dlouhých osum dílů. 85%

• 6.4.2017  16:13

Božeeee to byla chujovina. :-D ale překvapivě docela zábavná. Je důležité nečekat hluboký kreativní film, ale naprosto jednoduchou zábavu. A tu jsem taky dostal. Správně vyvážený tým jak rasově tak genderově a všem do docela fungovalo. Celý film na nic nečeká a odsýpá vskutku svižně. Není to bůhvíco, ale je to lepší než jakýkoliv Strážci předtím. 60%

• 6.4.2017  09:27
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Průměrný seriál s průměrným obsazením. Žádný zvrat. Žádné napětí. Prostě nic. Zkouknul sem to a na konci každého dílu už sem nevnímal co bylo na začátku. Zbytečně vyhypovaná věc, která je stejně "kvalitní" jako Dallas nebo Dynastie. 35%

• 4.4.2017  19:13

Vizuálně totálně orgastické hardcore porno. Tak živé a kreativní vybarvení města budoucnosti tady dlouho nebylo. ( i když mega cgi). Ale byla neskutečná slast sledovat ty záběry, kompozici a kreativitu. Stejně skvělá byla Scarlet, nicméně byla trošku toporná ( asi úmyslně protože hrála robota, ale její chůze vypadala opravdu zvláštně.) Skvělý byl i její sparing partner s vylepšenýma očkama jako liška bystrouška. Ale bohužel z původní předlohy se podařilo přenést velmi málo, respektive jenom základy. Původní předloha je na mainstreamové publikum prostě moc těžká látka a tak se není ani čemu divit. Film pohltí a díky jeho stopáži se na to i velmi dobře kouká. Hodinka a třičtvrtě je akorát. Za mě čistých 75%

• 28.3.2017  17:38
    Život (2017)

O 10000% procent lepší než Gravitace, o 100% horší než Vetřelec. Bylo to takové jednoduché scifi béčko s několika opravdu dobrými nápady. Na celém filmu je ale nejlepší konec. Te se fakt povedl. Vizuálně to bylo zmáknuté na jedničku a spousta záběrů baví. Calvin ve své finální podobě je hustej. 70%

• 26.3.2017  13:42
    Into the Badlands (TV seriál) (2015)

Šleha!

• 22.3.2017  09:54
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Jestli jsem Daredevilovi dal pět, tak Dannymu Randovi aka Iron Fistovi musím dát pětku taky. Je to jenom o fous horší než DD. Co je důležitější - hlavní charakter je o dost lepší, než ďábel z Hells Kitchen. Na druhou stranu nenajdete zde tak vychytané protihráče jako Fiska nebo Punishera. Zápletka je skvěá a zejména díly 6-11 stojí za to. Narážek na budoucí Defenders je tady nespočet. Akce opravdu baví a je dobře natočená. Hudba je naprosto skvělá!! Osobně musím vyzdvihnout výkon Warda. Ten zahrál par excelaaaaanc. Fakt frajer. 85%

• 15.3.2017  08:37

Nebylo to vyloženě zlé. Ale horší čtyři hvězdy jsou na místě. Ve srovnáni se Zmizelou slaboučké. 68%

• 14.3.2017  19:55
    Marvel's Luke Cage (TV seriál) (2016)

Po obrovském zklamání, jaké mi připravila Jessica Jones jsem k Lukovi přistupoval více ně obezřetně. Ini Daredevil nasadil laťku hodně vysoko. Ale až jsem byl sám překvapen, jak to funguje. Prostředí Harlemu a černošské kultury je skvělé a je to změna více nezm vítaná. V porovnání s DD jsou tu bohužel nejslabší článek záporáci. Ale nedá se svítit. Kingpin a Punisher jsou opravdu nedostižní. Už se nemůžu dočkat Iron Fista a hlavně The Defenders. Už aby to bylo! A málem bych zapoměl. Method Man v díle 11 je nejvíc!! Taková flow! 75%

• 11.3.2017  19:44

Po přečtení některých komentářů jsem začal mít trochu obavy. Ale teď můžu říct, že po Looser Kongovi od Petra Jacksona je tohle skvělá podivaná. Od začátku to má spád a ani chvíli se člověk nenudí. Je nutné počítat s tím, že tu není v podstatě žádný děj. Ale ten vizuál, ten je fantastický a některé scény byly neskutečné. Tom Loki Hiddleston aka Nathan Drake by měl hrát v Uncharted a taky být příští Indiana Jones. Koncem už jen dodat, že veterán v podáni mistra Rilyho je skvělý a humor ve filmu je na velmi dobré úrovni. Nutno říct, že hrdinská scéna s granáty byla top. Smálo se celé kino. Rozhodně stojí za shlédnutí. Nikdo neobjevil Ameriku ale stejně jako nová Godzila si vytřela prostor pod ocasem s Emmerichovou Godzilou, tak Kong zašlapak chudáka Jacksona s jeho Looser Kongem hluboko pod zem. 73%

• 1.3.2017  22:25

Laura a její Tygr..teda pardon..Rosomák...obyčejný příběh o neobyčejných lidech, kteří se rodí, žijí a umírají...aneb když Last of Us potká xmeny...obrovsky silný snímek nabitý od začátku do konce...akce, krev, brutalita, ale hlavně dokonale vyvážený emoční mix. Bylo vidět, že do toho šel Jackman naposled. Dal do toho všechno. Nejlepší xmenovský origin. Nějak nemám co víc napsat, tak komorní a skromný příběh snad jakoby ani nepatřil do světa komiksového filmu. Stejně jako se odlišili Nolanovi Batmani, tak se Logan odlišil od všech ostatních komiksových filmů...král je mrtev. Ať žije král!! 95%

• 24.2.2017  15:35
    Mělčiny (2016)

I přes nesporné přednosti a krásu hlavní protagonistky je to prostě průměr. Prostředí nádherné a žralok správný zabiják. Jsem rád, že jsem viděl v originálním znění, protože z celého filmu byla nejlepší hláška s rackem - This dude, my Steven Segal:-D konec toto...60%

• 24.2.2017  13:23
    John Wick 2 (2017)

John Wick is bloody wicked. Dle mého názoru lepší než první díl. Těžko se film k něčemu přirovnává. Je to takový gun(road) trip s naprosto excelentními bojovými choreografiemi, které svou jemností, plynulostí a nápaditostí nemá ve filmech moc obdoby. Takové umění pistole, jakou Keanu předvád, jsem snad ještě neviděl. John Wick je rozhodně nejlepší Reevsův film od dob Metrixu. Práce s kamerou a vizuálem je vskutku umělecké dílo. Galerie a metro naprostá paráda. Film si ze sebe umí udělat přímo absurdni srandu a na škodu to vůbec nebylo. Bylo tady i spoustu vymazlených detajlů. Třeba Continental house jezdili zásadně v Bentley Continental a tak podobně...85%

• 20.2.2017  13:25

Viděl jsem teď film znovu po více než 10 letech a spoustu věcí jsem pochopil až teď. Tak syrový a upřímný film se vidí málokdy. Forman s Nicholsnem na vrcholu svého umění. 95%

• 12.2.2017  23:27
    Komorná (2016)

Umělecké dílo. Neuvěřitelné barvy, práce s kamerou a soundtrack. Jako celek působí dost artově. Ale vůbec to není na škodu. Vyprávění na tři časti bylo dobře zvolené a i když tempo filmu bylo opravdu pozvolné, vše do sebe pomalu zapadalo jako japonsko-korejské origami. 80%

• 11.2.2017  09:53

Celkem povedený lego příběh ze světa Ledového království. Drží si příjemný humor jako původní film a celá ta lego animace je taková roztomilá. 75%

• 11.2.2017  09:30
    Zvonilka (2008)

První zvonilka se mi paradoxně líbí nejméně. Nicméně je to pořád super animák. Svět víl je příjemně a mile jednoduchý a žádný velký problém se neřeší dlouho a vše tak pěkně svižně beží dál. Nápady, hudbou i kamerou je film na velmi vysoké úrovni. Vzhledem k tomu, že koukám na animáky s dcerkou tak tohle jako rodinný film můžu jen doporučit. Je to zábava a ztráta času to rozhodně není. 75%

• 26.1.2017  21:39

Bohužel jsem zklamaný. I při takovém obsazení mi to nic moc neříkalo a pořád se to jakob nemůže dostat do tempa. Nebylo to vyloženě špatné, ale jedno podívání stačí...

• 20.1.2017  19:47

Začnu tím nejhorším. Příběh. I když nejhorší asi není správné slovo. Spíše průměrný a tisíckrát viděný bez zvratů a překvapení. Jednotku si docela oblíbíte, ale že by zrovna oplývali všichni skvělým herectvým, to se také říct nedá. Modrooká Millsová je naprosto skvělá. Na čem celý film stojí je kombinace ultimátně vychytaného vizuálního hávu a bravůrní kamery. Mnoho set upů záběrů bylo naprosto božských. A ještě nesmím zapomenout na mnoho originálních řešení technologií a všeobecně mnoho neokoukaných nápadů. Kvalita obrazu je ultra good a industriální soundtrack nenásilně doplňuje dění na obrazovce. 75%

• 12.1.2017  22:41
    Náhradníci (2000)

Miluju tenhle film! Mladej Neo se prohání po fotbalovým hřišti a má to pořádný koule! Opravdu vtipná komedie, kterou si vždycky rád pustím! Gene Hackman je opět na pána, tedy spíš na pana trenéra. Sbírka individuí v týmu je skvěle fungující a soundtrack má vážně šťávu. 80%

• 9.1.2017  21:52
    Pátá vlna (2016)

Takové normálně průměrné. Začátek byl celkem slibný. Pak tam bylo i pár slibných a pěkných momentů. Ta love story v tom byla úplně zbytečně. V některých scénách je vizuál vcelku působivý. Prvních a posledních 20 minut good. Ale to opravdu nestačí. 55%

• 9.1.2017  18:13
    Turbo Kid (2015)

Skvostná pocta béčkovým scifi filmům. Nemusí to být šálek čaje pro každého. Naprosto dokonalá hudba, která Vás vtáhne do filmu je asi největší předností snímku. Upmyslně přehnaná brutalita sedla filmu jak zadek na hrnec. Moc mě to bavilo. 75%