Vlak do Pusanu (2016)

Ohohohooo. Originální. Svižné. Nápadité. Má to spád a hlavně to bavilo!! Zombies on the train!! 75%

Zúčtování (2016)

Ben "tvářím se furt" stejně opět ukázal, že má vážně talent. Talent na to, že si vždy vybere roli, kde jeho výraz ničemu nevadí, ba naopak je ku prospěchu. Velmi solidní psychologické drama o autismu a úskalích života s ním. A velmi silně a syrově řízlé skvělou akcí. Je až neskutečné jak to tomu Beníkovi vychází. Po Zmizelé další velmi dobrý kousek! Cameo "Sama" ze hry o trůny už byla jen třešnička na dortu. V neposlední řadě musím pochválit humor. Affleck to vždycky myslel tak vážně, že z toho padaly inteligentní gagy, kde jsem nevěděl jestli se mám smát, nebo brečet. Za mě čistých 80%!

Doktor Strange (2016)

Doctor Strange byl vážně Strange. Ale tak příjemně Strange. Už od úvodního souboje jsem zůstal lehce šokovaný způsobem ohýbání a skládání reality. Nutno říct, že vidět to na nějaké psychotropní, nebo halucinogenní látce, tak by to byl hodně velkej úlet. Herec v titulní roli se na tuhle roli vážně hodí. Steven Strange je podobně výstřední jako Tony Stark a bude hodně zajímavé sledovat jejich vzájemnou interakci v následujících týmovkách od Marvelu. Film sám o sobě je dost jiný, než ostatní Marvelovky a bohudík tady sázka na odlišnost vyšla na výbornou oproti třeba Batman vs Superman. Humorem se film blíží topovým Strážcům Galaxie, což jsem velmi ocenil. Vtipy a gagy byly nenucené a inteligentní a narážky na celé Marvelovské univerzum byly vidět v celém filmu. Celkově je to hodně kvalitní podívaná. STRANGE, ale kvalitní. poctivých 80%

Záškodníci (2016)

Místy má film pořádné grády. Obzvláště prvni vykrádačka je fakt pecka!! Bohužel jako celek moc nefunguje. Koukat se ma to ale dá a ztráta času to není. 60%

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Na nic si to nehraje a pro nás hraje. Velmi dobře obsazená blbost co si vážně na nic nehraje a je to super koukatelné od Ryana Deadpool Raynoldse, přes Jeffa Bridgese až po Kevina Slaninku, kterého jsem dlouho nikde neviděl. Je to nenáročné, vtipné, ujeté a prostě to baví. 75%

Převrat (2015)

Poslední dobou se objevuje čím dál tím víc filmů, které mne dokážou překvapit a tento se zařadil mezi ně. Velmi poctivý running film na který se kouká samo a baví a baví a baví. Má strhující tempo od začátku až do konce a realita, která nám je celý film servírovaná je velmi tvrdá. Owen Wilson ukázal, že umí zahrát i jinou roli než vtipkujícího blbce a že není jen slaďoušek. Pseudo CIA Pierce Brosnan taky na stará kolena zahrál velmi líbivě. Některé scény byly opravdu originální obzvlášť při jedné jsem doslova zmrzl s tevřenou pusou a nevěřícným výrazem. Velmi dobrých 80% a jen více takových filmů!!

Nerve: Hra o život (2016)

Wow tak to jsem velmi mile překvapen! Po delší době originální film. Je to neuvěřitelně svižné a nabité od začátku až do konce. Bylo jednoduché a opravdu rychlé ztotožnit se s tím co se děje. V době plné sociálních sítí, fotek na veřejných sítí, bězně dostupných osobních informací pro všechny je to až mrazivě reálné. Ukazuje odvracenou tvář anonymity a to, jak pod skrytou identitou je každý hrdina a donutí ostatní dělat věci, které nejsou ok a co víc, nikdo si ani neuvědomí jak špatnou věc v tu chvíli dělají. U několika okamžiků jsem opravdu trnul přikovaný do křesla. Design filmu je skvostný a na mnoha místech je kamera spojená s animacemi neskutečně originální. Všechno navíc podtrhuje opravdu libově výživný soundtrack. YES tak tohle můžu!!! 80%

Atlantida: Tajemná říše (2001)

Příjemný animák. Kdybych nevěděl, že to je od Disneyho tak bych neuvěřil. Skvělý steampunkový nádech a dechberoucí záběry. Takový animovaný velkofilm s celkem hlubokým poselstvím. A bylo tam i pár velmi povedených vtípků. Skvělá podívaná za 75%

Smrt ve tmě (2016)

Velmi povedený thriller plný překvapení a zvratů!! Zanechá velmi mrazivý pocit. Po zkončení filmu mi pořád přebíhal mráz po zádech. Válečný veterán si to solidně dal. Musím říct, že Alvarez je opravdu borec. Kamera brilantní doplněná hudebním podkladem, co se dostane pod kůži. Celý film si udržoval velmi svižné tempo a co je hlavní, udržoval si napětí a divák sedí jako přikovaný a jen žasne nad tím co se na plátně odehrává. Brilantní! 90%

Bez kalhot XXL (2015)

Bože neuvěřitelná blbost...k čemu se Tatum zapůjčil to nepochopim...stupidní humor, hloupé dialogy, obsazení strašný...bože chraň mne od takovychto dalších vrcholu trapnosti a dej ať už nikdy nic takovýho nemusím vidět...jedna hvězda za Chaninga - 5% ...taková ostuda...