Vyšehrad (2016) (seriál)

Tohle je šílený. Otázkou zůstává, jestli geniálně šílený, nebo opravdu šíleně šílený. Nutno říct, že si Vyšehrad opravdu na nic nehraje a v plné palbě ukazuje, co se může stát, respektive co se stává a děje. I za úvodní znělku 4 hvězdy. 80%

Kingsglaive: Final Fantasy XV (2016)

Ježišmarjááá ANO!! Strhující vizuální orgastická podívaná, která od začátku na nic nečeká a servíruje nám to nejlepší co může japonská kuchyně nabídnout. Animačně je to už téměř na úrovni reálných záběrů a někdy už opravdu bylo těžké rozeznat, že je to animace. Dějově předvídatelné, ale paradoxně to vůbec nebylo na škodu. Dokonale to vykreslilo události ve hře. Naprosto úchvatné hudební podloží celou dobu dokresluje vše, co se ve filmu děje. Vsme samozřejmě originální tvorba, jak je u Final Fantasy zvykem. Připočtu-li k tobu, že jedny z hlavních postav mluví Lena Headey a Sean Bean, musím prohlásit, že je to nejlepší animák, který jsem kdy viděl. (V porovnání se západní tvorbou) Byla radost na to koukat. Opravdu s přehledem film strčil do kapsy všechy Pixary, Dreamworks, Disneyho a jiné studia... 85%

Poslední akční hrdina (1993)

Musel jsem přehodnotit ze čtyř hvězd na pět. Tak geniální humor nám naposled naservíroval Deadpool. Naprosto brilantně vymyšlený film s desítkami kultovních hlášek z desítek kultovních filmů. Je až neuvěřitelné jak moc to baví a jak moc je to trefné. Pravdou je, že pokud nejste fanda filmu, moc Vám to neřekne a pak budete filmem opovrhovat jako většina konzumního publika. Je ale nutné říct, že je tenhle film přímo geniální!! Ale co je největší pecka je obsazení. Je nabitější než Dannyho parťáci a George můze Arniemu jen závidět tu skvadru, kterou ve filmu má. Tolik malých rolí a štěků je neuvěřitelných. Skvělá pocta devadesátkovým akčním filmům. Vlastně je to lepší než věstšina Arnoldových filmů. 90%

Poslední prázdniny (2006)

Milé, vtipné, nenáročné. Pro nás čechy ještě o něco kouzelnější. Kalamáry Vary jsou v topu. Opravdu pohodová podívaná, která vážně neurazí. Sám bych si to nepustil, ale když už to jede v televizi, rád se podívám. 75%

Výlet (2002)

Já nevím já té Alici Nelis nemůžu přijít na chuť....všechno je to divný..všichni i tak působí...celé to nedává smysl...absence jakékoliv logiky, příběhu, kvalitní filmařiny je více než znatelná...hudba úplně šílená...pár dobrých černých vtipů nezáchráni rozbředlé cosi...paní Nelis je taková abstrakce mezi filmy...a ta stopáž?? Prosím? Mno radši si pustit záznam nějakého fotbalového utkání z Horní dolní. Tam najdete víc děje a logiky než v tomhle filmu...a ještě to má lepši stopáž. 10%

S tebou mě baví svět (1982)

Vskutku unikátní film. Na mezinárodní scéně marně vzpomínám a hledám snímek, který by se byť jen vzdáleně přibližoval. Geniální humor s naprosto skvostnými hereckými výkony zafungoval fenomenálně a chemie mezi pány a dětmi je prostě skvělá. Škoda, že děti už teď nemají takové dětstvi. Nádherný film o obyčejném životě českých rodin. Navíc z tohohle snímku vzešlo tolik kultovních hlášek, které se používaji i v běžném životě. Když si k tomu připočtu Sladké mámení a Já chtěla bych mít svůj eroplán nemůžu jinak než napálit pět hvězd a užívat si poctivou českou filmařinu..100%

Vesmírný pirát Kapitán Harlock (2013)

Tak tohle můžu! Fantastická záležitost. Nejenom, že to vypadá skvěle, ale ono to je skvělé! Opravdová animovaná japonská lahůdka servírovaná se stylem a originalitou sobě vlastni. Skvělý monumentální hudební doprovod. Čistých 80%

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Už to prostě moc nefunguje. Respektive funguje, ale už to není tak skvěle svižný promazaný stroj jako bylo zvykem. Už jsou asi fakt staří...omlazení části týmu pomohlo jinak by to bylo ještě horší. Koho teda musím vyzdvihnout tak Antonia Banderase. Ten byl skvělý. A za Rondu jsem dal hvězdičku navíc. Hodně scén už je prostě opravdu přehnaných a motto jednosměrné jízdenky se snažili všichni členové postradatelných dodržet naplno a vrhali se do akce proti stovkám vojákům...asi si vážně potřebovali dokázat, že jsou opravdu postradatelní...50%

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Velmi povedený animák, který je tématicky velmi blízký Avatarovi. Kouzelně zpracovaný svět a život v něm. Opět to poukazuje na temnou stránku lidstva nejprve střílet a pak se teprve ptát. Má to velmi příjemnou stopáž a proto to má spád a baví to. Co je nejlepší tak hlavní postavu mluví Dolores z Westworld!!! 70%

Mechanik zabiják: Vzkříšení (2016)

Průměrný Stanham v podprůměrné roli v ještě podprůměrnějším filmu. Je to takových pár epizodek které vždy stejně začnou a stejně zkončí. Ani většina bitek nemá ten šmrnc. Až na pár světlých momentů a Jessicu Albu to opravdu za moc nestojí. Představa, že bych na tom byl v kině mě děsí jako koprová omáčka. Tommy Lee Jones vypadal jako by si šlehl a hrál v Tokyo hotel...otřesný...HAMBA MU! Co cením tam štěk Michelle Yeoh. 30%