Tron: Povstání (2012) (seriál)

Naprosto fenomenální seriál, který má díky krátké stopáži všech dílů neuvěřitelný spád. Celý svět působí neuvěřitelně komplexně. Vizuálně skvělá animace a báječný soundtrack. Celý seriál jsem zvádnul za necelé dvě odpoledne a musím říct, že jsem z něho opravdu nadšný! 90%

Přežít! (2008) (seriál)

Po prvním díle musím říct, že angličané odvedli velmi kvalitní práci. Celé je to po anglicku tak nějak stísněné. Dokážu si představit, že to přesně takhle může nastat. A nikdo nic nezmůže. Otázka jestli ti imunní jsou ty děti štěstěny, když přežily, nemá tak jasnou odpověď. Dokázali byste žít sami, když miliardy kolem Vás vymřely? Rozhodně doporučuju a už se těším, až se podívám na další díly.80%

Monsters - Temný kontinent (2014)

Dějově v podstatě úplně o ničem...na druhou stranu vizuálně je to pěkná podívaná. Co mne zaujalo, byly reálně zachycené emoce z války. O tom co člověk musí udělat, aby přežil. S čím musí žít. Celý film je více než akční hodně o emocích. Bylo zde pár opravdu silných momentů. Nic převratného, ale podívat se na to určitě dá. Nepatří to k filmům, ke kterým se rád vrátím, ale jeho shlédnutí nebyl promarněný čas. 65%.

Letopisy rodu Shannara (2016) (seriál)

Inu, po pilotním díle, Respektive po půlce toho dílu, jsem seriál vypnul a nemohl sem se k němu znovu dokopat. Bože MTV natočilo Stmívání na pokračování. Dost mi vadilo, jak jsou elfíci heboučtí a k zulíbání a celé to má celý takový ten grafický nazlátlý opar. Na druhou stranu co mě zaujalo, tak byl onen postapokaliptický vzhled kulis a prostředí. Několik tisíc let co lidstvo zničilo samo sebe a vy vydíte jak po třech tisících letech je to všude zelené a z paraboly teče studánka s pitnou vodou. O pár scén dál vidíte trosky budou velkoměsta zarostlé vřesem...no působivé. Tak jsem se k tomu přesvědčil po čase, a pustil jsem si zbytek pilotu. Následně pak druhý díl. Od něj to začíná mít vzestupnou tendenci, okořeněnou vážně skvělým démonem co se mění na co chce. Druid aka Crixus mě taky dost baví a celkově už je to i podstatně zajímavější a kulisy už jsou mnohem zajímavější. Třeba zarostlé olympíjské kruhy TOP. Bohužel seriál je fakt hrozně sladkej, až se mi kazí zuby...Kdyby nebyl, možná bych mu dal za čzyři hvězdy...ale MTV...

Zánik (2015)

Tak toto zdar. Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů své kategorii. Totální vizuální porno, kde kamera často měla nálepku BEAST. Opravdu naprosto neuvěřitelná práce s barvami a některé scény jsou barevně a umístěním kamery skutečně impozantní. Vztah ústřední trojice celý film velmi dobře graduje stejně jako film samotný. Winter Zombie je naprosto famózně vytuněná echolokací. Nutno říci, že dějově to není žádné terno. I přes dobře vymyšlenou vztahovou osu, která se průběhem filmu pěkně otáčí je vidět značná absence děje jako takového. Což filmu ubírá na kvalitě. Každopádně jako celek je film skvělý a je lepší než mnoho zombie amerických filmů. Klidně bych si z toho dokázal udělat seriál jak Walking Dead. ..80%

Z for Zachariah (2015)

Bylo opravdu velmi zvláštní sledovat romantický příběh z postapokaliptického světa. Příjemná změna po všech akčních a zombie post-apo filmech.

Iron Sky (2012)

Co jsem to právě teď viděl??? :DD

Jupiter vychází (2015)

Pravdou je, že dějově tento filmek moc nepobral. Ani Hlavní dvojice nefunguje asi tak jak by měla. Ale u jednoho z mála filmů musím konstatovat, že mi to až tolik nevadilo. Protože po vizuální stránce je to naprosté veledílo. Takovou pastvu pro oči jen těžko hledat kdekoliv v předaleké galaxii. Od barevností a promyšlenosti jednotlivých planet až po neskutečně skvěle a detajlně propracované vesmírné lodě. Wachovští se opět vrátili k lidstvu jak osurovině pro někoho dalšího, jenomže to bohužel nefunguje tak jak u Matrixu. Na druhou stranu oproti průseru, jakým byl Matrix Revolutions je Jupiter skvělý film. Nově vytvořený svět má potenciál na spoustu dalších filmů a spin-offů. Jen doufejme, že už budou mít lepší scénář a děj. Potažmo i lepší obsazení. Za mě slušných 75%. Po dlouhé době film, který Vás nenutí přemýšlet. Není to umění. Není to bůhvíco. Ale pro fanouška sci-fi je to téměř povinnost.

Pátý element (1997)

Tak jsem se po letech asi po tisící podíval na toto veledílo. FIlm, který je již kultem sám o sobě. Tak nadčasový, jak málo který film. Vždy se rád vracím do tohoto nadneseného prostředí plného akce, vtipu a nadupané hudby. Od začátku do konce je film našlapaný k prasknutí a absurdních řešení různých situací je opravdu hodně. Již tenkrát nám Luc Besson naservíroval pohled na společnost, který se až nebezpečně podobá té naší. Nemluvím o technologiích samozřejmě. Ale o regulaci totálně všeho. Film je narvaný k prasknutí osobnostmi jak po herecké stránce, tak po charakterové. Od skvělého Korbena Dallase přes neskutečnou Lilu a šíleného Rubyho až po skvělého pana Zorga. Co se hudby týče, tak do teď těžko pohledat tak různorodý a přesto komplexní soundtrack. Každá hudba přesně sedí do daných momentů a je to balzám pro (d)uši. Tento kousek se řadí vůbec k mým nejoblíbenějším a můžu jen vřele doporučit! Tak doufám, že to je zelený. Teda spíš Suprzelený !! :D

Creed (2015)

Nebylo to úplně špatné, ale něco dtomu chybělo. Je vidět, že filmy s Rockym pořád táhnou. Není to sice taková klasika, jaká to bývala se samotným Rockym. Nicméně celý ten undergroundový nádech filmu je velmi svěžím a filmu to pozitivně svědčí. Moderní způsob boxu je o něco zábavnější a na mne působil rozhodně dynamicky a realisticky. Na Sylvestrovi se už bohužel otiskl i jeho věk a už to nemá takovou šťavu jak jsme zvyklí. Každopádně pro fanoušky to nebude zklamáním a za shlédnutí rozhodně stojí! 70%